اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با میکرو ATMEGA64

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با میکرو ATMEGA64

سلام خدمت دوستان عزیز
    من یک میکرو ATMEGA64 گرفتم ولی با اون مشکل دارم اونم اینه که پروگرم نمیشه :angry:
    من فیوز بیت های اون رو می خونم همه تیک خوردند (صفر هستند) و با توجه به این تنظیمات کلاک کاری اون روی کلاک خارجی تنظیم شده است
    من یک کلاک می سازم و بهش میدم ولی بازم پروگرم نمیشه و فیوز بیت های اون هم تغییر نمیکنه
    یه میکرو جدید خریدم باز این مشکل همچنان پابرجاست
    یکی به من کمک کنه :cry2:
    من دشمن تو و عقاید تو هستم ولی حاضرم در راه آزادی عقیده ات جانم را فدا کنم. (ولتر)

پاسخ : مشکل با میکرو ATMEGA64

تز کدوم پین ها برای برنامه ریزی استفاده کردی

بجای mosi , miso ا زپین های rxd , txd باید استفاده کنی

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

فکر کنم پایه 2 و سه میکرو به miso و mosi وصل میشه :rolleyes:
      [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

سلام
        من موارد بالا رو رعایت کردم
        در واقع میکرو توسط پروگرمر شناسایی می شود و erase هم می شود و حافظه فلش هم خوانده می شود ولی پروگرمر نمیشه و فیوز بیت ها هم پروگرمر نمیشه
        همان طور که روی گفتم روی کلاک خارجی است و زمانی که کلاک هم می دهم بازم مشکل پابرجاست :cry2:
        من دشمن تو و عقاید تو هستم ولی حاضرم در راه آزادی عقیده ات جانم را فدا کنم. (ولتر)

دیدگاه

من پروگرم رو عوض کردم جواب داد
          یعنی هم Erase می شود و هم پروگرم می شود
          ولی نمی دونم چرا برنامه جواب نمی دهد
          یک برنامه ساده که یک پایه رو یک و صفر می کند و این برنامه تو پروتوس جواب می دهد
          فیوز بیت ها ور چک کردم درست بود و lockbit ها هم درست هستند
          موندم چکار کنم :angry: :angry: :angry:
          یک به دادم برسه :cry2:

دیدگاه

میکرو مگا 64 و مگا128 فیوزبیتی دارند که بطور پیش فرض بروی مگا103 تنظیم شده اند این فیوز بیت رو پیدا کنید و به مگا64 تغییر دهید
            پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

درضمن فیوز بیت jtag هم به صورت پیش فرض برنامه ریزی شده که باید اونم غیر فعال کنی وگرنه پایه های مربوط به jtag کار نمیکنه در ضمن فیوز بیت کلاکم اگر کریستال نداری باید روی کریستال داخلی بذاری موفق باشی

دیدگاه

کسی راهنمایی واسه این فیوز بیت داره
                >؟
                اخه خیلی از مگا 32 و 8 بیشتره ؟ :angry:
                [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

سلام
                  من هم این مشکل رو داشتم.میکرو از لحاظ زمانی درست کار نمی کرد .علت هم مربوط به فیوز بیتی بود که atmega103 بود در بسکام این فیوز بیت در پایین صفحه یکی مانده به آخرین فیوز بیت است با تغییر اون به atmega64 درست شد.با تشکر از دوستانی که این موضوع رو بیان فرمودن.

دیدگاه

سلام. من یه مشکل اساسی با atmega64 پیدا کردم و اون اینه که به محض اینکه وصلش میکنم به vcc , gnd خیلی داغ میشه، وضعیت عادیش که مسلما اینطوری نیست نه؟ پایه هاشو هم چک کردم، اتصالی ندارن! تا حالا هم کلا ازش استفاده نکردم، فقط لحیمش کردم! کسی پیشنهادی داره، یا میتونه کمکی کنه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X