اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

به راستی در این مواقع چه باید کرد!؟ :: در رابطه 

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

به راستی در این مواقع چه باید کرد!؟ :: در رابطه 

به راستی در این مواقع چه باید کرد!؟ :: در رابطه با ساخت PCB به صورت کاملا صحیح و دقیق...::
    فکر کنم همین تاپیک مربوط به این موضوع باشه . یعنی ساخت PCB ها به صورت دقیق!
    قبل از هرچیز بگم که قصد ندارم اسم چندین تولید کننده یPCB که کارای من رو خراب کردم رو بگم . من معمولا توی پروژه ها فقط برد هارو طراحی می کنم و کاری به کار ساختش ندارم . اما بعضی طراحی ها برای پروژه های شخصیم هست که وقت و دقت بالایی روش صرف میشه و در نهایت با این نتیجه رو برو میشم!( در مرحله ی ساخت!) :cry2:
    فکر کنم رکورد جهانی در ساخت یه برد 2 لایه زده شد ! علاه بر هزینه ی بالا (بیش از 2 برابر همین برد به صورت مشابه!) و کلی خرابکاری در ساخت و در نهایت کثیف کاری بسیار زیاد PCB ساخته شده که در حد فاجعه طراحی من رو خراب کرده نزدیک به 2 ماه وقت من برای ساخت این برد تلف شد! البته تصاویر این برد چون شخصیه می گذارم خودتون قضاوت کنید . برد های مشابه این در این رده که برای پروژه غیر شخصی طراحی می کنم محرمانند ولی این شخصیه و دیگه با این مکافاتی که سر ساخت نمونش داشتم خیلیا دیدندنش!
    ...
    هنوز که هنوزه PCB که نزدیک 2 ماه پیش سفارش دادم رو نگرفتم که عکسش رو بگذارم ببنید چه کثیف کاری شده روش! (5-6 بار برای اصلاح و کارای دیگش اون چیزی که میگن PCB طراحی شده ی منه رو ملاقات کردم و از عمق فاجعش خبر دارم !)
    یعنی بگم چندتا برد از برد های DSP یا DDS یا DAC های پلی فاز و... که طراحی کردم و دادم به جاهای مختلف و هرکدوم یه جارو خراب کردند . رو یه برد 4 تا DAC میشینه یا یه FPGA فقط هزینه این 5 قلمش 1 تومه اونوقت مارکاژ رو به هم ریختن میگن مهم نیست فونتش تغییر کرده!!! یه برد آرلون 300 تومن میدم بهشون که قراره ازش یه PCB در بیاد که یه سینتی سایزر با قطعات Hi rel که طراحیش 4 ماه طول کشیده بشینه که من فقط از قطعاتش یک دونه دارم!یک عدد!اونم از طریق یکی از دوستام که رفته آمریکا. یه قلمش 600 دلاره ! اونوقت سلدر مسک رو تبدیل می کنند به باینری 3 یه چیز فاجعه میزنند میدن دست آدم! میگم من که هزار بار تاکید کردم این فایل رو تبدیل نکنید! اگه تبدیل می کنید بدید خودم فیلم رو تهیه کنم و شما گفتید نه ما درست میزنیم کارمون رو بلدیم! یه سلدر مسک که مهم نیست !اینجا هم که پد نیست! باز خوبه چند جا کارو گرفتند بردند درست کنند و الته کثیف کاری حسابی تحویل دادن مثل این بار !

[glow=red,2,300]اینایی که میگم شوخی نیست! دیگه واقعا بریدم . کسی راه حلی میشناسه واسه ساخت برد های تعداد کم این بلا ها سر آدم نیاد؟ یه جایی که جواب پس داده باشه.(البته تعداد کمه ! اصلا نمیتونه این جور برد ها تعداد زیاد ساخته شه! )[/glow]
    فیلم هم دیگه خودم تهیه می کنم .
    بعضی وقتا به خودم لعنت میرفستم که کار تحقیقاتی توی این مملکت می کنم . هزینه بالا! این وضع ساخت! قطعات معیوب! امکانات صفر! میرم دانشگاه میگم بابا فلان دستگاه رو 1 ساعت در اختیار من بگذار( داره خاک می خوره!) با 600 تا اما و اگر مواجه میشم! بازم خوبه مثلا دانشجوی ارشد اونجام! همه دستگاه ها رو خودم باید بگیرم هیییییییییییچ شکایتی نکردم اما .... :angry:
    فعلا با یه جای جدید صحبت کردم که میگن کارشون خوبه حالا نمیدونم تعداد کم میزنند یا نه!
    [hr]
    نمیدونید چقدر کلافه شدم دیگه! برد هایی که میگم 4 ماه وقت گذاشتم یعنی بردی مثل این برد آرم با پردازنده ی داوینچی تگزاس رو از صفر تا صد شماتیک و PCB اش رو با روت دستی توی 5-6 روز طراحی و تموم کردم!

یعنی بردی که توی ایران تا به حال طراحی نشده و نمیتونند طراحی کنند رو توی 4 ماه طراحی کردم! :angry:
    برد FPGA پایین واسه تست ی4 تا ADC با اسلات هاش و ... یه روزه تموم شد! اونقت برد های که میگم ماه ها زمان براشون میگذارم و اینجوری...

نمیدونم چجور بگم یه کار برای من چقدر ارزشمنده که وقت برای طراحیش می گذارم و بعد باید ببینم کارم خراب شده! منی که وقت واسه مدرک ارشد گرفتن از دانشگاه امیرکبیر نگذاشتم چون ارزشش رو نداشت!
    واقعا این انصااااااااااااااااف نیست!
    کار تحقیقاتی توی شرکت ها با این ورق بازیا و این سیستم عریض و طویل تو خالی که هیچ فایده ای نداره! توی دانشگاه هم که اساتید به این مرحله ها نرسیدن! به صورت شخصی هم اینه داستان! خدا بیامرزه کار تحقیقاتی درست حسابی رو توی این مملکت! :cry2:
    فقط همین.
    Gracias A La Vida
    [glow=red,2,300]ساخت فرز CNC[/glow]
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=56308.0
    http://up9.iranblog.com/images/4xd21f8vemt8g46011fx.jpg
    زمین سفت است و آب شلست و هوا نرم است و همه چیز عالیست در این حوالی...

پاسخ : به راستی در این مواقع چه باید کرد!؟ :: در رابطه با ساخت PCB به صورت صحیح و ...::

سلام
    مهندس جان این همون بردیه که مشکل آب طلا داشت؟ متاسفانه فرمایشات شما کاملا درسته و من به شخصه وجود یک واحد صنعتی پیشرفته که بتونه به مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی و تمام کسائیکه به نحوی به پیشرفت دانش فنی کشور کمک میکنند حس میکنم.یه مرکزی که که کاملا دیدش این باشه واقعا جاش خالیه که بتونه تمام مواد مصرفی و پروسه های تولیدی رو پشتیبانی کنه.مراکزی که الان به صورت حرفه ای و با استاندارد های صحیح دارند خدمات ارائه میدن بیشتر روی بازار هدف تجاری تمرکز دارن و از ارائه خدمات به محققین طفره میرن(متاسفانه ما خودمون هم جزء این دسته ایم) بیشتر هم بدلیل اینه که عادت به کار تیراژ کردند که همونطور که فرمودید در مورد بردهای شبیه به طرح شما امکان تولید انبوهش نیست.شما شاید نیاز به نوع خاصی از فیبر خام باشی مثلا همین آرلونی که فرمودید یا تفلون و یا حتی سرامیک و غیره اما بیشتر کسانی که تو این عرصه به نحوی دارند فعالیت میکنند (و واژه تولید کننده رو یدک میکشند) هنوز این مواد رو نمیشناسند.اما فکر کنم به زودی همچین مرکزی راه اندازی بشه تا کسائیکه که نیاز به خدمات تخصصی و به روز دارند دیگه برای تحویل بردشون 2 ماه انتظار نکشند.

موفق باشی
    زکات علم،نشر و پخش آن است.
    {خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

پاسخ : به راستی در این مواقع چه باید کرد!؟ :: در رابطه با ساخت PCB به صورت صحیح و ...::

نوشته اصلی توسط karapcb
      سلام
      مهندس جان این همون بردیه که مشکل آب طلا داشت؟
      بله همین برد و 1 کار دیگه بود. :cry2:
      Gracias A La Vida
      [glow=red,2,300]ساخت فرز CNC[/glow]
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=56308.0
      http://up9.iranblog.com/images/4xd21f8vemt8g46011fx.jpg
      زمین سفت است و آب شلست و هوا نرم است و همه چیز عالیست در این حوالی...

دیدگاه

پاسخ : به راستی در این مواقع چه باید کرد!؟ :: در رابطه 

آقای پژوهان شاید از دست من در حال حاضر کمک قابل توجهی ساخته نباشه اما شاید بتونم به عنوان کسی که میبینم تو سطح بالایی مشغول فعالیت هستید از زحماتتون تشکر کنم .
        میدونم که این مشکلات هر کسی رو از روی هدف اصلیش دور میکنه و تمام انگیزه ها رو از بین میبره . آخرش آدم به خودش میگه که چی بشه ؟ نتیجه این همه زحمت به کجا میخواد برسه .
        به هر حال من ازتون میخوام که دلسرد نشید ، هیچ تلاشی برای بدست آوردن دانایی نیست مگر اونی که فایده ای داشته باشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X