ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    2007/03/15
    تبريز
    2,706
    148

سونامی و زمینلرزه

حالا که تب سونامی بالا گرفته و ما هم که در ژاپن زندگی نمی کنیم تا با وقوع سونامی و زلزله به موبایلومن اخطار داده بشه
    پس باید دست به کار بشیم و خودمون زلزله نگار بسازیم
    ایده اصلی زلزه نگار خیلی ساده است و از لختی - اینرسی - اجسام سنگین استفاده میکنه با این شکل کاملا مشخصه

http://www.weatherwizkids.com/seismograph.gif
    حال ایده من اینه که ما بییایم لزش گوی فلزی رو با فلز یاب تشخیص بدیم یعنی گوی در داخل یک بوببین قرار بدیم و در بوبین میدان درست کنیم با ارتعاش گوی اختلاف پتانسیل دوسر بوبی تغییر میکنه
    حتی می توان خود گوی را از آهن ربا گرفت تا با لرزش گوی میدان مغناطیسی تولید بشه

کی میاد کمک تا ایران را ژاپن بکنیم
    به امید روزی که در زلزهای ایران 1300 نفر بمیره

تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است
    2008/02/20
    777
    4

پاسخ

سلام
    شما ميتوانيد يك ژئوفون تهيه كنيد.
    2007/03/15
    تبريز
    2,706
    148

پاسخ : سونامی و زمینلرزه

ژئوفون قیمتش چند هست و در ایران قابل تهیه است ؟

قضیه انگار داره جالب میشه یادش بخیر بچه که بودم سر کوچمون یک ماشین تریلی پارک کرده بود که چند روز یک میله ای را چند بار زمین می کوبید

اون وقتها ما نفهمیدیم چی بود می گفتن چاه نفت میکنن فکر کنم به همون لرزه نگاری مربوطه این هم عکسش

تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است
    2008/02/20
    777
    4

راستش آخرين بار حدود 80 هزار تومان با واسطه وارد كزد يكي از دوستان.
    اوني كه من كار كردم همونه كه زرده توي عكس دومي داخلش يه كپسول كوچيك هست كه توش 2 تا فنر و يه وزنه ي متحرك هست
    توي ديتاشيت نوشته از 0.1 هرتز تا 500 هرتز رو نشون ميده. :smile:
    2006/12/19
    تهران
    711
    1

پاسخ : سونامي و زمينلرزه

ميشه ديتاشيتش رو قرار بديد ؟
    شما نصب کرديد ؟ ميشه يه توضيحي در اين مورد هم بديد ؟ مثلا چند تا و هر کدوم در چه فاصله اي نصب شده و اطلاعاتشون رو کجا بررسي و آناليز ميکنند ؟ (تو کامپيوتر ؟) اگه اينهطوره اطلاعات ژئوفونها به چه طريقي به کامپيوتر فرستاده ميشه ؟ فکر کنم هر کدوم بايد لينک بيسيم داشته باشند . درسته ؟
    2008/02/20
    777
    4

ديتا شيتش رو به زودي قرار ميدم الان دسترسي ندارم
    راستش من مجري يه قسنت كوچيك يه طرحي بودم از نوع قرار دهيش خبر نداشتم ولي چيزي كه ميدونم اينه كه مثلا شما يه دونه رو ميكوبي تو زمين
    اين ژئوفون يه سيستم كه اطلاعات موج رو دريافت و ذخيره ميكنه "آفلاين" و يا مستقيما به يه شبكه ي كلي تر توي اون منطقه وصل ميشه "هم بيسيم و هم سيمي هردوش ممكنه".تمامي اطلاعاتي كه از اين "شبكه مطمئن پرسرعت" به كامپيوتر مركزي ميرسه پردازش ميشن و الي اخر
    نكته اين كه هميشه چند نفر كارشناس زمين شناسي هستن كه محل لرزه نگار رو مشخص كنن
    من فقط يادمه كه يه گسل رو كه فعاليت خاص داره رو ميزان لرزش رو توي نقاط پر تنش مرتبا مانيتور ميكنن اكثرا وقتي از يه گسل كه سالي 50 تا لرزه خفيف داشته يه دفه لرزه هاش به سالي 5 تا كاهش پيدا ميكنه !! اين يعني يه جا انرژي داره ذخيره ميشه "اين يكي از روشاي پيش بيني كه حتمي نيست"

خداوند به خانواده هايي كه به خاطر زلزله اعضاي خودشون رو از دست دادن صبر بده :cry:
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)