اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

laptop nec not correct working

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

laptop nec not correct working

hi
    سلام دوستان راستش اینجانب به مشکل بزرگی برخورد کرده ام.
    من یک اپ تاپ nec دارم که p2 است راستش رو بخواهین هارد 11 گیگ داره و :twisted: وقتی یک پارتیشن 2 گیگ درست کردم و ویندوز 98 و داس نصب کردم بهد از نصب آنها من بوسیله پارتیشن مجیک امدم و یک درایو 4 گیگ و 5تا درایو 1 گیگ درست کردم اما بعد از اینکه نرمافزار پارتیشن مجیک کارش تمومئ شد و خواسشت ریاستارت بشه دیگه بالا نمی آد
    حتی مرحله پوست رو هم درست انجام نمی ده و اصلا فلاپی و سیدی رام هم اصلا کار نمی کند تا بوسیله دیسکت بوت درستش کنم.
    لطفا من رو راهنمایی کنید.
    که با ید به کمک شما دوستان هخر چه سریعتر درستش کنم.
    منتظرم. :question: :question: :question: :question: :bye :bye :bye
    اول توکل
    دوم پشتکار
    سوم مشورت
    چهارم عمل
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    نرم افزار برای دانلود نامحدود از rapideshare: http://k12student.persiangig.com/other ------- تشکر یادتون نره. موفق باشید.

پاسخ : laptop nec not correct working

نوشته اصلی توسط hd_uni_pro
    hi
    حتی مرحله پوست رو هم درست انجام نمی ده
    یعنی چی مرحله post رو درست انجام نمیده ؟

هارد و سی دی رام و فلاپی رو دیتکت می کنه ؟

میتونی یه عکس از مرحله post بگیری بذاری اینجا ؟
    از ماست که بر ماست !

دیدگاه

سلام دوست عزیز شاید من منظورم رو بد گفتم منظورم از پوست همان عملیات post بود .
      و یعنی اینکه بلافاصله بعد از روشن شدن laptop بعد از اینکه ارم nec رو نشون میده دیگه هیچ اتفاقی نمیافته و همین طور ی میمونه و فقط مکان نما یا همون cursor روشن و خاموش میشه . :agree: :rolleyes:
      اول توکل
      دوم پشتکار
      سوم مشورت
      چهارم عمل
      -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      نرم افزار برای دانلود نامحدود از rapideshare: http://k12student.persiangig.com/other ------- تشکر یادتون نره. موفق باشید.

دیدگاه

پس نمیتونه قطعات رو detect کنه
        اینجوری (بصورت از راه دور) نمیشه زیاد راهنمایی کرد
        چون احتیاج هستش که دستگاه دیده بشه شاید نیاز به باز کردن و بررسی قطعات داشته باشه
        پیشنهادم اینه که ببری به شرکت هایی که خدمات کامپیوتری انجام میدن ( سخت افزار و نرم افزار )
        از ماست که بر ماست !

دیدگاه

درسته
          ولی می خواستم بدونم با استفاده از مبدل های ide to usb و استفاد ه از یک هارد اکسترنال میشه درستش کرد چون قبلا بردم پیش کسی که درستش کرد ولی دوباره خراب شد. :exclaim: :eek: :question:
          اول توکل
          دوم پشتکار
          سوم مشورت
          چهارم عمل

دیدگاه

درسته
            ولی می خواستم بدونم با استفاده از مبدل های ide to usb و استفاد ه از یک هارد اکسترنال میشه درستش کرد چون قبلا بردم پیش کسی که درستش کرد ولی دوباره خراب شد. :exclaim: :eek: :question:
            با مبدل IDE to USB میتونید به هارد لپتاپ دسترسی داشته باشید و اگه هارد سالم بود درایو های هارد رو تو PC خودتون ببینید
            شما میتونید لپتاپ رو باز کنید ؟ اگه میتونید بازش کنید اونو باز کنید و از داخلش چند تا عکس بگیرید (از قسمت های مختلفش)
            تا من ببینم چطوری هستش
            بعد بهتون بگم تا چطوری عیب یابی اش کنید
            از ماست که بر ماست !

دیدگاه

یا اصلاً نوت بوک رو باز کنید و هارد رو از سیستم جدا کنید
              بعد روشنش کنید ببینید مراحل POST رو درست میاد بالا یا نه
              اگه درست بیاد بالا فقط ارور میده که سیستم هارد نداره
              اون وقت می فهمیم که مشکل از هارده و براش چاره سازی میکنیم
              از ماست که بر ماست !

دیدگاه

سلام
                دست شما از راهنمایی تون درد نکنه .(منظورم اتصالاتش است و احتیاج به وسیله اضافی مثلا کابل اضافی مخصوص نداره) :bye :rolleyes:
                ولی اگه هارد laptop رو اوردم بیرون با هاردهای معمولی خودمون فرقی نمیکه .
                اگه مقاله ای دارید که نحوه باز شده laptop ها یا... رو نشون میدده لطفا بذارید تو سایت با تشکر از شما :agree:
                اول توکل
                دوم پشتکار
                سوم مشورت
                چهارم عمل

دیدگاه

سلام
                  دست شما از راهنمایی تون درد نکنه .(منظورم اتصالاتش است و احتیاج به وسیله اضافی مثلا کابل اضافی مخصوص نداره) :bye :rolleyes:
                  ولی اگه هارد laptop رو اوردم بیرون با هاردهای معمولی خودمون فرقی نمیکه .
                  اگه مقاله ای دارید که نحوه باز شده laptop ها یا... رو نشون میدده لطفا بذارید تو سایت با تشکر از شما :agree:
                  هارد لپتاپ هم کوچکتر از هاردهای دسکتاپ ها هستش شاید یک سوم حجم اونا
                  پروتکل ارتباطیشون هم IDE هستش
                  همون مبدل های IDE to USB کابلشون یه طرفش مخصوص لپتاپ ها هستش و یه طرفش مخصوص PC هاست

مقاله خاصی سراغ ندارم
                  لپتاپ رو خوب بررسی کنید جای پیچ هاش رو پیدا کنید بعضی از پیچ ها ممکنه زیر قسمتی که باطری یا رم رو جایگذاری می کنند باشه و شما نبینید
                  اینا رو خوب بررسی کنید و بعدش همه پیچ ها رو باز کنید
                  اگه آدم فنی و وارد به کامپیوتر نیستید اصلاً اصلاً اصلاً این کار رو توصیه نمیکنم
                  حتماً ببرید پیش یه تعمیر کار

موفق باشید
                  از ماست که بر ماست !

دیدگاه

دست شما درد نکنه
                    البته این رو بگم که من کاربر زیاد حرفه ای هم همچین نیستم ولی یک کم هم تجربه دارم(البته در باز کردن laptop نه
                    من laptop رو باز و ان شاءالله درستش می کنم بعد اگه شد یک مقاله درست میکنم می ذارم توی سایت تا همه استفاده کنن ان شاءالله که برا ی هیچ کس همچنین شما همچین مشکلی چیش نیاد.
                    THX :bye
                    اول توکل
                    دوم پشتکار
                    سوم مشورت
                    چهارم عمل

دیدگاه

دست شما درد نکنه
                      البته این رو بگم که من کاربر زیاد حرفه ای هم همچین نیستم ولی یک کم هم تجربه دارم(البته در باز کردن laptop نه
                      من laptop رو باز و ان شاءالله درستش می کنم بعد اگه شد یک مقاله درست میکنم می ذارم توی سایت تا همه استفاده کنن ان شاءالله که برا ی هیچ کس همچنین شما همچین مشکلی چیش نیاد.
                      THX :bye
                      خواهش میکنم
                      من هر کمکی از دستم بر بیاد دریغ نمیکنم
                      از ماست که بر ماست !

دیدگاه

البته قبلا هم همچین اتفاقی افتاد و بردمش پیش تعمیر کار ولی این دفعه خودم می خوام تعمیرش کنم میدونید که ما برقی ها باید رو پای خودمون وایستیم
                        اول توکل
                        دوم پشتکار
                        سوم مشورت
                        چهارم عمل

دیدگاه

منم یک nec قدیمی داشتم . دقیقا همین اتفاق براش افتاد و post رو رد نمیکرد . منم داغونش کردم تا بفهمه دنیا دست کیه .
                          نوفن پردازش هوشمند

دیدگاه

راستش رو بخواهین منم می خواستم اینک ار رو بکنم ولی این laptop برای کسی است
                            اول توکل
                            دوم پشتکار
                            سوم مشورت
                            چهارم عمل

دیدگاه

سلام
                              من پیچ های لپ تاپ رو باز کردم ولی نمی دونم چه طوری بازش کنم که خراب نشه یعنی نمی دونم از رو لپ تاپ رو باز کنم(جایی که صفحه کلید قرلر دارد) یا زیر؟!!! :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :wow:
                              چون تا حالا لپ تاپ باز نکردم
                              اول توکل
                              دوم پشتکار
                              سوم مشورت
                              چهارم عمل

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X