اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تابلو روان با ورودی سریال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تابلو روان با ورودی سریال

سلام

من با نمایش اطلاعات روی تابلو روان مشکلی ندارم و اطلاعات را از یک جدول که کد ها از قبل در آورده شده میخونم و روی تابلو نمایش میدم .

حالا باید از ورودی سریال میکرو یک متنی را بگیرم و روی تابلو نمایش بدم .

چه راهی را پیشنهاد می کنین ؟

مثلا یک text که میاد مثل "salam" را چطوری میشه روی تابلو نمایش داد ؟ oo:

پاسخ : تابلو روان با ورودی سریال

سلام

برای مثال همون متن "SALAM" :

شما با استفاده از پورت سریال تک تک این حروف رو میگیرید و داخل یک آرایه ذخیره میکنید ...درسته؟

حالا داخل برنامتون بنویسید که اگر مثلا بایت اول آرایه 'S' بود حرف S رو روی نمایشگر نشون بده....

به همین سادگی....

موفق باشید

دیدگاه

سلام

میشه یک دستوراتش را بگین البته اگر با bascom کار کردین ؟

مثالی از تابلو روانی که با آرایه نوشته شده باشه را ندارین ؟

ممنون

دیدگاه

متاسفانه با بسکام کار نکردم...(توصیه هم نمیکنم کار کنید)

مثالی از تابلو روانی که با آرایه نوشته شده باشه را ندارین ؟
        من با نمایش اطلاعات روی تابلو روان مشکلی ندارم و اطلاعات را از یک جدول که کد ها از قبل در آورده شده میخونم و روی تابلو نمایش میدم .
        مشکل چیه؟!

موفق باشید

دیدگاه

باید برای هر حرف یک جدول درست کنید

دیدگاه

سلام

من رشته ای که میاد را میگیرم و تک تک حروف را جدا میکنم و تشخیص میدم که چه حرفی هست .و طبق اون به یک جدول پرش میکنم و تا اینجا مشکلی نیست .

مشکل اینجاست که چطور حروف را پشت سر هم روی تابلو به حرکت در بیارم .؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :eek:

دیدگاه

مشکل اینجاست که چطور حروف را پشت سر هم روی تابلو به حرکت در بیارم .؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :eek:
              میتونم بپرسم پس شما از تابلو چی بلدید؟! oo:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط x_vahid
                سلام

من رشته ای که میاد را میگیرم و تک تک حروف را جدا میکنم و تشخیص میدم که چه حرفی هست .و طبق اون به یک جدول پرش میکنم و تا اینجا مشکلی نیست .

سلام.
                خواندن اطلاعات از پورت سریال میکرو : اولا کدوم سریال.(I2c یا SPI ) . در ضمن اطلاعاتو میخوای با چی از طریق پورت سریال به میکرو بفرستی و بعد نمایش بدی؟ (MMC . EEPRoMیا ...) اسکنتون چیه ؟. (سطری یا ستونی ). اگه هم بخوای از طریق سریال از یه مثلا EEPROM خارجی دیتا تو بخونی ، نمیتونی بایت بایت بخونی و نمایش بدی . چون سرعت رفرشت میاد پایین. پس باید به گفته دوست خوبم آقای مهری عمل کنی و دیتارو بریزی تو یه آرایه. DIM Arr(200) As Byte , بعدشم : از طریق دستور مربوطه به ارتباط سریال SPI که بهتره از اون استفاده کنی : Shiftout Ds , Sh_cp , Buf(buf_idx) , 1 , 8 .
                http://www.sharjweb.com/

دیدگاه

سلام

سریال uart . اطلاعات باید از hyper terminal ویندوز به میکرو بیاد . تا دریافت اطلاعات و تشخیص اونا مشکلی نیست .

آقای مهری ببینید مثلا توی یک برنامه تابلو ما یک جدول دیتا داریم( حالا یا با یک نرم افزار مثل led code generator یا با چیز دیگه ایاین کد ها را در آوردیم) و پشت سر هم تو یک lable قرار داره . بعد اونا را میخونیم و روی تابلو نمایش میدیم .

حالا وقتی یک text میاد مثلا همون "salam" ما تک تک حرف هاشو جدا می کنیم .s , a , l , a , m و کدهاشو هر کدام را توی یک lable فراخونی می کنیم .

پس میشه 5 تا lable .

حالا چطوری از 5 تا lable میشه اطلاعاتو خوند و نمایش داد .

مگه اون روش که توی آرایه ذخیره بشه که من هنوز متوجه نشدم چطوری

اگر دوستان بیشتر توضیح بدم ممنون میشم .

دیدگاه

سلام

مثلا همین SALAM خودمون

شما میدونی حرف اول S هست درسته؟

پس کد های حرف S را از سمت چپ (انگلیسیه دیگه) وارد صفحه میکنید بعد از اینکه حرف S به طور کامل وارد صفحه شد حرف بعدی رو وارد صفحه میکنی...به همین سادگی :agree:

مثلا توابع زیر که مینویسم فقط وظیفه دارند یک حرف رو از سمت چپ بیارند داخل صفحه ، (ولی از صفحه خارج نکنند)

Write(S)
                    Write(a)
                    Write(l)
                    Write(A)
                    Write(M)

یه همچین کاری باید بکنی...

موفق باشی

دیدگاه

سلام به همه.
                      من فکر کنم دوست عزیزمون یکم گیچ شدن.
                      برای نمایش یه متن روی تابلو متن ها باید کد بشن. مثلاً همون حرف "SALAM" باید تبدیل به کد بشه تا تابلو بتونه اونو نمایش بده.
                      حالا این تبدیلات یا به وسیله یه نرم افزار توی کامپیوتر ساخته میشه یا بوسیله خود میکرو.

در مورد نرم افزار، تمام تبدیلات رو نرم افزار انجام میده و ما حاصل اونو هم میتونیم توی برنامه میکرو قرار میدیم و هم با usart اونو به تابلو بفرستیم.
                      در مورد HIper trrminal هم چون دیتاهای ارسالی توسط کامپیوتر، یک رشته هست نه کد، پس اول باید اون رشته تبدیل به کد بشه. مانند تابلو روان هایی که با صفحه کلید کار میکنن. برای این کار هم باید شما تمام حروف، اعداد و عملگرها رو بصورت کد در بیاریم و توی برنامه میکرو قرار بدیم.
                      مثلاً کد تمام حروف بزرگ و کوچک رو از قبل به میکرو بدیم و در زمان دریافت یک رشته توسط میکرو اون رشته رو با رشته هایی که قبلاً برای میکرو تعریف کردیم مقایسه کنیم و در انتها کد مربوط به همون رشته رو نمایش بدیم.
                      تشکر لازم نیست!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X