اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ربات نظامی

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ربات نظامی

سلام ، من لینک این ربات رو دادم به یکی ار مترجمین افتخاری پرتال خبری و ایشان لطف کرد و ترجمه کرد ، من خیال میکردم چیز جدیده ولی ظاهرا نبوده ولی برای خیلی ها مثل من که جدید بوده خوندن این متن خالی از لطف و لذت نیست

راستی پرتال خبری آدرسش news.eca.ir و همه شما بزرگوارن رو به دیدن از این قسمت از سایت دعوت میکنم ، و منتظر تکمیل فرم مترجم افتخاری از طرف شما دوستان گرامی هستم

BigDog:
    پیشرفته ترین روبات چهارپای روی زمین BigDog است که توسط گروه دینامیک Boston ایجاد شده که از خانواده روبات است. این روبات چهارپا قادر است راه برود، بدود، از یک زمین ناهموار و ناصاف بالا برود و بارهای سنگین را حمل کند. BigDog به کمک یک موتور بنزینی کار می کند که یک سیستم محرک هیدرولیکی را تحریک می کند.
    پاهای BigDog همانند پاهای یک حیوان مفصل دار است و دارای اجزایی است که ضربه ها را می گیرد. BigDog در اندازه یک سگ بزرگ یا یک قاطر کوچک است، با اندازه حدود 1 متر طول و 0.7 متر ارتفاع و 75 کیلو وزن.
    BigDog یک کامپیوتر on-board است که پاها و حرکت را کنترل می کند و انواع مختلف sensor ها را پشتیبانی می کند. سیستم کنترلی BigDog وضعیت دینامیکی آن را کنترل می نماید تا بتواند آنرا در حالت متعادل نگه داشته و در شرایط متغیر و متفاوت هدایت کرده و تنظیم نماید. Sensor هایی که مربوط به حرکت هستند شامل مواردی مثل اتصال به زمین، بار زمین، ژیروسکوپ لیزر ، محل اتصال و غیره هستند و بقیه sensor ها روی حالتهای درونی BigDog، مونیتور نمودن فشار هیدرولیکی، درجه حرارت روغن، درجه حرارت موتور، rpm، شارژ باطری و غیره تمرکز نموده اند.
    BigDog با هدف ایجاد روباتهایی که قابلیت حرکت روی زمین ناهموار را داشته باشند، در حال توسعه توسط گروه دینامیک Boston می باشد تا بتوان آن را در هر جایی از کره زمین، که انسان و حیوان قادر به رفتن به آنجا هست، قرار داد. این برنامه توسط آژانس پروژه تحقیقات پیشرفته دفاع (DARPA) حمایت می شود.

فایل های پیوست شده
لطفا صبر کنید...
X