اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت جت پرینتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت جت پرینتر

سلام بر دوستان
    می خواهم یک جت پرینتر بسازم که بتواند بر روی پارچه بنویسد.به این صورت که از طریق کامپیوتر نوشته یا اطلاعات را به چاپگر ی که دارای یک بازوی مکانیکی می باشد داده و پیستوله ای که در سر این بازوی مکانیکی می باشد با مکش رنگ و پاشیدن آن بر پارچه عبارت داده شده را بنویسد. برای همین از شما دوستان عزیز در این رابطه کمک می خواهم: یکی در مورد چاپگر این دستگاه می باشد که مهمترین قسمت آن است. می خواستم بدانم یک پرینتر چگونه دیتای خروجی از کامپیوتر را خوانده و ذخیره می کند.؟ اگر برنامه ای یا شماتیک مدار پرینتر یا سایتی که در این زمینه اطلاعاتی داشته باشد را در اختیارم قرار دهید ممنون میشوم.
    WANT INFORMATION ABOUT PLC OMRON.

ساخت جت پر&ینتر

کسی در مورد پروژه بالا نظری و پیشنهادی ندارد؟

دیدگاه

ساخت جت پرینتر

سلام . خوبی مهدی جان ؟
      این پروژه شما اینقدر مکانیکش کار مشکلی هست که من به شخصه ترسیدم اظهار نظر کنم . مهدی جان توی این سیستم های که مکانیک و الکترونیک با هم هستن همیشه مکانیک مشکل تر از الکترونیک هست . با چند روز وقت میتونید پروتکل سخت افزاریش رو طراحی کنید ولی مکانیکش ... .
      به نظرم بهتره که این پروژه رو به یه نفر مکانیکی بردارید که قسمت مکانیکش رو اون انجام بده بقیه رو شما .
      موفق باشید
      شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
      هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
      چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

ساخت جت پر&ینتر

سلام آقا نیما
        از نظر مکانیکی واقعا سخت است کمی دانم. تنها نیستم. سه نفریم. ولی در زمینه سخت افزاری و نرم افزاریش مشکل داریم. مخصوصا قسمت خروجی دیتا از pc و خواندن اطلاعات خروجی مانند پرینتر.در این زمینه می توانید ما را یاری کنید؟
        متشکرم

دیدگاه

ساخت جت پرینتر

سلام . خوبی مهدی جان ؟
          من محمد نحوی هستم ( اگه منظورتون از نیما من بودم ) . در مورد سوالتون :
          من چند باری از این کارها کردم شما باید اول برای خودتون یه پروتکل تعریف کنید . یعنی اینکه بشینید ببیند چه داده هایی باید از PC به پرینتر بره در قسمت پیرینت به احتمال 99 درصد مجبورید از میکرو استفاده کنید حالا هر میکرویی .
          یه پروتکل مینویسید مثلا میگد که هر بار 2 بایت میفرستم بایت اول مثلا مشخص میکنه که بایت دوم X هست یا Y هست یا رنگ هست و ... .
          شما ببین چه داده هایی رو باید از PC به اونطرف منتقل کنی من هر چه قدر بتونم توی بقیه کمکت میکنم .
          موفق باشید.
          شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
          هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
          چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

ساخت جت پرینتر

Hi,
            There are standard formats for this purpose
            such as HPGL.

دیدگاه

ساخت جت پر&ینتر

DRAGON سلام
              لطفا بیشتر توضیح دهید. آیا در این زمینه اطلاعاتی دارید؟ آیا چنین چیزی ساخته شده؟
              متشکرم

دیدگاه

پاسخ : ساخت جت پرینتر

نوشته اصلی توسط mehdikh
                سلام بر دوستان
                می خواهم یک جت پرینتر بسازم که بتواند بر روی پارچه بنویسد.به این صورت که از طریق کامپیوتر نوشته یا اطلاعات را به چاپگر ی که دارای یک بازوی مکانیکی می باشد داده و پیستوله ای که در سر این بازوی مکانیکی می باشد با مکش رنگ و پاشیدن آن بر پارچه عبارت داده شده را بنویسد. برای همین از شما دوستان عزیز در این رابطه کمک می خواهم: یکی در مورد چاپگر این دستگاه می باشد که مهمترین قسمت آن است. می خواستم بدانم یک پرینتر چگونه دیتای خروجی از کامپیوتر را خوانده و ذخیره می کند.؟ اگر برنامه ای یا شماتیک مدار پرینتر یا سایتی که در این زمینه اطلاعاتی داشته باشد را در اختیارم قرار دهید ممنون میشوم.
                با سلام

قبل از پرداختن به مطلب شما باید نکاتی رو عرض کنم ، در یک چاپگر ، ماتریسی و یا جوهر افشان ، هد چاپگر روی یک محور افقی قرار گرفته که در موقع چاپ ، به راست تا انتهای صفحه و پس از آن به چپ تا موقعیت HOME POSITION توسط یک موتور حرکت میکند . و برای شروع خط جدید ، موتوری دیگر ، کاغذ را به اندازه تعریف شده LINE FEED به بالا حرکت داده و عملیات چاپ تا انتهای مطلب ادامه می یابد .

و اما در مورد ایده شما .! در ایده شما پارچه باید روی یک سطح صاف ، ثابت باشد و هد روی آن حرکت نماید . بنظر میرسد که برای این منظور ، و برای ساخت قسمت مکانیکال ، باید از ایده پلاتر بهره بگیرید . سایتهای زیادی از پلاتر های دستساز رو میتونید در اینترنت پیدا کنید .

و اما در مورد هد پرینتر .! شما قراره که به چه صورتی این چاپ رو انجام بدید ؟ بصورت کاراکتر ؟ گرافیک ؟

برای بزرگنمایی چاپ روی پارچه ، باید نرم افزار مناسبی رو طراحی کنید .

ساخت هد پرینتر .! برای این منظور اول باید بسته به کیفیت چاپ روی پارچه ، هد رو طراحی کنید . هد مورد طراحی شما باید دارای یک ستون باشد که این ستون دارای تعدادی سوراخ برای مسیر جوهر باشد . که برای اجرای همین دو مورد بصورت نمونه ، باید دارای قدرت طراحی بالا و توان مالی مناسبی باشید .

البته ، هدهای چاپگرهای صنعتی رو با کمی گشت در بازار صنعتی میشه پیداکرد ، ولی از قیمتهای این مدل هد ، اطلاعی ندارم .

بهر حال ، این پروژه ، رو میشه انجامش داد ، بشرطی که بازاری برای مد تجاری اون ، پیش بینی شده باشه .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X