اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تغذیه برای ماژول SIM300CZ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تغذیه برای ماژول SIM300CZ

سلام خدمت دوستان عزیز
    من برای تامین ولتاژ ماژول SIM300CZ از رگولاتور 5 پایه LM2576T ADJ میخوام استفاده کنم. برای ورودی این رگولاور که قراره خروجی بین 3.4 تا 4.5 ولت با جریان حداکثر 2 آمپر رو بده باید از چه ترانسی استفاده کنم که 2آمپر رو برام مهیا کنه؟ آیا صافی و یکسو کننده ای که روی ترانسای بازاری هست قابل اطمینانه؟

سوال دوم چطوری میشه مقدار مقاومت و خازنی که باید در کنار LM2576T ADJ مورد استفاده قرار بگیره که در صورت کشیدن 2 آمپر افت ولتاژ زیادی رخ نده رو پیدا کنم؟!

پاسخ : تغذیه برای ماژول SIM300CZ

نوشته اصلی توسط neo0
    سلام خدمت دوستان عزیز
    من برای تامین ولتاژ ماژول SIM300CZ از رگولاتور 5 پایه LM2576T ADJ میخوام استفاده کنم. برای ورودی این رگولاور که قراره خروجی بین 3.4 تا 4.5 ولت با جریان حداکثر 2 آمپر رو بده باید از چه ترانسی استفاده کنم که 2آمپر رو برام مهیا کنه؟ آیا صافی و یکسو کننده ای که روی ترانسای بازاری هست قابل اطمینانه؟

سوال دوم چطوری میشه مقدار مقاومت و خازنی که باید در کنار LM2576T ADJ مورد استفاده قرار بگیره که در صورت کشیدن 2 آمپر افت ولتاژ زیادی رخ نده رو پیدا کنم؟!
    از این آی سی استفادده نکن من استفادده کردم ماژول سوخت!

قبل از وصل 4.2 ولت نشون میداد . دو بار کار کرد ولی انگار سلف مورد استفاده جریان لحظه ایی رو ماژول تخلیه میکنه !
    مهم نيست كه چه انديشه اي در سر و چه ترسي در دل داريد؛ مهم آن است كه بيكار ننشينيد و دست به كاري بزنيد و وارد ميدان عمل بشويد.

نمي توانيد به كودكي بياموزيد كه از خود مواظبت كند، مگر آنكه او را آزاد بگذاريد تا براي مواظبت از خود بكوشد؛ ممكن است اشتباه كند، ولي دانايي او از ميان همين اشتباهات سرچشمه مي گيرد.

دیدگاه

پاسخ : تغذیه برای ماژول SIM300CZ

هر ترانسی که بخوای توی بازار هست اما هیچکدوم صافی و یکسوساز ندارم.
      اونایی که صافی و یکسوساز دارن آدابتورن که معمولا با بدترین کیفیت ساخته میشن. ترانساشونم کمتر از 0.3 آمپر میده.
      اگه می خوای باید ترانس خالی بخری و خودت یکسوساز و صافی رو روی برد بزاری. ترانس 12 ولت 1 آمپر مناسبه و با یه رگولاتور سوئیچینگ می تونی به 4 ولت 2 آمپر تبدیلش کنی.
      من MC34063 رو پیشنهاد می کنم و توی سایت یه مدار آمپر بالا براش گذاشتم. البته در صورتی که فرصت داری برو دنبال ساخت.
      چون می تونی یه منبع تغذیه آماده بخری. با اینکه چینی هستند کیفیت خوبی داند. طبقه زیر همکف امجد عرفان الکترونیک با قیمت مناسب اینا رو میفروشه.
      با اینکه خودم سازنده منابع سوئیچینگ هستم اما بعضی مواقع قیمت تموم شده مدارام بیشتر از منابع آماده در میاد. بهمین خاطر اگه بخوام یه منبع بدم به مشتری و فرصت ندارم میرم از همین عرفان می خرم. مثلا چند روز پیش یه منبع 24 ولت 5 آمپر رو 25 تومن خریدم. درحالیکه اگه می خواستم خودم وقت بزارم و بسازم بیشتر از 50 تومن برام در میومد.
      جالب اینجاست که این منبع یه جعبه بسیار شکیل دقیقا شبیه آدابتور لپتاپ داره که من ابدا نمی تونستم چنین جعبه ای پیدا کنم یا بسازم.
      با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X