ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 4 از 5 نخست 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 45
    2007/06/12
    468
    2

پاسخ : کمک در مورد برنامه نویسی

1-براي فركانس 1مگ به طور حتم مشكلي نخواهيد داشت(فقط يك بار فيوز بيتها رو توو برگه سوم پروگرمر چك كنين كه Int. RC 1M باشه ...)

2-مي تونم بپرسم چرا به ميكرو اجازه نمي دين وقتي ديد الكترودها آب رو سنس كردن،به جاي زدن دكمه دوم،خود ميكرو اتوماتيك موتور رو روشن كنه؟
    اونوقت از دكمه دوم كه خالي ميمونه مي تونين براي روشن كردن پمپ تخليه هم استفاده كنين ...

3-لطفا مقاومتهاي PB0 PB1 رو جابجا نكنين،اگه مشكل اينه كه PCB پيچيده ميشه،اونهارو مستقيم روو ميكرو لحيم كنين ...

4-الكترودهاتون چي هستن؟ در نهايت هر سيستمي امكان خطا داره،پس سواي اين مدار،اگه ميتونين محض اطمينان از شيرهاي مكانيكي هم مثل اونهايي كه توو كولر و.. هست استفاده كنين،يادتون نره هيچ كدوم از ماشين لباسشويي هاي جديد،اون عملكرد خوب مكانيكي هاي قديم رو ندارن ...

5-فكر كنم مقدار فرو رفتن توو آب به حساسيتي كه براش تعريف ميكنين بستگي داره،اصولا دست خودتونه ...

6-نه برنامه رو خوندم نه شماتيك رو نگاه كردم،جواب سوال 2 رو كه دادين هم اينهارو چك ميكنم هم سعي ميكنم اگه بشه يك خورده برنامه رو خراب كنم  :mrgreen:
    2007/03/08
    201
    2

با سلام
    اول اینکه در جواب پاسخ (یا سوال شما) به فرض مثال اگر لباس خیلی چرک بود
    یا اینکه بعد از شستو شو دیدیم لباس هنوز چرک است ان وقت چه کار کنیم؟مجبوریم اب را خالی کنیم
    ودوباره پر کنیم تا بخواهیم مثلا یک بار دیگر هم لباس هارا بشوید این طوری در مصرف اب زیاده روی میشود
    ولی اگر شستی جدا گانه باشد هر وقت خواستیم می توانیم موتور را راه بیاندازیم

حالا که شما میخواهید به من کمک کنید یک کمکی از شما می خواهم (خوب یک چیزی را یادم انداختی)
    من این شستی که مربوط به راه اندازی موتور هست را می خواهم پله ای کنم
    یعنی اینکه بار اول فشار دادیم موتور کارش را به مدت 8 دقیقه با شرایط زیر انجام دهد
    25 ثانیه راستگرد 10 ثانیه استراحت 25 ثانیه چپ گرد 10 ثانیه استراحت
    برای بار دوم فشار دهیم به مدت 5 دقیقه با شرایط زیر انجام دهد
    برای بار سوم فشار دهیم به مدت 3 دقیقه با شرایط زیر انجام دهد

ودر اخر نکته مهم اینکه زمان تاخیر بین فشار دادن شستی برای بار اول و دوم وسوم کمتر از سه ثانیه نباشد

در ضمن اگر امکان دارد حساسیت مدار را طوری تنظیم کنید که به محض تماس اب با الکترود میکرو فرمان بگیرد
    ( حد اکثر 1 میلیمتر الکترود ها در اب قرار گیرد)
    در ضمن الکترود های من سیم مفتولی نمره 1.5 است

2007/06/12
    468
    2

سلام
    به نظرم اگر لباس اونقدر كثيفه كه با يك بار تميز نشد،براي بار دوم آب تازه مفيد تر باشه،اما اين فقط يك نظر بود ...

برنامه رو اگر وقت كنم مي نويسم(حتما ياد آوري كنين،اونقدر حالم گرفته هست كه اگه اين پست رو ببندم 5 دقيقه بعد تمام حرفها يادم رفته :sad

اما منظور از فاصله 3 ثانيه اي چيه؟ يعني اگه شستشوي اول تموم شد،كابر فقط 3 ثانيه فرصت داشته باشه كليد مجدد رو بزنه يا .. ؟؟؟

سر 2 تا مفتول رو 1 با فاصله اي كه نصب كردي 1 ميلي متر وارد محلول اب كفي كه مي شه كن،با اهم متر مقاومت خونده شده رو بدست بيار،يك مقاومت مناسب با اين سري كن،بين اين 2 مقاومت به صورت تقسيم ولتاژ،با AD ميكرو مقدار رو بخون،رووي عددي كه مي خواي تنظيم كن ....

واي چقدر گيج كننده نوشتم،فكر كنم بيخيال كل طرح شدي ....
    2007/03/08
    201
    2

اول اینکه اگر قرار باشد مخزن را دوباره پر کنیم دیگه هیچی !!!!!!(میدونی چه قدر پول اب میاید)
    دوم اینکه در مورد 3 ثانیه تاخیر می دونستم گیج کننده است اصلا این حرفم را فراموش کن (خودت موقع برنامه نویسی متوجه میشی)اصلا توضیح اضافه دادم بیخیالش
    بگذار یک مثال بزنم مثلا ما می خواهیم حالت دوم را انتخاب کنیم یعنی مدت شستو شو ی 5 دقیقه ای ,
    شستی را دو بار فشار می دهیم حال اگر بعد از 3 ثانیه شستی را دیگر فشار ندادیم موتور شروع به کار میکند
    اگر توی این مدت سه ثانیه دوباره شستی را فشار دهیم حالت سوم انتخاب میشود

تازه چرا اینقدر افسرده ا ی زندگی را اسان بگیر این قدر به ما فاز منفی نده
    فاز مثبت بده
    2007/06/12
    468
    2

:mrgreen: شايد من اداره آب كار ميكنه :mrgreen: از كجا خبر داري تبليغات اونها نيست :mrgreen:

در ضمن چون ميزان مواد موجو توي آب كم و زياد ميشه(پودر كم و زياد ريخته بشه يا حتي آلودگي لباسها اضافه بشه يا ...) با بالاترين حساسيت كه مي توني مدار رو راه بنداز تا به قول خودت يه روز خونه آكواريوم نشه :smile:

موضوي 3 ثانيه رو گرفتم،الان يك مدار دارم مي بندم،فكر كنم تا فردا بيشتر هم اين سايت نمونم،پس سعي مي كنم قبل از رفتنم برنامشو برات بفرستم ...

بابا چيكار كنم،غمگينم خوب!!!آ* گنجشك،كفتر،گل ميموني،به به گرماي 35~40 درجه بهاري(خدا به داد تابستون برسه) انسانهاي بهشتي(خدا رو شكر من هنوز سراغ حوري هاش نرفتم كه خير اونها هم شامل حالم بشه !!)آ* واي يك نكته مثبت،فصل امتحاناست اما من امتحان ندارم!!!آ*كارتون پت و مت آخجون خونه رو پايين آوردن !!! ....

اينم فاز مثبت، كافيه يا بازم بگم؟
    2007/03/08
    201
    2

به نام خدا
    با عرض سلام
    من یک مدار با مشخصات زیر با استفاده از میکروی atmega 8 می خواهم بسازم
    این مدار دارای دو شستی است
    یک شستی را وقتی فشار دهیم یک رله را به مدت 4 دقیقه و30 ثانیه روشن کند وپس از ان قطع کند
    سپس یک شستی دوم را وقتی فشار دهیم یک موتور تک فاز را که دارای سه سیم است (در حالت راستگرد سیم شماره 2 به 1 متصل میشود )(در حالت چپگرد سیم شماره 2 به 3 وصل میشود)
    به مدت 25 ثانیه راستگرد 10 ثانیه استراحت 25 ثانیه چپگرد 10 ثانیه استراحت روشن کند
    پس از شستشو با فشار شستی اول یک رله دیگر را به مدت 3 دقیقه روشن کند
    البته مدار بالا باید به این صورت باشد که تا زمانی که شستی اول زده نشده باشد ومدت زمان 4 دقیقه و 30 ثانیه هم سپری نشده باشد شستی دوم عمل نکند
    و وقتی هم که شستی اول را برای بار دوم میزنیم زمانی عمل کند که شستشو انحام وپایان یافته باشد سپس رله را به مدت 3 دقیقه روشن کند

البته این نکته را هم ذکر کنم که من می خواهم حدود خطای این برنامه بیشتر از 5 ثانیه نشود ولطفا در این مدار از rtc استفاده نمایید تا تقریبا زمان درست در بیاید
    با تشکر فراوان
    2007/06/12
    468
    2

من تنها مشكلي كه در اجراي كارهاي شما مي بينم اينه كه فكر كنم اون اصل مهم الگوريتم فلوچرات رو انجام نمي دين،اين خيلي مهمه كه شما كاري كه مي خواين انجام بدين رو روي كاغذ مرحله به مرحله بنويسين و از روي اون برنامه رو تبديل به كد كنين.اين برنامه كه مي خواين آسون به نظر مياد،اگر نتونستين انجام بدين بگين تا كمك كنيم ...
    2007/03/08
    201
    2

ممنون میشوم اگر کمک کنید ودر ضمن جون من این مدار را ساختم میخواهم سخت افزار ان به شکل زیر باشد
    2007/03/08
    201
    2

با سلام اقای خپله سیبیلو امید وارم افسردگی تان برطرف شده است
    اقا خودتان می دانید نزدیک دو سه ماه منو سر کار می گذارید وکمکی به من نمیکنید و فقط قول کمک می دهید ؟
    در ضمن برنامه را کویر الکترونیک نوشته بود وبا ان مدار را ساختم منتها اشکال مدار این بود که حتی با نزدیک کردن دست مدار عمل میکرد و بعد چند روز اصلا میکرو فرمان وصل شیر برقی نمیداد و میکرو فکر میکرد اب به الکترود ها رسیده است
    2007/06/12
    468
    2

به خدا اگر بدونين روزي چند نفر براي سوال ميان!!!!آ* باور كنين ديگه وقت براي سر خاروندن ندارم!!!آ*يك عالمه كلاس ميكرو شبها با ياهوو مسنجر دارم كه ديگه ... لااقل زده به سرم همه رو يه جا بگم بيان كه اينهمه وقت طلف نشه اما مشكل اينه كه سطح چيزهاي كه افراد مختلف مي دونن فرق ميكنه و توو يك كلاس نشستنشون .... حتي خيلي ها خجالت ميكشن توو تاپيك بپرسن،ميكن مي ترسم سوالم خنده دار باشه!!!! :angry:
    هاستم كه خوابيد،خواستم تنبليو بزارم كنار سايت رو update شده بزارم ... ديدم بابا بي خيال!!آ* تنبل تر از اين حرفهام!!

افسردگي من يكي از موارد خلقته كه تكي آفريده شده!!!آ* يعني راه حل حلشدنش رو يادشون رفته بيافرينن!!!آ* (استغفرالله!!) :mrgreen: حل شدنش شايد چند قرني طول بكشه!!آ*ميگم دختر خوب سراغ ندارين بياد ناز منو بكشه :mrgreen: :icon_razz: ؟ البته طرف بايد يخورده زياد صبور باشه!!!!

بگزريم!!آ* اما چيزي كه منو سست ميكنه كه زياد دلم به كاري كه يكي فقط انجام شدشو مي خواد نمي ره!!!آ* من كه گفتم اگه الگوريتمشو بنويسين حله !!آ*
    حالا ميبينين كه خودتونم مي تونين حلش كنين :

فقط شصتي 1 رو چك كن(چون با زدن دومي اينجا نبايد اتفاقي بيفته) تا زده شدن اينجا صبر كن
    رله مربوطه رو روشن كن
    4.5دقيقه صبر كن
    رله رو خاموش كن
    فقط شصتي 2 رو چك كن(چون با زدن اولي اينجا نبايد اتفاقي بيفته)تا زده شدن اينجا صبر كن
    رله ها رو براي راستگرد بودن موتور فعال كن
    25ثانيه صبر كن
    رله هارو خاموش كن
    10ثانيه وقفه
    رله ها رو براي چپگرد بودن موتور فعال كن
    25ثانيه صبر كن
    رله هارو خاموش كن
    10ثانيه صبر كن
    فقط شصتي 1 رو چك كن(چون با زدن دومي اينجا نبايد اتفاقي بيفته) تا زده شدن اينجا صبر كن
    رله مربوطه رو راه بنداز
    3دقيقه صبر كن
    رله رو خاموش كن
    برو به اول برنامه

اين برداشت من از توضيح 2 پست قبلتونه،اگه اين درسته،بگين خط به خط به كد تبديلش كنيم تا هم صاحب اين مدار بشين هم ياد گرفته باشين !!!

در ضمن اينجا نيازي به rtc نيست،زمانبندي دقيق دقيق در مياد ...
صفحه 4 از 5 نخست 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 45