اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درایور برای موتور تردمیل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درایور برای موتور تردمیل

سلام
    من یه موتور تردمیل 220- dc دارم میخوام دور اونو با irfp460 و atmega8کنترل کنم
    من یه موتور 12dc رو تونستم با این ماسفت کنترل کنم اما با 220 ولت نمیتوم
    کسی میتونه یه نقشه درست و حسابی برام بزاره؟
    http://www.pic.iran-forum.ir/images/tsvbh6n5mv2jqkquxnr2.jpg
    { خلاف قوانین - پاک شد }

پاسخ : درایور برای موتور تردمیل

سلام دادا.
    برای همچین ولتاژ هایی یا باید از تریاک استفاده کنی.
    این مداری که شما نیاز داری یه مدار دیمره. یه سرچ بزن. زیاده
    تشکر لازم نیست!

دیدگاه

البته دوستمون گفتند ولتاژ 220 dc هستش
      ترایاک فقط تو ac کاربرد داره
      The harder I work, the luckier I get

دیدگاه

باید از تزانزیستور IGBT برای درایو کردن موتور استفاده کنی،با PWMولی PWM ای وی آر به درد این کار نمیخوره، خلاصه من درست کردم 15 دقیقه بیشتر زیر بار کار نکرد،خودتو الاف نکن، البته ببخشید که نا امیدانه حرف میزنم، شما میتونی ثابت کنی من اشتباه میکنم :redface:

دیدگاه

:at:شما باید بعد IRFP460 از FFAF30U60D استفاده کنید وبرای کنترل موتور باید از pwm 12v برای g , s استفاده کنید :0-0:

دیدگاه

میتونی یک دیود پل مناسب به موتورت اضافه کنی بعد با دیمر کنترلش کن
            اگر بخوای باigbt اینکار رو بکنی باید روی کار با منابع تغذیه سویچینگ مسلط باشی
            چون مسائلی مانند قرار دادن اسنابر برای سویچها و برگشت انرژی القائی موتور به منبع
            رو حل کنی.

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

سلام به همه
              من با دوستی که گفته خودت را الاف نکن موافقم !!
              من بیشتر از 25 IGHB و ماسفت با جریان های بالا 60n100 و غیره را با مدار های درایور پوش پول و حتی اوپتو کوپلر های فوق العاده ای مثل TLP250 تست کردم و هرگز به جواب درست نرسیدم . یا لحظه ی اول موتور استارت می خورد و ماسفت می سوخت و یا موتور راه می افتاد ولی فقط 5 دقیقه هم کمتر زیر بار جواب می داد و بدون هیچ دلیلی ماسفت می سوخت !! در صورتی که دمای اون متعادل بود .
              دیود فلای ویل و اسنابر هم داشت ولی تاثیری نداشت . در نهایت به این نتیجه رسیدم که با میکرو های ATMEGA اشتباه است درایو کردن برد های قدرت مثل تردمیل و غیره چون این مدارات حساسند و باید با مدارات CMOS جایگزین شوند .

دیدگاه

سلام
                نه بابا این avr این قدر هم بد نیست مشکلش اینه که تو دست مبتدی ها افتاده :cry2:
                الان یه تردمیل جلو من هست که با mega8 داره کار میکنه فابریک هم هست
                مارک تردمیل هم HRC هست
                تو دستگاه تزریق پلاستیک هم دیدم کنار یه موتور 100 اسب مثل اسب کار میکرد
                محک

دیدگاه

درود دوستان.
                  اون دوست عزیزی که میگفت با دیمر میشه موتور تردمیل رو کنترل کنیم لطفا توضیح بده چطور چون دیمر با بار سری قرار میگیره و موتور dc رو نمیشه سری کرد.
                  من با ماسفت irf460 و آی سی555 ساختم ولی اولین لحظه که زیر بار قرار گرفت ماسفت سوخت!
                  ولی با avr دیدم که ساخته شده و کار کرده و تردمیل های تو بازار هم اکثرا با avr هست،مشکل راه اندازی ماسفت و یا ماسفت ها هست نه تولید pwm
                  لطفا اگه کسی مداری در این مورد سراغ داره معرفی کنه
                  مرسی

دیدگاه

مدارتون رو چه جوری بستین که موسفت میسوزه؟!!! خوب متور یک توانی داره و ولتاژ کاری . احتمالا اشتباه بستین یا مدارتون با توان متور همخونی نداشته یا موسفت را بد درایو کردین خلاصه هر چیزی یه حساب کتابی داره . مگه مبشه نشه یا فقط با ای وی ار بشه !!!!!

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                      از مدار زیر استفاده کردم که یکی از دوستان تو همین سایت گذاشته بود.البته برق شهر رو یکسو و صاف کردم
                      [پروژه] مدار کنترلر PWM با ای سی 555 + PCB

دیدگاه

سلام
                        این مدار کنترل جریان نداره و در هنگام استارت متور جریان خیلی زیادی از متور عبور میکنه مخصوصا اگر ولوم روی دور بالا باشد و برق دستگاه وصل شود جریان ریادی ار موسفت عبور میکنه.
                        در اثر گیر کردن متور که در تردمیل به علت شوک مکانیکی معمول است. جریان های هجومی از موسفت عبور میکنه
                        اگر ولوم ناگهانی زیاد شود باز همان ماجرا که گفتم

دیدگاه

از شدن میشه ولی مشکل اینجاست که خیلی پرهزینه در میاد ترانزیستور و دیود فست که داخل برد تغذیه فابریک خود تردمیل هستش رو من سرچ زدم هر کدومشون 280 تومن قیمتشون بود من خودم این مشکل رو دارم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

من یدونه دستگاه تراش رومیزی درست کردم و برای کمتر کردن هزینه کنترل دور موتور یدونه موتور تردمیل خریدم ولی متاسفانه تا الان ک موفق به استفاده ازش نشدم حتی رفتم برد تغذیه خود تردمیل روهم تهیه کردم ولی الان مشکلات دیگه ای پیدا شد چون طراحی برد تغذیه تردمیل جوری هستش که حتما باید یسری پارامتر به تغذیه داده بشه اونموقع تازه تغذیه خروجی رو اجازه دسترسی میده ک عملا بازم بلا استفاده موندن برام و رفتم موتور ac گرفتم

دیدگاه

یک مبدل ۱ به ۳ فاز ۲ اسب معرفی کنید
                            جدیدترین ویرایش توسط Mahdtik; ۰۱:۴۳ ۱۴۰۲/۰۷/۲۹.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mahdtik نمایش پست ها
                              درود
                              دوستان یک ماژول .دیمر برای کنترل موتور pmdc 130 ولت 2000 وات ۱۰ امپر معرفی کنید
                              درود،
                              در صورت امکان مشخص کنید که موتور شما DC هست یا AC .
                              ظاهرا گفتید ولتاژ 130 ولت و جریان 10 آمپر که با توان 2000 وات نمیخونه.
                              مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                              https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X