اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تفاوت میکروکنترلر های سری A با سری های L و معمولی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تفاوت میکروکنترلر های سری A با سری های L و معمولی

باسلام خدمت همه دوستان. :wow:
    حتما در جریان هستید که تولید سری های قدیمی میکروکنترلر های AVR در حال حاضر متوقف شده و الآن فقط سری های A در بازار بفروش میرسه(توی مشهد که اینطوریه :rolleyes.و سری های قدیمی یعنی سری L و معمولی آن یا در بازار نیست یا به قیمت گزافی :eek: ارائه میشه.مثلا مگا32 قیمتش 12000 تومنه.سری L همین مگا32 13000 تومن هستش.
    حالا من میخوام بدونم این سری A با سری های قدیمی چه تفاوتی داره؟
    فروشنده محترمی که من ازش آی سی رو خریدم میگفت که اینا هم میتونن به صورت L کار کنن و هم به صورت معمولی و فرکانس بالا.
    وقتی آی سی رو روی مدارم بستم متاسفانه به صورت درست جواب نمیداد.مثلا در Vawe Player که میکرو Mega8 بود این سری A جواب نداد.یا توی یه مدار دیگه که ATmega128L استفاده کرده بودم هم کار نکرد.اما در هر چند موردی که برای من اتفاق افتاده بود سری قدیمی میکرو ها جواب میداد و کار میکرد. :angry:
    آیا در این میکروها برای تعیین L یا معمولی بودن فیوز بیتی چیزی هست؟یا تنظیمات خاصی داره؟
    دوستان اگر چیزی در این رابطه میدونید ممنون میشم راهنمایی کنید. :cry2:
    ممنون.

پاسخ : تفاوت میکروکنترلر های سری A با سری های L و معمولی

دوستان یعنی کسی چیزی نمیدونه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط .:ATA:.
      دوستان یعنی کسی چیزی نمیدونه؟
      سلام
      جواب سوال شما !
      1. هم در ولتاژ پایین کار می کنه و هم در ولتاژ بالا یعنی هم معمولی و هم L هست
      2. وقتی شما از L استفاده می کنی حد اکثر فرکانس 8 مگاهرتز میشه ولی در سری A این طور نیست یعنی می تونی با فرکانس بالا کار کنی یعنی هم میتونی معمولی و هم میتونی L رو هم زمان داشته باشی
      دوستان بعضا می گن دما کاریشون هم فرق می کنه که من ندیدم یا زیر صفر درجه کار نمی کنه که کلا چرنده چون محصول ما زیر صفر درجه کار و تو برف و ... با این میکرو کار کرد /
      شما می تونی دیتا شیت رو از اینترنت هم بگیری.
      با اجازه

دیدگاه

ممنون از پاسختون.
        ولی من موندم.
        منظورتون اینه که هیچگونه تنظیمات فیوز بیتی چیزی نداره؟
        آخه همونطور که من گفتم این سری A توی مداراتم درست کار نمیکنه.بهتره بگم اصلا کار نمیکنه. :sad:
        ولی همون مدارات با سری معمولی کار میکنه.با همون برنامه,باهمون سخت افزار و همون فیوز بیتها.

راستی دیتاشیتش رو نگاه کردم ولی متاسفانه چون انگلیسی بود چیز جدیدی پیدا نکردم.

دیدگاه

نه عزیز فیوز بیت فرق نمیکنه!
          مگه شما از معمولی به جای l استفاده میکنی فیوز بیت تغییر میدی؟؟؟!
          والله منم توش موندم بعضی وقتا کار میکنه بعضی وقتا نه! نمیدونم چجوریاست! یعنی بعضی مدارات کار میکنی بعضی کار نمیکنه!

دیدگاه

فیوز بیت jtag ebnable رو غیر فعال کنید، احتمالا کار کنه :rolleyes:

دیدگاه

سلام

فکر کنم بد نباشه به یه نکته اشاره کنم
              چند سال پیش یه وارد کننده تعداد زیادی l298 تقلبی وارد بازار کرده بود!
              یعنی اصلن l298 نبود! یه آی سی آمپلی فایر بود که روش رو پاک کرده بودن و جاش نوشته بودن l298!
              حداقل من اینطوری شنیدم! :mrgreen:
              اگه میکروی شما هم اصلن کار نمی کنه شاید سرتون کلاه گذاشتن :twisted:
              امیدوارم اینطوری نباشه :rolleyes:

دیدگاه

معمولاً توی اینجور موارد اشکال از خود آی سی هست. در ضمن قیمتت رو خیلی داری بالا میگیا، توی همین فروشگاه سایت خودمون mega32A رو میده 5 تومن! :mrgreen:
                دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

منم یه سئوال دارم
                  یه ایسی هست به نام اتمگا 8515 که می خوام بخرمش...
                  اما مشکلی که دارم این هست که توی پروگرامر قسمت نام ایسی نوشته اتمگا 8515 . ولی توی وبسایت که می خوام خرید کنم نوشته اتمگا 8515L .
                  کسی میتونه من رو راهنمایی کنه که تفاوتی داره توی پروگرام کردن ایسی یا خیر؟

دیدگاه

سلام خدمت دوستان

1- سری A= بازه ولتاژ 2.7 تا 5 / بازه فرکانس 1/000/000 تا 16/000/000
                    2- سری L= بازه ولتاژ 2.7 تا 5 / بازه فرکانس 1/000/000 تا 16/000/000
                    3- سری P= بازه ولتاژ (فکر کنم) از 1.8 تا 5 / بازه فرکانس 1/000/000 تا 16/000/000

دوستان عزیز سلام سوال داشتم در مورد پسوند هایی که آخر نام میکرو میاد مسخواستم ببینم اطلاعات دقیق در مورد این پسوند ها و معنی اونها رو از کجا میشه بدست آورد؟ مثلا فرق میکروی ATMEHGA32-PU با میکروی ATMEGA32PI در چیه؟

امیدوارم براتون مفید باشه
                    همیشه کامل توضیح بدهیم تا جواب کامل بگیریم.
                    لطفا برای تشکر روی دکمه تشکر بزنید و بخاطر این پست نزنید که تایپیک شلوغ نشود
                    تایپیک های من:
                    حل تمام مشکلات atmega128a (eca.ir)
                    آموزش کار با سایت (eca.ir)

دیدگاه

من یه کم الان گیج شدم
                      الان تنها تفاوت پسوندنام ایسی در، ولتاژ است یا نه موقع پروگرام به مشکل بر می خورم؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

سلام خدمت دوستان
                        نه هرگز به مشکل بر نمی خورین
                        اینا تماما با هم سازگارن
                        تنها نکته ای که باید در نظر بگیرین اینه که موقع پروگرام کردن فیوز بیت سری L شما می تونین فقط فقط فقط تا سقف 8/000/000 هرتز یا همون 8 مگاهرتز بهش کلاک بدین
                        یعنی شما نمی تونین برنامه ای که برای 16 مگاهرتز کلاک نوشته شده رو روی سری L پروگرام کنین مگر اینکه سورسشو داشته باشین و بتونین اونو به 8 مگاهرتز تغییر بدین
                        تایپیک های من:

دیدگاه

سری L برای ولتاژ 2.7 تا 5 هست و کلاکش نصف سری معمولی هست تا 8 مگاهرتز
                          سری V برای ولتاژ 1.8 تا 5 هست و کلاکش یک چهارم سری معمولی هست تا 4 مگاهرتز
                          دیگه سری L تولید نمیشه و بجاش سری A هست که میتونه با ولتاژ 2.7 کار کنه و برای ولتاژ 2.7 کلاک 8 مگ و برای ولتاژ 4.5 تا 5.5 کلاک 16 مگ در نظر میگیرن.

دیدگاه

سلام خدمت دوستان
                            مطمئنین که تغییر ولتاژ مصرفی باعث تغییر فرکانس هم میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
                            آخه من قبلا یه موضوع در این باره گذاشتم و بحث کردم
                            فکر نکنم آی سی ای که برای این ولتاژ ساخته شده باشه محدودیتی داشته باشه از لحاظ فرکانس کاری
                            مگر اینکه دیتاشیت بگه
                            تایپیک های من:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X