اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تولید برق شهر در فضای شبیه سازی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تولید برق شهر در فضای شبیه سازی

سلام دوستان عزیز میخواستم بدونم چطور میشه تو محیط شبیه سازی پرتئوس برق 220ولت متناوب با فرکانس برق شهر تولید کرد ممنون
    خدایا چگونه زیستن را به من بیاموز ، چگونه مردن را خود خواهم آموخت
    "دکتر علی شریعتی"

پاسخ : تولید برق شهر در فضای شبیه سازی

نوشته اصلی توسط saeedgreat
    سلام دوستان عزیز میخواستم بدونم چطور میشه تو محیط شبیه سازی پرتئوس برق 220ولت متناوب با فرکانس برق شهر تولید کرد ممنون
    در قسمت انتخاب قطعه VSIN رو سرچ کن

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

سلام
      توی مشخصات منبع ولتاژ rms را 220 ولت و فرکانس رو روی 50 هرتز تنظیم کنید
      The harder I work, the luckier I get

دیدگاه

نوشته اصلی توسط narek
        سلام
        سلام دوست عزیز من کاری که گفته بودید رو انجام دادم ولی این طور که به نظر میرسه ولتاژ 156 ای سی رو تحویل میده در حالی که برق شهر 220 هست لطفا راهنماییم کنید
        اینم عکساش

"دکتر علی شریعتی"

دیدگاه

نوشته اصلی توسط narek
          سلام
          من rms ندیدم. ولی تو قسمت dc offset مقدار گذاشتم بعد با ولتمتر ac اندازه گرفتم درست بود. این dc offset چیه؟؟

سلام دوست عزیز من کاری که گفته بودید رو انجام دادم ولی این طور که به نظر میرسه ولتاژ 156 ای سی رو تحویل میده در حالی که برق شهر 220 هست لطفا راهنماییم کنید
          احتمالا اون مقداری که شما گذاشتید 220 ولتاژ ماکزیمم بوده نه rms. چون تو سینوسی ولتاژ rms میشه ولتاژ ماکزیمم تقسیم بر رادیکال 2. که 220 تقسیم بر رادیکال2 میشه 156. حالا شما 220 رو کجا وارد کردید جناب saeedgreat ؟
          HELLO WORLD

دیدگاه

مقدار افست رو 308 وارد کنید یا از قسمت ژنراتور ها ها یه سینوسی بزارید و vrms رو روی 220 بزارید
            فرکانس هم 50 هتز
            البته ولتاژ استاندارد 230 هست ولی ماشاالله به خاطر صرفه جویی در مصرف برق در ایران ولتاژ معمولا حدود 200 ویا گاهی 175 هست و به ندرت بالاتر از 220 میره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط elec-boy
              من rms ندیدم. ولی تو قسمت dc offset مقدار گذاشتم بعد با ولتمتر ac اندازه گرفتم درست بود. این dc offset چیه؟؟

احتمالا اون مقداری که شما گذاشتید 220 ولتاژ ماکزیمم بوده نه rms. چون تو سینوسی ولتاژ rms میشه ولتاژ ماکزیمم تقسیم بر رادیکال 2. که 220 تقسیم بر رادیکال2 میشه 156. حالا شما 220 رو کجا وارد کردید جناب saeedgreat ؟
              تو عکس مشخصه که من 220 رو کجا وارد کردم! :eek:
              "دکتر علی شریعتی"

دیدگاه

تو عکس مشخصه که من 220 رو کجا وارد کردم! :eek:
                جدا ؟؟؟ شوخی میکنی!! ساعت پست من و ویرایش پست خودتون رو میدید بد نبود. شما بعد از اینکه من پستم رو بذارم اون عکسها رو گذاشتید. علم غیب به درد همین روزا میخوره که ما نداریم :biggrin:

نوشته اصلی توسط علی علی پور ریکنده
                مقدار افست رو 308 وارد کنید یا از قسمت ژنراتور ها ها یه سینوسی بزارید و vrms رو روی 220 بزارید
                فرکانس هم 50 هتز
                البته ولتاژ استاندارد 230 هست ولی ماشاالله به خاطر صرفه جویی در مصرف برق در ایران ولتاژ معمولا حدود 200 ویا گاهی 175 هست و به ندرت بالاتر از 220 میره
                شما مطمئنید که آفست رو باید 308 بذاریم؟ تا اونجایی که من فکر میکنم آفست شاید همون مقدار rms باشه. Amplitude هم که جناب saeedgreat گذاشته به نظر همون مقدار ماکزیمم هست که من فکر کنم درست باشه که amplitude رو 308 (311) بذاریم.
                اگه تو پروتئوس VSINE رو انتخاب کنید و فقط Amplitude رو عدد بدید مثلا 311 مثل این میمونه که آفست رو فقط عدد بدید و بذارید 220 . اما اگه هر دو رو عدد بدیم (Amplitude رو بدیم 311 و آفست هم 220) نمیدونم ولتاژ بدست اومده چه جوری میشه! اینجاست که معلوم میشه آفست همون rms نیست. کسی میدونه این dc offset کارش چیه؟
                اگه به جای VSINE از alternator استفاده کنید دیگه از dc offset خبری نیست و اونجا فقط amplitude داره که باید گذاشت 311
                HELLO WORLD

دیدگاه

من بالا خره ولتاژ220 ولت متناوب رو راه انداختم :wow:
                  (انگار شاخ غول شکستم )
                  اما یه سوال دیگه دارم
                  میخواستم بدونم اگه من از مداری که ضمیمه کردم فایل پرتئوسشو بجای ترانس استفاده کنم طاقت میارن و داغ نمیکنن یا نمیسوزن؟(فنی، چیزی نمیخوان؟ :nerd

لینک دانلود
                  http://rapidshare.com/files/451500483/1.DSN
                  "دکتر علی شریعتی"

دیدگاه

لینک دانلودش خرابه@@!!!!!!!!!!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X