اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروژه کارشناسی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروژه کارشناسی

با سلام. من می خوام رو پروژه کارشناسیم با پردازش تصویر کار کنم. هنوز دنبال موضوعم. میخوام یه چیزی مثل چشم باشه که مثلا تو کارخونه استاندارد یک کالا(که هنوز نمیدونم چه کالایی)رو داشته باشه و بتونه با پردازش کالاهای معیوب رو شناسایی کنه. و دستگاهی مثلا با برنامه plc اون کالارو از دور خارج کنه. خیلی خیلی ممنون میشم اگه کمکم کنید :cry2:

پاسخ : پروژه کارشناسی

با سلام--اگر منظورتان از چشم دوربین باشدبرای ان یک پیشنهاد دارم.در تولید بردهای اس ام دی مثل برد کامپیوتر ویا موبایل و یا کلا بردهایی که دارای قطعات smd هستند پس از پایان کار و در انتهای خط تولید این بردها را معمولا توسط چشم اشخاص چک میکنند تا مطمئن شوند در پروسه تولید قطعه ای از جا نیفتاده باشد و زمان زیادی صرف ان میشود شما اگر بتوانید توسط دوربین یک تصویر از برد سالم را در کامپیوتر ذخیره کرده و سپس باعبور دادن بردهااز زیر دوربین تصویرشان را با ان مقایسه کنید کمک زیادی در سرعت ودقت در تولید ان بردها خواهید کرد.
    در زندگی اثر خوب و خاطره خوش از خودمان در این دنیا برجا بگذاریم.etgpsp

دیدگاه

خیلی ممنون از راهنمایی خوبت :wow:. من درباره بردهای کامپیوتری اصلا اطلاعات ندارم میشه کارخونهای یا جایی که بشه ازش اطلاعات جامعی (مثل عکسهای دقیق این برد ها)بگیرم معرفی کنی؟؟ بازم ممنون :redface:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط etgpsp
        با سلام--اگر منظورتان از چشم دوربین باشدبرای ان یک پیشنهاد دارم.در تولید بردهای اس ام دی مثل برد کامپیوتر ویا موبایل و یا کلا بردهایی که دارای قطعات smd هستند پس از پایان کار و در انتهای خط تولید این بردها را معمولا توسط چشم اشخاص چک میکنند تا مطمئن شوند در پروسه تولید قطعه ای از جا نیفتاده باشد و زمان زیادی صرف ان میشود شما اگر بتوانید توسط دوربین یک تصویر از برد سالم را در کامپیوتر ذخیره کرده و سپس باعبور دادن بردهااز زیر دوربین تصویرشان را با ان مقایسه کنید کمک زیادی در سرعت ودقت در تولید ان بردها خواهید کرد.
        من کمی رو این پروژه کار کردم قبلا ولی جایی رو پیدا نکردم که مورد استفاده اون رو داشته باشه !
        شما میشناسید ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kasper
          من کمی رو این پروژه کار کردم قبلا ولی جایی رو پیدا نکردم که مورد استفاده اون رو داشته باشه !
          شما میشناسید ؟
          سلام. میشه یک کم درمورد کاری که کردید توضیح بدید؟ ممنون

دیدگاه

سلام. والا کار خاصی نکردم. یه تحقیقاتی کردم و یه سری نمونه برنامه
            کار چندان آسونی نیستش و باید کلی وقت بزارید روش اگه بخواید این کار رو انجام بدید
            ولی خب از طرفی چیز کاربردی ای هم هستش و شاید ارزشش رو داشته باشه
            یه سری برد میان از جلوی دوربین رد میشن و سیستم باید از اونا عکس بگیره و اون عکس رو با عکس نمونه ای که بردها باید همگی مثل اون مونتاژ شده باشند مقایسه کنه و تطبیق بده و اگه بردی مشکلی داشت سیگنالی رو بفرسته به قسمت دیگه تا اون برد خارج نشه و مورد بازبینی قرار بگیره
            مواردی مثل جا نزدن قطعات SMD در اینگونه بردها و برعکس خوردن ای سی ها و ... زیاد پیش میاد

دیدگاه

با سلام

در مورد پردازش تصویر باید بگم که شما هر پروژه ای که به فکرتون برسه را میشه با پردازش تصویر و کنترل هوشمند انجام بدین :job:
              ولی واقعاً هزینه های خیلی بالایی دارند :angry: که در مورد پروژه کارشناسی اصلاً ارزش نداره :cry:
              من روی 1نوع پردازش کار کردم که داخل ماشین به کار میره ولی کسی زیر بار هزینه هاش نمیره :biggrin:
              برا همین بیخیالش شدم
              اینارو نگفتم که نا امید بشین فقط برای اطلاع پیدا کردن از اوضاع بازار و اطلاعات عمومی بود

موفق باشید
              Regards,
              Foad.R

دیدگاه

در مورد neural networks و image recognition سرچ کن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X