اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دات ماتریسی درشت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دات ماتریسی درشت

با سلام
    من احتیاج به یه دات ماترسیی دارم که اندازه هر نقطه آن بزرگ باشد برای ساخت این طرح از دات ماتریسی های بازار استفاده کنم یا خودم با led های معمولی در pcb طرح آن را ایجاد کنم ؟ آیا این دات های موجود در بازار که درشت هستند جنس خوبی دارند؟ از کجا باید جنس دات ماتریسی خوب با قیمت مناسب (تعداد بالا) بخرم؟

پاسخ : دات ماتریسی درشت

سلام دادا.
    دات ماتریس ها در کل بهترن. البته ایراد اصلیشون توی پک بودنشونه چون اگه یه دونش بسوزه، تعویزش کار سختیه و ایراد دومش هم قیمتشه. اگه حوصله داری بهتره خودت سوار کنی.
    تشکر لازم نیست!

دیدگاه

به نظر من led مارک خوب تهیه کنید و ماتریس را خودتان روی pcb بسازید اگر مشکلی هم بوجود آمد به راحتی تعمیر کنید.
      بهتر است از led های SMD استفاده کنید کیفیت بهتری دارند.
      کمتر سخن گویم
      بیشتر عمل کنیم

دیدگاه

دات ماتریسای تو بازار متاسفانه اصلاً کیفیت خوبی ندارن. عموماً یه سری از LED هاش از بقیه کم نور ترن و معمولاً هم یکی دوتا ازشون سوخته. من خودم هفته پیش یه دونه از بازار خریدم، یکی از سبزاش خرابه، یکی از قرمزاش، و نوراش هم اصلاً با هم برابر نیست. برای همین وقتی می خوام نارنجی درست کنم یه سری واقعاً نارنجین، یه سری بیشتر قرمز، یه سری بیشتر سبز و کلاً شکل نارنجیش خیلی زشته :angry: :angry:

اگه خودت درست کنی بهتره.
        دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

با سلام و تشکر از همه دوستان
          اگه بخواهم دات ها را خودم درست کنم برای داشتن نقطه های درشت به نظر شما از کنار هم گذاشتن چند ال ای دی استفاده کنم آیا راه بهتری پیشنهاد میکنید؟

دیدگاه

به نظر من بهتره هر نقطت فقط یه دونه LED باشه. البته اگه می خوای درست باشه برو بزرگترین LED که پیدا کردی رو بخر. اما اگه چندتا بذاری کنار هم نوشته هات زشت میشه.

راه بهتری که نداره، مگه اینکه بخوای هر نقطه خیلی بزرگ باشه. می خوای صفحت از چه فاصله ای خونده بشه؟
            دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

سلام دادا.
              بهنرین راه استفاده از led های بزرگه اما آخه چرا؟ اگه دلیلش میزان نوردهی باشه بهتره از led هابی ترافیکی استفاده کنی.
              تشکر لازم نیست!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط iman-63
                سلام دادا.
                بهنرین راه استفاده از led های بزرگه اما آخه چرا؟ اگه دلیلش میزان نوردهی باشه بهتره از led هابی ترافیکی استفاده کنی.
                سلام
                این led های ترافیکی دیگه چیه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X