اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دماسنج با lm35

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دماسنج با lm35

سلام

چه جوری می شه یه برنامه رو با avrstdio سیموله کرد ( این برنامه یه دماسنج با atmeg32 و lm35) ؟
    می خوام به پورت a مقدار بدم اما ADC هیچ مقداری رو قبول نمی کنه و برنامه به lcd_init(16) هم گیر می ده.

پاسخ : دماسنج با lm35

سلام
    دوست عزیز سوالتون کاملا گنگ هست!
    پورت A رو چرا میخواید مقدار بدید؟؟
    اگه ممکنه برنامه رو بذارید،برای دیباگ کردن فایل cof رو بدید به avrstudio
    در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
    مست از می می خواران از نرگس مستش مست

دیدگاه

من فقط می خوام برنامه رو تست کنم !
      ولی موقع دیباگ وقتی فلش دیباگر به این خط می رسه قفل می کنه(lcd_init(16))
      زمانی که این خط رو برمی دارم و کلا از lcd استفاده نمی کنم پورت c فقط مقدار 86 رو نشون می ده به همین دلیل می خواستم به پورت a مقدار بدم .

دیدگاه

سلام
        روی (lcd_init(16)) قفل نمی کنه،چند تا سیکل بیشتر طول میکشه که این دستور رد بشه،چون این یه تابع است و دستوراتش زیاد هست!
        یه مقدار روش صبر کن باید چندین بار روی این دستور دیباگ اجرا بشه
        در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
        مست از می می خواران از نرگس مستش مست

دیدگاه

سلام
          مدتهاست با انواع خانواده های میکرو کار می کنم،برای هر کدوم محسنات و معایبی دیدم که از بحث اینجا خارجه اما اون اوایل،وقتی می دیدم مقلا بیسکام شبیه ساز داره اما یکی دیگه رو پیدا میکردم که نداره،این رو حسن بیسکام میدیدم،ولی گذر زمان به من ثابت کرد این فکرم زیاد هم جالب نبوده،درسته که این شبیه سازها کمکن،اما اکثرا قابل اعتماد نیستن.اینهارو فقط محض یک تذکر گفتم،هیچ سیستمی تا در عمل تست نشه،قابل اعتماد نیست،خیلی از این شبیه سازها با بعضی دستورات داخلی مثل LCD رو شبیه سازی نمی کنن یا نبودن بعضی ملزومات که در عمل بودنش لازم هست رو در نظر نمیگیرن،شبیه سازی کار می کنه اما در عمل ...                            بگزریم
          چون توو شبیه سازها تایمینگ ریلتایم نیست،نتایجی که میگیری کمی متفاوته،یک ثاتیه توو شبیه سازی خیلی بیشتر طول میکشه. اما اگه کلا بخوام بگم سوال خیلی برام نا مفهوم بود،لطفا واضحتر بگین تا اگه کمکی از دستم بر بیاد انجام بدم
          لطفا بگین از کدوم میکرو،AD‌داخلی یا خارجی و ...
          اگه برسم یه مبحث راجع به کل سنسورها توو سایتم می زارم اما فعلا خوشحال می شم همینجا جواب سوالاتم بدم
          www.--.com

دیدگاه

ممنون از راهنماییاتون
            مدار رو عملی بستم و امتحانش کردم .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X