اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

در جستجوی یک پردازنده سرعت بالا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

در جستجوی یک پردازنده سرعت بالا

سلام .من دنبال یک پردازنده سرعت بالا می گردم که مثلا تا 100مگاهرتز هم کارکنه. قبلا با avrو میکروکنترلر 8051 کار کردم. ولی حالا سرعت این پروسسورها برای کارام خیلی پایینه.کل کار من ارتباط با رم ها با سرعت بالا و اسکن کردن یک صفحه تصویر رنگی است. لطفا یک پروسسور به من معرفی کنید که راحت تو بازار ایران پیدا بشه و قیمت مناسبی هم داشته باشه( زیر 20000 تومان) و کار باهش مثل AVR راحت باشه. اگه ممکنه برای یادگیری اون هم یک منبع خوب یا کلاس خوب معرفی کنید.

پاسخ : در جستجوی یک پردازنده سرعت بالا

سلام
    جستجو کنید DSpic توی سایت. فکر کنم دیتاشیت یکیشون هم توی سایت هست.
    قیمتش هم فکر کنم حدود 16 هزار تومن هست.
    موفق باشید.
    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
    هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
    چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

سلام
      سوالتون رو واضح متوجه نشدم
      اگه بیشتر توضیح بدین شاید بتونم کمکی کنم
      اگه هدف شما پردازش تصویر باشه که این سرعت برای کار رنگی و درست خیلی کمه(100M) و یا اگه برای کار معمولی می خواین،این خیلی زیاده و به زوری نقشه این کار با یک AVR  معمولی رو توو سایتم می زارم(www.--.com(
      اما اگه سرعت رو برای کار دیگه می خواین،همونطور که نوشتی موضوع قیمت و موجود بودن مطرح میشه،آخرین بار که با حوصله بازار رو لیسیدم!!!‌به زور 3 تا ARM پیدا کردم که برای این کار نبودن و امکانات کمی داشتن .
      اگه DsPIC هارو پیدا کردی( که هست اما کم)‌من برات کامپایلر ها و برنامه های لازم رو می فرستم اما خودم هنوز با هیچکدومشون کار نکردم و نمی تونم بگم کدوم به درد کارن می خوره.
      اما فکر کنم اگه چیزی که الان بهش احتیاج داری رو توضیح بدی،بتونم راهنماییت کنم یا برات از چند نفر بپرسم
      فعلا که با افسردگیم،سرو کله زدن با یک بچه 2 ساله توو پرورش گاه رو به هر چی برقه ترجیح می دم

دیدگاه

من می خوام یک عکس رنگی رو روی یک تابلو led 160*80 که رنگیه (مثلا 16000 رنگ) بندازم. فکر کنم فقط با arm بشه نظر شما چیه؟؟

دیدگاه

اگه هدفتون ساخت یک تلویزیون تبلیغاتیه،خیلی از این حرفها راحتتره،شاید یک مقاله کامل توو سایتم بزارم اما اگه هدفت اینه بگو فعلا اینجا راهنماییت کنم
          اما اگه منظورت یک تابلوی خاص هست،اول مشخصاتشو بگو شاید حتی با MCS51 هم شد !!!
          لطفا سوال هارو کامل بپرسین،وگرنه خو دتون توو جواب گرفتن دچار مشکل میشین ...

دیدگاه

ممنون که جواب می دین. تابلو من تابلو led که از سه led قرمز و سبز و آبی تشکیل شده. هدف من ساخت یک تابلو تبلیغاتی رنگیه (کلا 16000 رنگ) و در سایز 160 * 80 پیکسل.از چه پروسسوری استفاده کنم که هم قیمت مناسبی داشته باشه و هم یادگیریش آسون باشه مثل AVR و هم RAM, FLASH, EEPROM,RS232 داشته باشه. در ضمن کامپایلر ش C باشه بهتره . DSPIC چطوره ؟ می گن کتابخانه شبکه و SD CARD هم داره .از این کامل تر بگم؟ :icon_razz:

دیدگاه

نه
              سواله اصلیم رو اگه بشه کاملتر بگین
              صفحه LEDتون چیه؟
              حاضریه یا می خوای بسازی؟
              برای این کار هیچ میکرویی لازم نیست
              خروجی VGA روی کارت گرافیکی (مثل اونهایی که توو بازاره) یا یک سیگنال COMPOSITE ( جایی ندیدم اینو استفاده کنن،ایده خودمه،اما شدنی) برای اینکا راحتتره
              هیچ کدوم از این تابلوها که جاهای مختلف میبینین از میکرو استفاده نکردن،حتی اگه دقت کنی وقتی تازه روشن میشن،صفحه استارت کامپیوتر رو میبینی
              اگه منظورت همیناست،بگو تا توضیح بدم ...

دیدگاه

من می خوام اطلاعات را از طریق usb یا rs232آ‌ یا هر چیز دیگه ای به تابلو بفرستم و این اطلاعات رو در داخل e2prom یا flash ذخیره کنم بعد کامپیوتر رو قطع کنم. و دستگاه بدون نیاز به کامپیوتر به کارش ادامه بده. این از نحوه اطلاعات فرستادن.در مورد نوع تابلو هم چند تابلو من static است یعنی من اطلاعات کل تابلو رو با یک پروسسور رو ی تابلو می فرستم و بعد نمایش میدهم.(oe را فعال می کنم یا latch می کنم) این هم از این.این از دو سئوال اول. صفحه هم حاضریه و هم قابل ساختن.در مورد کارت گرافیک هم یک نوع تابلو رو دیدم که از خروجی dvi کارت استفاده شده نه vga چون یره بهتره ودیجیتاله. من از این سبک استفاده نمی کنم. و تابلو های من بدون نیاز به کامپیوتر کار می کنند. پس احتیاج به یک پروسسور قوی و بهتر از avr دارم. نظرتون راجع به dspic30f6012a چیه dspic است و تا 25 مگاهرتز کار میکنه و 16 بیتیه؟

دیدگاه

سلام
                  خرجی که شما میخواین برای خرید یک پردازنده سریع بکنین حداقل در حد یک کامپیوتر بدون مانیتور و ماوس و ... هست که مثلا P3 باشه،این فقط یک پیشنهاده،از پاورش هم می تونین استفاده کنین،کلی خرج منبع تغذیه کم میشه

سیگنال VGA با ماهیت آنالوگش خیلی کاربردی تره که اگه بخواین مدارش رو قبل از رفتن اینجا می زارم،ما دقیقا همین سیگنال آنالوگ رو نیاز داریم ...

میدونین در یک تابلوی رنگیه (کلا 16000 رنگ) و در سایز 160 * 80 پیکسل برای هر فریم تصویرش چند کیلو جا میگیره که حالا بخواین چندین فریم رو نگه دارین؟،فرضم CPU رو پیدا کردین،حافظه رو چیکار میخواین بکنین ؟

برای انتقال USB اگه کمکی خواستین بگین

من تاحالا DsPic هارو ندیدم تا بتونم بخرم و استفاده کنم،اینها و RfPic ها رو خیلی وقته گشتم اما نبود ولی هم کامپایلرش رو دارم(Assemblyآ‌ C PASCAL) و هم می تونم اگه این مدل خواص رو داری کاتالوگش رو نگاه کنم و اگه کاری از دستم بر بیاد ...

برای برنامه کامپیوتریش هم در تمام ضمینه ها می تونم کمک کنم(فقط تا فردا) از باز کردن فریم به فریم فیلمها تا خوندن کارت ویدیویی و ...

اگه بازم کامپیوتر رو نمی خواین،روش COMPOSITتم جالبه،فقط یه ویدیو یا حتی MP4 PLAYER براش بسه،و یک مدار منطقی ساده که MP4 رو می تونی از USB بزنی PC و ...

دیدگاه

از نظر ram مشکلی نیست.روش composit چیه؟ شما با usb تا چقدر رنگ ایجاد کردید؟ می شه بگید از چه روشی استفاده کردید. ممنون می شم در مورد سخت افزار هم توضیح بدید.

دیدگاه

کی گفت این کارت منه. در مورد ونک گفته بودی من هم گفتم فکر کنم این روششه.اون هم با بالا اومدن ویندوز کار می کنه.در مورد این کارتها اطلاعات بیشتر ندارید؟ اما تابلو خودم قوی تر از avr کار نکردی.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X