ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    2008/05/25
    114
    1

شارژ اولیه گوشی x10

سلام
    من یه گوشی x10 برنده شدم
    احتمالا فردا میرسه
    می خواستم ببینم برای دفعه ی اول چند ساعت باید به شارژ باشه؟

در ضمن اگه نکته خاصی درباره نگهداری گوشی به ذهنتون میرسه ممنون میشم بگین
    هستم اگر می روم گر نروم نیستم
    2006/12/02
    بندرانزلی
    2,478
    55

پاسخ : شارژ اولیه گوشی x10

تا زمانی که باتریش فول شارژ بشه
    یه سری آدم بیآ*سواد میان نسخه میآ*پیچن که فلان قدر باید بایدشارژ بشه.در حالی که یه بار کامل شارژ بشه کافیه .
    اصولا وقتی باتری کامل شارژ شد،شارژر از مدار خارج میشه و اگه 10هزار ساعت هم گوشی به شارژر وصل باشه، هیچ فرقی تو اصل ماجرا نداره

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2008/09/17
    آذربایجان
    341
    67

پاسخ : شارژ اوليه گوشي x10

سلام عزيز
    مبارک باشه
    همونطور که دوستمون گفتند اين حرفها که شارژ اوليه براي باتري گوشي و لپ تاپ لازمه يک حرف اشتباه هستش چون همين که شارژ کامل شد ارتباط شارژر قطع ميشه و اگه قطع نشه باتري منفجر ميشه و اين يعني نقض کامل حرف فروشندگان
    موفق باشيد :job:
    Aristar Group - Always And Forever
    2006/12/19
    تهران
    711
    1

پاسخ : شارژ اوليه گوشي x10

دوستان يه سوال. وقتي با لپتاپ کار ميکنيم و به شارژر وصل هستش و به 100 درصد که ميرسه ميزنه Full و اگه همينطوري شارژر وصل بمونه همچنان درصد باتري Full هستش. در حاليکه لپتاپ داره کار ميکنه و مصرف ميکنه. اين يعني اينکه شارژر قطع نميشه ؟ اگه قطع ميکنه شارژر رو خب باتري هم بايد خالي بشه اونموقع ولي نميشه و فول ميمونه. يعني در حالت فول وضعيت شارژر و باتري چطوره ؟ جفتشون تو مدار هستند ؟
    اگه مستقيم از شارژر بگيره انرژي رو و کاري با باتري نداشته باشه خيلي خوبه ولي همه جا ميگن شارژر رو بعد از رسيدن به 100 درصد برداريد
    2010/03/05
    3,251
    71

نه قطع میشه ولی وقتی یه زره باتری خالی شد که کمتر از مقداری هست که 99% تشخیص داده بشه دوباره وصل میشه که البته اشتباه محض هست و باتری تا یه حدی باید اول خالی شه و بعد دوباره شارژ شه
    همه ی باتری ها همینطوریباید شارژ شن ولی... در کل بهتره وقتی 100 شد بردارید و وقتی کمتر از 30 شد دوباره بزنید شارژر رو
    2010/03/15
    خراسان رضوی
    298
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط حمیدرضا رضائی
    تا زمانی که باتریش فول شارژ بشه
    یه سری آدم بی*سواد میان نسخه می*پیچن که فلان قدر باید بایدشارژ بشه.در حالی که یه بار کامل شارژ بشه کافیه .
    اصولا وقتی باتری کامل شارژ شد،شارژر از مدار خارج میشه و اگه 10هزار ساعت هم گوشی به شارژر وصل باشه، هیچ فرقی تو اصل ماجرا نداره
    سلام. خسته نباشید.
    بنده این حرف شما رو تایید نمیکنم. از لحاظ تئوری علم چندانی ندارم که شما رو توجیه کنم اما شما میتونی عملی تست کنی
    منم قبول دارم که وقتی باطری پر میشه شارژر از مدار خارج میشه و تا وقتی که باطری به 99% یا 98% نرسیده، به هیچ عنوان شارژ نمیشه.

اما یه نکته ای اینجا هست که به نظر من شما به اون دقت نکردین!!! و اونم اینه که وقتی باطری برای مدت زیادی استفاده نمیشه، به اصلاح به خواب رفته و بعد از شارژ، زود خالی میشه و اما وقتی که مثلا چند ساعت روی شارژ باشه و شارژر متصل باشه، به محض کم شدن میزان باطری از یه حد معیین، دوباره شارژ میشه و این کار سلول های داخل باطری رو به اصطلاح بیدار میکنه. و باعث میشه باطری بعد از شارژ شدن دیرتر خالی بشه.

همونطور که میدونید درست نیست که یه باطری رو قبل از خالی شدنش شارژ مجدد کنیم. این به این خاطره که عمر باطری کم میشه. و دلیل اصلیش اینه که به تمام سلولهای باطری فشاری برای تامین تغذیه وارد نمیشه. و باعث میشه که سلولهایی که در تامین تغذیه نقش چندانی نداشتن، به خواب برن و رفته رفته از کار بیفتن.
    گذاشتن شارژ اولیه که معمولا 8 ساعته برای بیدار کردن سلولهای باطری هست و بعد از این که دیگه باطری چند بار در 8 ساعت شارژ شد، دیگه سلولها فعال هستن و گذاشتن روی شارژ فایده نداره

به عبارتی دیگه
    فقط در شارژ اولیه که معمولا 8 ساعته، باطری زود زود دشارژ میشه و مجددا شارژ میشه. و این برای بیدار کردن سلولهای باطری تلقی میشه در زمانی که باطری از 100% به 98% برسه

تمام اینایی که گفتم نظر شخصی بود و دوست دارم دوستان از گفته های خودشون دفاع کنن و اگه اشتباه میکنم منو توجیه کنن.
    ممنون
    چقدر این ندیدن ها و نشنیدن ها مردم را خوشبخت کرده (دکتر علی شریعتی)
    2008/09/17
    آذربایجان
    341
    67

پاسخ : پاسخ : شارژ اوليه گوشي x10

نقل قول نوشته اصلی توسط مجتبي بهادر
    سلام. خسته نباشيد.
    بنده اين حرف شما رو تاييد نميکنم. از لحاظ تئوري علم چنداني ندارم که شما رو توجيه کنم اما شما ميتوني عملي تست کني
    منم قبول دارم که وقتي باطري پر ميشه شارژر از مدار خارج ميشه و تا وقتي که باطري به 99% يا 98% نرسيده، به هيچ عنوان شارژ نميشه.

اما يه نکته اي اينجا هست که به نظر من شما به اون دقت نکردين!!! و اونم اينه که وقتي باطري براي مدت زيادي استفاده نميشه، به اصلاح به خواب رفته و بعد از شارژ، زود خالي ميشه و اما وقتي که مثلا چند ساعت روي شارژ باشه و شارژر متصل باشه، به محض کم شدن ميزان باطري از يه حد معيين، دوباره شارژ ميشه و اين کار سلول هاي داخل باطري رو به اصطلاح بيدار ميکنه. و باعث ميشه باطري بعد از شارژ شدن ديرتر خالي بشه.

همونطور که ميدونيد درست نيست که يه باطري رو قبل از خالي شدنش شارژ مجدد کنيم. اين به اين خاطره که عمر باطري کم ميشه. و دليل اصليش اينه که به تمام سلولهاي باطري فشاري براي تامين تغذيه وارد نميشه. و باعث ميشه که سلولهايي که در تامين تغذيه نقش چنداني نداشتن، به خواب برن و رفته رفته از کار بيفتن.
    گذاشتن شارژ اوليه که معمولا 8 ساعته براي بيدار کردن سلولهاي باطري هست و بعد از اين که ديگه باطري چند بار در 8 ساعت شارژ شد، ديگه سلولها فعال هستن و گذاشتن روي شارژ فايده نداره

به عبارتي ديگه
    فقط در شارژ اوليه که معمولا 8 ساعته، باطري زود زود دشارژ ميشه و مجددا شارژ ميشه. و اين براي بيدار کردن سلولهاي باطري تلقي ميشه در زماني که باطري از 100% به 98% برسه

تمام اينايي که گفتم نظر شخصي بود و دوست دارم دوستان از گفته هاي خودشون دفاع کنن و اگه اشتباه ميکنم منو توجيه کنن.
    ممنون
    عزيز اين حرفايي که شما گفته ، همونطوري که خودتونم گفتين ، از خودتون نوشتين و هيچ سندي هم ندارين .
    اصلاً يک مورد هست و اون هم اينه که باتري نو بعد اينکه شارژ ميشه خيلي دير خود به خود دشارژ ميشه ("چون سلولهاش هنوز جديد هستند&quot پس شايد اصلاً هيچ وقت به سطح فعالسازي شارژر در اون مدت 8 يا 10 ساعت نرسه !!!
    اصلاً يک سوال : چرا نبايد باتري رو قبل از اينکه دشارژ کامل بشه ، به شارژ زد؟ :question:
    Aristar Group - Always And Forever
    2010/03/15
    خراسان رضوی
    298
    1

پاسخ : پاسخ : شارژ اوليه گوشي x10

نقل قول نوشته اصلی توسط حسین جباری
    عزيز اين حرفايي که شما گفته ، همونطوري که خودتونم گفتين ، از خودتون نوشتين و هيچ سندي هم ندارين .
    اصلاً يک مورد هست و اون هم اينه که باتري نو بعد اينکه شارژ ميشه خيلي دير خود به خود دشارژ ميشه ("چون سلولهاش هنوز جديد هستند&quot پس شايد اصلاً هيچ وقت به سطح فعالسازي شارژر در اون مدت 8 يا 10 ساعت نرسه !!!
    اصلاً يک سوال : چرا نبايد باتري رو قبل از اينکه دشارژ کامل بشه ، به شارژ زد؟ :question:
    قرار شد بنده رو توجیه کنی نه اینکه از من سئوال بپرسی!!
    به قول شما گفته های من سند نداره...راست میگین... اما شما با سند، منو توجیه کنید. به همون سئوال خودتونم جواب بدید که واسه منم سئوال شده!
    چقدر این ندیدن ها و نشنیدن ها مردم را خوشبخت کرده (دکتر علی شریعتی)
    2006/12/02
    بندرانزلی
    2,478
    55

البته نمیشه واسه همهآ*ی باتری ها یه نسخه پیچید.باید به نوع باتری هم توجه بشه.

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9