اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال 7seg بدون واسط به avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال 7seg بدون واسط به avr

سلام دوستان عزیز همون دماسنج با lm35 و میکرو avr که همه بلدن ، :icon_razz:
    من می خوام بدون آیسی واسط عددشو رو 7seg نمایش بدم ، حالا تو عددهاش یک راهنمایی کنید . 7 seg رو بخ 2تا پورت متصل کردم و می خوام مستقیما از lm35 روی 7seg نمایش بدم ممنون می ش راهنمایی کنید .

پاسخ : اتصال 7seg بدون واسط به avr

مشکلتون کجاست؟
    خب فرض کنید 14 تا led رو دارید با پایه های میکرو خاموش و روشن می کنید حالا بیاید حالات مختلف روشن شدن رو بررسی کنید تا اسم داشته باشن
    مثلا شما برای نشان دادن عدد 7 باید led های a و b و c در 7-seg رو روشن کنید
    حالا میاید پایه های a تا g سون سگمنت رو به پایه های 0 تا 6 پورت b میکرو وصل می کنید . بعد از خوندن دما (که 7 هست ) شرط می ذارید میگید اگر دما بین 7 تا 7.99 بود portb= 0b00000111
    البته اگر سون سگمنت شما آند مشترک باشه جای صفر و یک ها عوض میشه
    Don't hesitate to ask any question ..

دیدگاه

سلام البته راه اسون تری هم هست و اون استفاده از نرم افزار 7سگمنت کلکولیتور است که از نرم افزار های قسمت پروگرمر های avr تو همین سایت وجود داره
      وقتي به نعمتآ‌ها عادي نگاه ميآ‌كنيد حجاب عادت شما را كور ميآ‌كند.
      کلید همه بدبختیآ‌ها در دو چیز است؛ تنبلی و بیآ‌حوصلگی.
      حضرت امیر علیه السلام فرمودند: کسی که چشم فکر خود را بیدار نگه میآ‌دارد به اوج خواستهآ‌های خود میآ‌رسد .
      اگر کسی توانست تو را تحریک حسادت کند و یا تو را عصبانی کند و در همین دنیا توانست به تو فشار وارد کند درواقع این فشار نشانه فشار قبر توست چرا که نفس تو همان قبر توست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط syavash_kasraeee
        مشکلتون کجاست؟
        خب فرض کنید 14 تا led رو دارید با پایه های میکرو خاموش و روشن می کنید حالا بیاید حالات مختلف روشن شدن رو بررسی کنید تا اسم داشته باشن
        مثلا شما برای نشان دادن عدد 7 باید led های a و b و c در 7-seg رو روشن کنید
        حالا میاید پایه های a تا g سون سگمنت رو به پایه های 0 تا 6 پورت b میکرو وصل می کنید . بعد از خوندن دما (که 7 هست ) شرط می ذارید میگید اگر دما بین 7 تا 7.99 بود portb= 0b00000111
        البته اگر سون سگمنت شما آند مشترک باشه جای صفر و یک ها عوض میشه
        سلا دوست عزیز اینطوری که من باید برای عدد 0 تا 150 درجه کلی شرط بنویسم .........خیلی میشه هاا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط تیبا
          سلا دوست عزیز اینطوری که من باید برای عدد 0 تا 150 درجه کلی شرط بنویسم .........خیلی میشه هاا
          نه دیگه مهندس فقط اعداد 0 تا 9 رو تعریف میکنید
          ببینید شما عددتون رو به یکان ، دهگان و صدگان میشکنید به صورت زیر
          فرض کنید عدد شما 120 باشه
          این عدد رو به 10 تقسیم می کنیدباقیمانده هر چی شد روی 7سگمنت اول نشون میدید
          120/10=12 باقیمانده =0
          خارج قسمت رو باز به 10 تقسیم میکنید و روی دومین 7 سگمنت نشون میدید
          12/10=1 باقیمانده =2
          1/10 =0 باقمانده =1
          و ...
          Don't hesitate to ask any question ..

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X