ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 5 از 5 نخست 12345
نمایش نتایج: از 41 به 45 از 45
    2007/03/08
    201
    2

پاسخ : کمک در مورد برنامه نویسی

به نام خدا
    سلام
    بابا من که سخت افزارش رو خودم ساختم :icon_razz: زیادم تنبل نیستم
    بابا جان تو شهری که من زندگی میکنم یک کتاب در مورد میکرو هم نیست کلاس هم نیست رشته من هم الکترونیک نیست (من برق میخونم) حالا از کجا من میتونم برنامه به این مشکلی را بنویسم (البته به نظر من)
    اما در مورد الگوریتم فقط زمان شستشوی ده دقیقه ای رو که فراموش نکردید
    (به مدت 10 دقیقه چرخه زیر انجام شود 25 ثانیه راستگرد 10 ثانیه استراحت 25 ثانیه چپگرد 10 ثانیه استراحت )
    اما در مورد rtc همان طور که گفتم من این مدار را ساخته بودم ولی عملا زمان شستشوی به 10 دقیقه نمی رسید وفقط حدود 70 ثانیه کار میکرد
    ممنون میشود کمکم کنید
    2007/03/08
    201
    2

به نام خدا
    با سلام
    من برای مدار زیر برنامه زیر را نوشتم که به این صورت است
    ابتدا با فشار شستی شروع به ابگیری می کند سپس بعد از پایان اب گیری شروع به شستوشو می کند سپس اب را تخلیه می کند و به اول برنامه میرود
    البته من این برنامه را تست کردم جواب داد فقط می خواستم یک نگاه به ان بیاندازید ببنید از لحاظ فنی اشکال ندارد که ؟
    در مورد for t = 0 to 9 نمیدانم چرا در واقعیت عملا بیشتر از 1 تا 2 بار تکرار نمیکند و بیشتر مواقع هم هنگ میکند واصلا موتور در بعضی مواقع خاموش نمی شود؟
    فکر کنم به خاطر نویز باشد ولی من تمام چیز هایی که ایجاد نویز میکنند از میکرو دور کردم مثل منبع تغذیه

ویک نکته دیگر اگر من فرکانس کاری میکرو را از 1M به 8M برسانم چه اتفاقی در روند میکرو میافتد؟

Config Portd = Output
    Config Portc = Output
    Config Pinb.0 = Input
    Config Pinb.1 = Input
    Dim T As Word

Do
    A1:
    If Pinb.0 = 0 Then Goto A2
    Loop
    A2:
    Set Portc.0
    Wait 270
    Reset Portc.0
    Waitms 1000
    T = 0
    For T = 0 To 7
    Set Portd.6
    Waitms 25000
    Reset Portd.6
    Waitms 10000
    Set Portd.7
    Waitms 25000
    Reset Portd.7
    Waitms 10000
    Next
    Set Portc.1
    Wait 30
    Reset Portc.1
    Waitms 15
    Goto A1

2007/06/12
    468
    2

خوب اين حركتتون جاي يك تشكر داره :smile:

راستش من يك متن اماده كرده بودم كه خط به خط الگوريتمي كه نوشتيم رو به كد تبديل كنيم اما احساس ميكنم pcيم داره رفتاراي مشكوك در مياره به تروجان شك دارم و فعلا اون رو به اينترنت وصل نيكنم،متن توو pcيمه و اگر فرصت بشه بعدا اون رو انجا ميزارم

شما توو بيسكام هم مي تونين منوي option بعضي تنظيمات رو انجام بدين(مثل نوع ميكرو و ...) هم مي تونين چند خط به اول برنامه تون اضافه كنين مثل:
    $regfile = "m8def.dat"
    $crystal = 1000000

خوب بيسكام زمان بندي ها رو بر اساس اون كريستال انجام ميده يعني اگر گفتين waitms 10000 وقتي اين زمان 10 ثانيه ميشه كه كريستالتون 1مگ باشه،طبيعيه كه اگه كريستال 8 مگ بزارين به جاي 10 ثانيه،8/10 ثانيه يا چيزي حدود 1.25 ثانيه صبر ميكنه!!آ*پس تغيير فركانس كريستال تنها چيزي كه ايجاد ميكنه اينه كه توو اون خط يا منوي option يزير مجموعه compiler قسمت communication فركانس كريستال رو 8 مگ تنظيم كنين و همه چيز به همان روال انجام ميشه ..

اولا نيازي نيست t رو از نوع word تعريف كنين چون براي 9 عدد يك متغير byte هم كافيه
    دوما پيشنهاد ميدم جاي كد زير:
    Do
    A1:
    If Pinb.0 = 0 Then Goto A2
    Loop
    A2:

مثلا اين رو استفاده كنين راحتتره،البته همه نوشته هاي شما هم صحيحه :

A1:
    if pinb.0=1 then goto A1

و توضيح ديگه اينكه waitus به اندازه ميكرو ثانيه
    waitms به اندازه ميلي ثانيه
    wait به اندازه ثانيه وقفه ايجاد ميكنه پس مثلا جلي waitms10000 ميتونين بنويسين wait10

بعد از حلقه for يك برنامه الكي بنويسين كه مثلا يك ledآ*رو روشن خاموش كنه،ببينين حلقه بعد از اتمام به اون مي رسه يا اينكه ميكرو اونجا در اثرنويز reset مي شه و به اول برنامه بر ميگرده ...
    2007/03/08
    201
    2

سلام
    ممنون از توجه وراهنمایی شما وهمین طور از امتیاز مثبت
    خودم هم باورم نمی شد بتونم برنامه را بنویسم حق با شما بود من تنبلی میکردم
    در مورد wait در نوشته های nex2004 خوانده بودم هر چه زمان را به واحد های کوچکتر بنویسیم دقیقتر در میاید
    ودر مورد نویز اگر دوباره میکرو قاطی کرد به نظر شما راه حلی نمیرسد؟
    ودیگر اینکه مگر ما در برنامه نمینویسیم که مثلا با صفر کردن یک پایه عمل کن پس چرا ما در سخت افزار ولتاژ 5 ولتی به همان پایه ورودی از طریق مقاومت 10 کیلو اهمی می دهیم وهمین طور زمین را هم وصل میکنیم دلیل این کار چیست ؟
    با تشکر فراوان
    2007/06/12
    468
    2

پين هاي ميكرو جريان نمي كشن،اگر مقاومت توو مسيري قرار بگيره كه جريان كشيده نشه،مثل سيم عمل ميكنه
    وقتي كه پين ميكرو كه به عنوان ورودي تعريف بشه و با اون مقاومت به vcc وصل با شه،مثل سيم عمل ميكنه،يعني توو اون پين 1 خونده ميشه

حالا اگه زمين رو به اون پايه با كليد وصل كنيم،اگه vcc بدون مقاومت به پين وصل شده بود،اتصال كوتاه اتفاق ميفتاد و ميكرو و همه مدار reset ميشد ،اما الان كه اين مقاومت هست، به اين پين مستقيم زمين وصل ميشه و ديگه 0 رو ميخونه،اما اين زمين مستقيم به vcc وصل نيست و يك مقاومت اون وسط هست كه درسته كه مثلا براي مقاومت 5 كيلو 1ميلي آمپر طلف ميشه،اما براي كار جواب ميده ....

پين ميكرو درسته كه اگه توو هوا آزاد ول بشه 1 خونده ميشه اما نويز پذيز ميشه ....
صفحه 5 از 5 نخست 12345
نمایش نتایج: از 41 به 45 از 45