اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تایمر محافظ کامپیوتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تایمر محافظ کامپیوتر

سلام دوستان شاید نباید این سوال رو اینجا مطرح کنم میخواستم بدونم این تایمر محافظ کامپیوتر به چه دردی میخوره؟ مثلا باید یه مدت زمانی رو منتظر بمونی تا برق وصل بشه روی محافظ من زده برای یخچال مثلا 3 دقیقه برای کامپیوتر 2 دقیقه برای چیه و تفافت این دو زمان چیه؟

پاسخ : تایمر محافظ کامپیوتر

نوشته اصلی توسط mehdihai
    شاید نباید این سوال رو اینجا مطرح کنم میخواستم بدونم این تایمر محافظ کامپیوتر به چه دردی میخوره؟
    سلام به انجمن خوش اومدی.
    اتفاقا جای درستی اومدی و پرسشت هم تو تالار مناسبی مطرح کردی.
    موقع طراحی این محافظ ها چند پارامتر رو در نظر میگیرند که به تعدادی شون اشاره میکنم.
    وقتی برق ورودی قطع میشه این یه حالت غیر عادی تلقی میشه. شاید این اختلال طوری باشه که برق چند بار به فاصله چند ثانیه یکی دوبار قطع و وصل شد و یا دچار نوسانات شدیدی شد و مثلا ولتاژ هم به مقدار قابل ملاحظه ای پایین اومد و برای لحظاتی تو این حالت موند. تو این مواقع دستگاههای برقی خونه در معرض خطر قرار میگیرند.
    اما فلسفه یخچال یه کم فرق میکنه. وقتی یخچال به کار میفته،کمپرسور،گاز رو از قسمت تحتانی جمع میکنه و شدیدا اونهارو کمپرس میکنه و داخل محفظه تولید سرما ، مثل حالت اسپری مانند میکنه و . . .
    اگه تو وسط انجام این کارها یهو برق قطع بشه سیستم گردش گاز دچار اختلال میشه. و بدتر از همه اگه چند ثانیه بعد از قطع برق، دوباره برق وصل بشه،کمپرسور که روند کارش مختل شده، هی زور میزنه که کار کنه ولی نمیتونه و اینجاست که خسارت ها وارد میشه. البته یخچال به سیستم محافظت جریان هم مجهزه ولی اون هم باید به موقع عمل کنه تا . . . و . . .
    پس لازمه هروقت وسط کار یخچال، برقش قطع شد، یه زمانی باید بهش بدیم، تا گازها سرد شده و به مخزن . . . و وقتی به نقطه آغاز برگشت دوباره برقش وصل بشه. این زمان سه دقیقه، برای همین است. تازه اگه تو این سه دقیقه باز اختلالی پیش بیاد اون سه دقیقه از اول شمارش خواهد شد.
    طولانی شد، بقیش هم خودت با کمک همین ها میتونی تحلیل کنی.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X