اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سونامی و زمینلرزه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سونامی و زمینلرزه

حالا که تب سونامی بالا گرفته و ما هم که در ژاپن زندگی نمی کنیم تا با وقوع سونامی و زلزله به موبایلومن اخطار داده بشه
    پس باید دست به کار بشیم و خودمون زلزله نگار بسازیم
    ایده اصلی زلزه نگار خیلی ساده است و از لختی - اینرسی - اجسام سنگین استفاده میکنه با این شکل کاملا مشخصه

http://www.weatherwizkids.com/seismograph.gif
    حال ایده من اینه که ما بییایم لزش گوی فلزی رو با فلز یاب تشخیص بدیم یعنی گوی در داخل یک بوببین قرار بدیم و در بوبین میدان درست کنیم با ارتعاش گوی اختلاف پتانسیل دوسر بوبی تغییر میکنه
    حتی می توان خود گوی را از آهن ربا گرفت تا با لرزش گوی میدان مغناطیسی تولید بشه

کی میاد کمک تا ایران را ژاپن بکنیم
    به امید روزی که در زلزهای ایران 1300 نفر بمیره

تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

پاسخ

سلام
    شما میتوانید یک ژئوفون تهیه کنید.

دیدگاه

پاسخ : سونامی و زمینلرزه

ژئوفون قیمتش چند هست و در ایران قابل تهیه است ؟

قضیه انگار داره جالب میشه یادش بخیر بچه که بودم سر کوچمون یک ماشین تریلی پارک کرده بود که چند روز یک میله ای را چند بار زمین می کوبید

اون وقتها ما نفهمیدیم چی بود می گفتن چاه نفت میکنن فکر کنم به همون لرزه نگاری مربوطه این هم عکسش

تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
      داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

راستش آخرین بار حدود 80 هزار تومان با واسطه وارد کزد یکی از دوستان.
        اونی که من کار کردم همونه که زرده توی عکس دومی داخلش یه کپسول کوچیک هست که توش 2 تا فنر و یه وزنه ی متحرک هست
        توی دیتاشیت نوشته از 0.1 هرتز تا 500 هرتز رو نشون میده. :smile:

دیدگاه

میشه دیتاشیتش رو قرار بدید ؟
          شما نصب کردید ؟ میشه یه توضیحی در این مورد هم بدید ؟ مثلا چند تا و هر کدوم در چه فاصله ای نصب شده و اطلاعاتشون رو کجا بررسی و آنالیز میکنند ؟ (تو کامپیوتر ؟) اگه اینهطوره اطلاعات ژئوفونها به چه طریقی به کامپیوتر فرستاده میشه ؟ فکر کنم هر کدوم باید لینک بیسیم داشته باشند . درسته ؟

دیدگاه

دیتا شیتش رو به زودی قرار میدم الان دسترسی ندارم
            راستش من مجری یه قسنت کوچیک یه طرحی بودم از نوع قرار دهیش خبر نداشتم ولی چیزی که میدونم اینه که مثلا شما یه دونه رو میکوبی تو زمین
            این ژئوفون یه سیستم که اطلاعات موج رو دریافت و ذخیره میکنه "آفلاین" و یا مستقیما به یه شبکه ی کلی تر توی اون منطقه وصل میشه "هم بیسیم و هم سیمی هردوش ممکنه".تمامی اطلاعاتی که از این "شبکه مطمئن پرسرعت" به کامپیوتر مرکزی میرسه پردازش میشن و الی اخر
            نکته این که همیشه چند نفر کارشناس زمین شناسی هستن که محل لرزه نگار رو مشخص کنن
            من فقط یادمه که یه گسل رو که فعالیت خاص داره رو میزان لرزش رو توی نقاط پر تنش مرتبا مانیتور میکنن اکثرا وقتی از یه گسل که سالی 50 تا لرزه خفیف داشته یه دفه لرزه هاش به سالی 5 تا کاهش پیدا میکنه !! این یعنی یه جا انرژی داره ذخیره میشه "این یکی از روشای پیش بینی که حتمی نیست"

خداوند به خانواده هایی که به خاطر زلزله اعضای خودشون رو از دست دادن صبر بده :cry:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X