اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

با سلام-در مورد لزوم جدا بودن ارت ابزار دقیق از ارت سیستم قدرت چه مستنداتی دارید

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

با سلام-در مورد لزوم جدا بودن ارت ابزار دقیق از ارت سیستم قدرت چه مستنداتی دارید

این سوال یکبار دیگر هم مطرح شدده بود که در آن زمان هیچ جواب کاملی ارائه نشده است.لطفا" در صورت داشتن نشانی از این مستندات برای استفاده سایر دوستان اعلام نمایید.

پاسخ : با سلام-در مورد لزوم جدا بودن ارت ابزار دقیق از ارت سیستم قدرت چه مستنداتی دارید

من دیدم تو دانشگاه ارت کل ساختمون از ارت وسایل آزمایشگاه جدا بودند

دیدگاه

پاسخ : با سلام-در مورد لزوم جدا بودن ارت ابزار دقیق از ارت سیستم قدرت چه مستنداتی دارید

ببینید دوست عزیز ما ارتی که برای وسایل ابزار دقیق مثلا PLc میکشیم واسه اینه که نویز موجود تو سیستم رو تخلیه کنه.
      ارتی که واسه سیستمهای قدرت کشیده میشه واسه اینه که حفاظت انجام بده. بعدش این دوتا ارت مقاومت های مختلفی دارن. مثلا مقاومت لرا سیستمهای قدرت در حدود 5 تا 10 اهم. ولی مقاومت ارت سیستمهای ابزار دقیق زیر 2 اهمه. اصلا چاهشون جدا احداث میشه....
      در ضمن ما ارت سیستمهای قدرت رو به نول وصل میکنیم که بتونه در مواقع نامتعادلی بار ولتاژ 220 ولت رو ثابت نگه داره. در حقیقت نقطه ستاره ترانس رو به ارت وصل میکنیم.

دیدگاه

سلام
        من تازه دوره ابزار دقیقو تموم کردم.اونجام بحث شد راجب این موضوع
        همون جور که دوستمون فرمودند هم مقاومتشون و هم چاهشون جداست و اتصالی هم به هم نداره که اگر وصل باشند اون نامتعادلی دوباره وارد شبکه میشه
        بیشتر از این بحث نشد اونجام :redface:
        telgram:09396888049

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jumper
          سلام
          من تازه دوره ابزار دقیقو تموم کردم.اونجام بحث شد راجب این موضوع
          همون جور که دوستمون فرمودند هم مقاومتشون و هم چاهشون جداست و اتصالی هم به هم نداره که اگر وصل باشند اون نامتعادلی دوباره وارد شبکه میشه
          بیشتر از این بحث نشد اونجام :redface:
          آقا یکی به من بگه وقتی رک plc به PE را میده و نتیجتا باعث میشه یه سری تجهیزات ابزار دقیق به PE وصل بشن چطوری میشه این 2 نوع ارت و از هم جدا کرد؟؟؟!!!!

دیدگاه

دوستان تو شرکت ها این موضوع رعایت نمی شه اینم به خاطر هزینه بیشتر من خودم تو پروژه کار می کردم فقط یک چاه ارت زدیم و تمام شیلدهای ابزار دقیق و موتورها رو بهش دادیم فقط نکته که مهمه شیلد ابزار دقیقها نباید به بدنه آهنی مثل موتور وصل بشه و باید شیلد مستقیما به شینه ارت وصل شه
            و ما هیچ فالتی تو زمینه نویز نداریم
            هرگاه زندگی را جهنم دیدی, سعی کن پخته بیرون آیی, سوختن رو همه بلدند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamid256
              دوستان تو شرکت ها این موضوع رعایت نمی شه اینم به خاطر هزینه بیشتر من خودم تو پروژه کار می کردم فقط یک چاه ارت زدیم و تمام شیلدهای ابزار دقیق و موتورها رو بهش دادیم فقط نکته که مهمه شیلد ابزار دقیقها نباید به بدنه آهنی مثل موتور وصل بشه و باید شیلد مستقیما به شینه ارت وصل شه
              و ما هیچ فالتی تو زمینه نویز نداریم
              سلام
              حایی که سیستم های جریان بالا کم باشه این مسئله مشکلی ایجاد نمیکنه .
              اگر سیستمهایی با جریان زیاد در حدود 200-1000 آمپر جریان بکشند به شدت روی
              ابزار دقیق و ارت نویز ایجاد میکنند. چند وثت پیش توی کارخونه یه دونه سیگنتل آنالوگ
              به کل قطع میشد به دلیل این که ارت درست و حسابی نداشت.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanbagheri
                سلام
                حایی که سیستم های جریان بالا کم باشه این مسئله مشکلی ایجاد نمیکنه .
                اگر سیستمهایی با جریان زیاد در حدود 200-1000 آمپر جریان بکشند به شدت روی
                ابزار دقیق و ارت نویز ایجاد میکنند. چند وثت پیش توی کارخونه یه دونه سیگنتل آنالوگ
                به کل قطع میشد به دلیل این که ارت درست و حسابی نداشت.
                دوست عزیز جریان ما بالای 1000 آمپر است

دیدگاه

حالا کسی از دوستان نیست که دلیل این موضوع رو کامل و شفاف بگه؟
                  منم هم نمیدونم دلیلش چیه...
                  با تشکر
                  تولید کننده تجهیزات برنامه پذیر اتوماسیون صنعتی

www.intelart.ir

ساخت کنترلر دما PID فازي با AVR [آموزشی]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط punisher.x64
                    حالا کسی از دوستان نیست که دلیل این موضوع رو کامل و شفاف بگه؟
                    منم هم نمیدونم دلیلش چیه...
                    با تشکر
                    فکر کنم به خاطر این باشه که ارت قدرت با نول ترانس وصل می شه اما ابزاردقیق نه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X