اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروژه کارشناسی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروژه کارشناسی

سلام دوستان
    یه پروژه توپ میخوام با avr کم هزینه،وقتم کم بگیره برا ترم آخر کارشناسی الکترونیک در ضمن جلب جدید وبا حال باشه،تکراریم نباشه :wow:

پاسخ : پروژه کارشناسی

سس و خامه اضافه هم میذاریم روش خوبه ؟
    مهندس اگه چیزی جدید و باحال باشه که دیگه آسون نمیشه ...
    اگر ممکنه بفرمایید برای کدوم دانشگاه می خواین ؟ یک نفر اومدهبود واسه پروژه یه ماشین حساب معمولی با صفحه touch درست کرده بود تو همین سایت...
    شما میتونید یه ماشین حساب مهندسی بسازید که حتی رسم نمودار های ساده رو هم انجام بده و صفحه touch باشه
    Don't hesitate to ask any question ..

دیدگاه

به نظر من حالا که قیچی برقی لیزری تو بازار هست ( دونه ای مفت تومن ) ما چرا باید قیچی دستی رو دوباره اختراع کنیم
      نوشته اصلی توسط syavash_kasraeee
      یک نفر اومدهبود واسه پروژه یه ماشین حساب معمولی با صفحه touch درست کرده بود تو همین سایت...
      شما میتونید یه ماشین حساب مهندسی بسازید که حتی رسم نمودار های ساده رو هم انجام بده و صفحه touch باشه
      رک بگم این کار ارزش حتی وقت گذاشن هم نداره خوب وقتی نرم افزار متلب - سیگما - ... هست حتی نرم افزار ماشین حساب جاوا - سیمبین - اندروید - بلک بری - برای موبایل هست چرا انسان باید 3 - 4 ماه وقتش رو برای هیچ صرف کنه ؟
      خوب اگه می خواهید یک تاچ رو راه اندازی کنید یک چیزی ولی دیگه ماشین حساب با lcd موبایل دیگه خیلی جواده
      یک کاری کنید که بدرد صنعت و تولید بخوره یک اثر ماندگار باشه شما برید تو صنعت ببینید چه خبره چقدر از بی تکنولوژیکی رنج میبرن
      مثلا در صنعت ساختمان بالابر مصالح در پشت بام قرار داره و مثلا می خوان به طبقه سوم مصالح بکشن یک کار گر از طبقه سوم میره پشت بام بالا بر را تا طبقه سوم میاره بعد دوباره برمگرده صبقه سوم مصالح رو خالی میکنه بعد دوباره میره پش بام بالابر رو و میفرسته پایین دو باره برمی گرده طبقه سوم و مصالح رو جابجا میکنه
      خوب این یعنی چه ؟ مگه تو مملکت ما یک مهندس الکترونیک نیست که یک مکانیزم بیسیم حتی با سیم آماده برای بالا بر ساختمان بسازه ؟ حتمن باید چینی ها برامون بسازن تا ما از اونها تقلید کنیم ؟
      شما برو تو کشاورزی - برو تو دامپروری و ...
      تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
      داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
        به نظر من حالا که قیچی برقی لیزری تو بازار هست ( دونه ای مفت تومن ) ما چرا باید قیچی دستی رو دوباره اختراع کنیم
        رک بگم این کار ارزش حتی وقت گذاشن هم نداره خوب وقتی نرم افزار متلب - سیگما - ... هست حتی نرم افزار ماشین حساب جاوا - سیمبین - اندروید - بلک بری - برای موبایل هست چرا انسان باید 3 - 4 ماه وقتش رو برای هیچ صرف کنه ؟
        خوب اگه می خواهید یک تاچ رو راه اندازی کنید یک چیزی ولی دیگه ماشین حساب با lcd موبایل دیگه خیلی جواده
        یک کاری کنید که بدرد صنعت و تولید بخوره یک اثر ماندگار باشه شما برید تو صنعت ببینید چه خبره چقدر از بی تکنولوژیکی رنج میبرن
        مثلا در صنعت ساختمان بالابر مصالح در پشت بام قرار داره و مثلا می خوان به طبقه سوم مصالح بکشن یک کار گر از طبقه سوم میره پشت بام بالا بر را تا طبقه سوم میاره بعد دوباره برمگرده صبقه سوم مصالح رو خالی میکنه بعد دوباره میره پش بام بالابر رو و میفرسته پایین دو باره برمی گرده طبقه سوم و مصالح رو جابجا میکنه
        خوب این یعنی چه ؟ مگه تو مملکت ما یک مهندس الکترونیک نیست که یک مکانیزم بیسیم حتی با سیم آماده برای بالا بر ساختمان بسازه ؟ حتمن باید چینی ها برامون بسازن تا ما از اونها تقلید کنیم ؟
        شما برو تو کشاورزی - برو تو دامپروری و ...
        با سلام
        نوشته های آقای aliila تایید می شوند.
        برای سال 1390/2011 پروژه معادل فن آوری سال 1370/1991 تا 1380 نباید تعریف شوند،
        آن مطالب در حد آموزش های اولیه دانشگاهی برای امروز هستند و در حد آزمایشگاه درسی،

با سپاس
        گشتی در لاله زار
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76138.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76141

دیدگاه

خارج از این مساله که خیلی افراد دنبال کار آسون هستند در مورد پروژه دو رویکرد هست
          یکی همین موضوعی هست که شما فرمودید و اون نوآوریه این باعث میشه که شما خیلی درگیر موضوع بشی و در نهایت هم استفاده مادی یا معنوی داشته باشی
          اما رویکرد دوم (به نقل از استاد پروژه خودم ) اینه که شما پروژه کارشناسی مثل یک خودکار هست که شما از جایی برمیدارید و یک جای دیگه میذارید . یعنی درسته که مود اولیه پروژه قبلا طراحی شده اند و تکنولوژی اون جدید نیست اما شما که تلاش میکنی تا به همین سطح برسی کلی کار انجام دادی حالا در کنارش اگر بتونی یک کاربرد جدید براش بسازی خیلی خوب میشه
          Don't hesitate to ask any question ..

دیدگاه

این دوستمون دنبال ایده خوب هست نه تکنولوژی. چرا بنده خدارو می پیچونید ؟ بگید ایده نداریم و خلاص. من به شما یک ایده خوب میدم. سیستم انتقال صدای اف اف به موبایل در صورتی که کسی منزل نباشه. خوبه؟
            ...............................................

آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است
            Ctrl+C , Ctrl+V
            .................................................. ....

دیدگاه

دنبال ایده خوب میگردی و حوضله هم که داری برو دنبال ریدر یو اچ اف ار اف آی دی

uhf rfid reader

شاد باشید
              معجزه پس از معجزه می آید و شگفتی ها از تجلی باز نمی مانند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کوتلاس
                این دوستمون دنبال ایده خوب هست نه تکنولوژی. چرا بنده خدارو می پیچونید ؟ بگید ایده نداریم و خلاص. من به شما یک ایده خوب میدم. سیستم انتقال صدای اف اف به موبایل در صورتی که کسی منزل نباشه. خوبه؟
                خوب ایده است ولی کاربردش در این زمانه که موبایل با سیم کارت ایرانسل همگی 30 هزار تومن هم نمیشه چیه
                خوب طرف می ره در خونه زنگ آیفون رو میزنه کسی خونه نیست موبایلش رو در میاره و به صاحب منزل زنگ میزنه ؟ :job: اگه صاحب منزل می خوادهمه بهش زنگ بزنن میتونه شماره موبایل ایرانسل رو در خونه بنویسه ؟ :agree: همون کاری که مغازه دار ها می کنن
                تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
                داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

ترازوی دیجیتال با arm پطوره
                  یا کنترل دور موتور ac البته از نوع 220 ولتش و نمایش دور موتور رو lcd گرافیکی
                  رو سیتم های سخن گو هم می تونی فکر کنی مثل تلفن گویا یا ساعت گویا
                  تو صنایع یه سیتمی هست به اسم event recorder اونم فکر کنم چیز بدی نباشه

حتما که نباید یه چیز جدید اختراع کنی بومی سازی هم منافع خودش رو داره و هم بازار خوبی داره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
                    خوب ایده است ولی کاربردش در این زمانه که موبایل با سیم کارت ایرانسل همگی 30 هزار تومن هم نمیشه چیه
                    خوب طرف می ره در خونه زنگ آیفون رو میزنه کسی خونه نیست موبایلش رو در میاره و به صاحب منزل زنگ میزنه ؟ :job: اگه صاحب منزل می خوادهمه بهش زنگ بزنن میتونه شماره موبایل ایرانسل رو در خونه بنویسه ؟ :agree: همون کاری که مغازه دار ها می کنن
                    خوب شاید شماره صاحبخونه رو نداشته باشه
                    پروژه بدی نیست ولی اونطوری که من فهمیدم به درد این دوستمون نمی خوره ولی در کل همین پروژه رو میشه این طوری تکمیل کرد که وقتی درب خانه رو زد و کسی در منزل نبود که البته قبلاً اعضای خونه سیستم رو فعال کردند سیستم به صورت خودکار با صاحبخونه تماس بگیره و ارتباط دو طرفه بین این دو برقرار بشه . حالا اگه تصویری باشه که دیگه خیلی خوب میشه ("البته تو ایران سیستم تصویری جزو رویاهاست و احتمالاً فرزندانمون بتونن با این سیستم ها کار کنن&quot
                    در پایان برای دوست عزیزم بگم . اصل پروژه کارشناسی اینه که شما یک ایده ناب و بدرد بخور از خودت داشته باشی و بهش جامه عمل بپوشونی و الا هزار جور پروژه هست که میشه ساخت بطور مثال همین ترم من خودم پروژه برداشتم با موضوع "برد آموزشی ... " با یان که ایده ی چندانی نداره ولی برای من بحث تجاری سازیش ملاکه چون از همین الان خود دانشگاه و یک دانشگاه دیگه 20 عدد خریداری کردند و این یعنی یک پله به جلو !
                    و الا تو همین دانشگاه ما پروژه فانکشن ژنراتور با 2206 هم بود که به قدری روتین و یا به قول بچه ها جوات شده که بچه های دانشکده خجالت کشیدند برش دارند .
                    به نظر من مهم نیست که یک کاری رو بکنی مهم اینه که اون کار رو چطوری بکنی و چه نتیجه ای رو در بر داره مهمه !!!
                    یه کمی دربارش فکر کن و خودت به فکر یک پروژه باش حتی اگر سخت هم باشه مهم اینه که یک چیزی یاد می گیری !!! والا چه بسیارن مهندسیایی که مدرک دارند و با معدلهای بالا ولی تخصصی و کار بلدی ندارند ("به نظر خود من واقعاً این مدرک به هیچ دردی نمی خوره&quot
                    به قول یکی از اساتید تو دانشگاه می گفت تو بازار ایران مهندس زیاده و واقعاً از لحاظ تعداد به اشباع رسیده ولی کو تخصص!
                    حالا این تخصص و کار بلدی رو از کجا بدست میاری : از انجام پروژه ای که خودت انجام میدی و ایده شم ماله خودته نه مال دیگران !!!
                    شما شروع کن اگر مشکل داشتی من به شخصه قول میدم هر کاری از دستم بر بیاد برات انجام بدم
                    موفق باشی :job:
                    Aristar Group - Always And Forever

دیدگاه

نوشته اصلی توسط talireza2005
                      ترازوی دیجیتال با arm پطوره
                      یا کنترل دور موتور ac البته از نوع 220 ولتش و نمایش دور موتور رو lcd گرافیکی
                      رو سیتم های سخن گو هم می تونی فکر کنی مثل تلفن گویا یا ساعت گویا
                      تو صنایع یه سیتمی هست به اسم event recorder اونم فکر کنم چیز بدی نباشه

حتما که نباید یه چیز جدید اختراع کنی بومی سازی هم منافع خودش رو داره و هم بازار خوبی داره
                      من فقط با اولیش مشکل دارم. یکدفعه می گفتید ترازوی دیجیتال با پنتیوم 4
                      ...............................................

آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است
                      Ctrl+C , Ctrl+V
                      .................................................. ....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pirooz.avalin
                        سلام دوستان
                        یه پروژه توپ میخوام با avr کم هزینه،وقتم کم بگیره برا ترم آخر کارشناسی الکترونیک در ضمن جلب جدید وبا حال باشه،تکراریم نباشه :wow:
                        سلام دوستان فکر کنم دوستمان یه چیزی گفت و رفت خودش هیچی نمگه ! یا نیست !؟
                        اول از همه باید بگم چه سطح علمی طرف چقدر است و خودش تا چه حدی پروژه ای را میتواند اجراء کند بعد راهنمایی کنید.
                        دوم کسی که میخواهد آسان و ارزان و .... پروژه اش باشد یکم بی انصافی نیست . به نظر من انجام یک پروژه خیلی از چیزه ها را به فرد یاد میدهد پس باید درگیر پروژه شد اگر هدف آموزش است.

در غیر اینصورت به گفته دوست دیگرمان آسایش دو گیتی ctrl+c و ctrl+v بهترین روش ماس مالی واحد پروژه است. :agree:
                        کمتر سخن گویم
                        بیشتر عمل کنیم

دیدگاه

دوست من ترازوی دیجیتا با arm یه پروژه انجام شده تو دانشگاه آزاد تهران جنوبه
                          چیز عجیب غریبی نیست فقط خواستم بهش ایده داده باشم وگرنه ترازو رو با (پنتیوم 1 ) هم میشه انجام داد :nerd:
                          خودمونیم بعضی از این دانشجو ها حال دانشجویی رو ندارن باید برای این اسم هم یه فکری کرد :icon_razz:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط talireza2005
                            دوست من ترازوی دیجیتا با arm یه پروژه انجام شده تو دانشگاه آزاد تهران جنوبه
                            چیز عجیب غریبی نیست فقط خواستم بهش ایده داده باشم وگرنه ترازو رو با (پنتیوم 1 ) هم میشه انجام داد :nerd:
                            خودمونیم بعضی از این دانشجو ها حال دانشجویی رو ندارن باید برای این اسم هم یه فکری کرد :icon_razz:
                            عزیز مثل اینکه شما متوجه منظور دوستمون نشدید ! منظور دوستمون اینه که این پروژه رو با Avr یا 8051 هم میشه انجام داد چرا میکروی 32 بیتی
                            انگار مثلاً میخای برای حمل یه کپه خاک به جای فرغون از کامیون استفاده کنی ! لزومی نداره که داره؟ :NO:
                            موفق باشی :job:
                            Aristar Group - Always And Forever

دیدگاه

دوستان من فکر کنم مشکل ما ( یا شاید هم فقط مشکل من ! ) اینه که مفهوم ایده رو نمی دونیم . به نظر من یه ایده میتونه :
                              1- یه روش جدید برای بهبود در انجام یه کار تکراری( مثلا روشی در اندازه گیری یک سنسور PT100 که مثلا اثر تغییرات ولتاژ رفرنس رو در محاسبه دما حذف کنه ) البته این یه مثال خیلی خیلی سادس .
                              2- یه کار جدید با روش های تکراری ( مثلا بیای از دو سه تا پروژه مجزا الهام بگیری و با ادغامشون + یه کم تغییرات ، یه دستگاه با کارایی جدید بسازی )
                              3- یه کار جدید با روش های جدید
                              باشه.
                              یه حالت دیگه هم ارائه مطالب جدیده (مثلا بیای یه قانون جدید پیدا کنی ) که این کار خیلی با ارزشه ولی در عین حال خیلی سخته .

به نظر من ارائه ایده صرفا توی برق به درد نمیخوره . با یه کم آشنایی با رشته های دیگه مثل بیولوژی ، کشاورزی ، مکانیک ، ... میتونی یه ایده هایی بدی که اولا نو هستن و دوما کاملا کاربردی اند . با کسی که تو این رشته ها تحصیل کرده صحبت کنی خیلی میتونه بهت ایده بده . البته اگه طرف اینکاره باشه و با صنعت آشنا باشه .
                              فرق ما با جهان غرب در اینه که اونا هیچی نمیدونن! و تحقیق میکنند ولی ما همه چیزو می دونیم! و تحقیق برای ما معنی نداره!!!!!!!!!!!! .(از یه آدم اینکاره)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X