ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12
    2010/12/25
    3
    0

پروگرامر USB برای Spartan3

سلام
    من برای پروژه کارشناسی نیاز به پروگرامر USB برای Spartan3 دارم. از آی سی ft2232D استفاده کردم اما نمیتونم مد MPSSE که قراره ارتباط JTAG رو پیاده سازی بکنه فعال کنم. این مد باید با فرستادن بایت x02 به کمک دستورات درایور D2XX فعال بشه اما نمیدونم چه جوری باید این عدد رو بفرستم و این مد رو فعال کنم. کسی تا حالا با این آی سی کار نکرده؟ نمیدونین چه جوری باید این عدد رو بفرستم؟
    اگه راه دیگه ای هم برای پروگرام کردن fpga با usb میدونین بگین

خیلی ممنون
    2010/11/27
    تهران
    107
    0

پاسخ : پروگرامر USB برای Spartan3

من با FT2232H در مد FIFO245 و درایور D2XX کار کردم. در این مد که آی سی باگ داشت. به ازای هر 511 بایت، کانترش دو تا می شماره و یک بایت از دست میده. توی سایتش گفته در ورژن بعدی این مشکل رو برطرف کرده ولی اینطور نبود! مد UARTش مشکلی نداشت.
    برای برنامه ریزی Spartan با USB میتونی از آی سی های Cypress استفاده کنی (مثلا CY7C68013). اگه یه سرچ کوچیک بزنی نمونه بردهایی که از این آی سی استفاده کردند رو پیدا می کنی.
    2010/12/25
    3
    0

با این آی سی کار کردی؟ اونم مثل این نباشه که بگه میتونم بعد ببینیم نمیشه!
    ممنون، برم ببینم باهاش چیکار میکنم
    2007/03/16
    843
    10

این چیپ از مد isp هم بهره می برد. میتونید یک eeprom را از طریق usb پروگرام کنید اونوقت چیپ خودش رواز eeprom پروگرام می کنه
    2010/11/27
    تهران
    107
    0

پاسخ : پروگرامر USB براي Spartan3

چيپ FT2232 فقط از طريق نرم افزار FT_Prog يک eeprom که فقط تنظيمات مربوط به خود FT2232 هستش رو پروگرم مي کنه و چيزي به نام isp به معناي In System Programming براش تعريف نميشه.
    چيپ هاي Cypress هم براي کار نياز به يک eeprom دارند که از طريق نرم افزار خودش برنامه ريزي ميشه و تنظيمات مربوطه رو ذخيره مي کنه.

من با CY7C68013A روي يک برد با Virtex-4 کار کردم. از طريق USB مي شد FPGA رو پروگرم کني و همينطور يک ارتباط High Speed بين FPGA و کامپيونر برقرار مي کني. اينم ديتا شيت برد به همراه نقشه ها:

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

توي سايت Cypress در مثال هاي #C يک مثال با نام Bulk Transfer يا شبيه اين هستش که مي تونه کمکت کنه. سخت افزارش کاري نداره بقيش ديگه ميشه نرم افزار که چجوري فايل bit. رو از USB بفرستي به FPGA. اگر مي خواي که Flash کنار FPGA رو config کني، بايد از طريق SPI فلش XCF رو به USB Controller متصل کني. چيپ هاي Cypress باگ ندارن. يعني تا اونجا که ما کار کرديم با مشکل در انتقال داده مواجه نشديم.

بردهاي آزمايشي Altera روي خودشون USB Blaster دارن و از چيپ FT245 که به يک CPLD متصل شده استفاده مي کنند. اين CPLD داده هاي configuration رو به FPGA منتقل مي کنه. توي سايت Altera برد Cyclone 2 starter kit رو يه نگاه بنداز شايد بتوني ايده بگيري براي xilinx استفاده کني.

ولي راه حرفه ايش استفاده از همون Cypress هستش که عرض کردم. در ضمن آي سي CY7C68013 ديگه توليد نميشه و جايگزينش CY7C68013A هستش که ما تهيش کرديم و يه برد هم باهاش زديم (با Spartan-3) ولي فقط براي تبادل اطلاعات نه براي برنامه ريزي.
    موفق باشي.
    2010/12/25
    3
    0

پاسخ : پروگرامر USB براي Spartan3

نقل قول نوشته اصلی توسط neopisha
    چيپ FT2232 فقط از طريق نرم افزار FT_Prog يک eeprom که فقط تنظيمات مربوط به خود FT2232 هستش رو پروگرم مي کنه و چيزي به نام isp به معناي In System Programming براش تعريف نميشه.
    چيپ هاي Cypress هم براي کار نياز به يک eeprom دارند که از طريق نرم افزار خودش برنامه ريزي ميشه و تنظيمات مربوطه رو ذخيره مي کنه.

من با CY7C68013A روي يک برد با Virtex-4 کار کردم. از طريق USB مي شد FPGA رو پروگرم کني و همينطور يک ارتباط High Speed بين FPGA و کامپيونر برقرار مي کني. اينم ديتا شيت برد به همراه نقشه ها:

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

توي سايت Cypress در مثال هاي #C يک مثال با نام Bulk Transfer يا شبيه اين هستش که مي تونه کمکت کنه. سخت افزارش کاري نداره بقيش ديگه ميشه نرم افزار که چجوري فايل bit. رو از USB بفرستي به FPGA. اگر مي خواي که Flash کنار FPGA رو config کني، بايد از طريق SPI فلش XCF رو به USB Controller متصل کني. چيپ هاي Cypress باگ ندارن. يعني تا اونجا که ما کار کرديم با مشکل در انتقال داده مواجه نشديم.

بردهاي آزمايشي Altera روي خودشون USB Blaster دارن و از چيپ FT245 که به يک CPLD متصل شده استفاده مي کنند. اين CPLD داده هاي configuration رو به FPGA منتقل مي کنه. توي سايت Altera برد Cyclone 2 starter kit رو يه نگاه بنداز شايد بتوني ايده بگيري براي xilinx استفاده کني.

ولي راه حرفه ايش استفاده از همون Cypress هستش که عرض کردم. در ضمن آي سي CY7C68013 ديگه توليد نميشه و جايگزينش CY7C68013A هستش که ما تهيش کرديم و يه برد هم باهاش زديم (با Spartan-3) ولي فقط براي تبادل اطلاعات نه براي برنامه ريزي.
    موفق باشي.
    سلام
    ممنون از راهنماییت. الان 2 ماهه که گیر این FT2232 هستم دوتا بورد پیدا کردم که از این آی سی استفاده کرده بود و باهاش Spartan3 رو پروگرام میکرد:
    http://gadgetforge.gadgetfactory.net/gf/project/butterfly_main/
    http://gadgetforge.gadgetfactory.net/gf/project/butterfly_one/
    اما متاسفانه فقط چیپهای روی بورد خودش رو ساپورت میکنه و هرکاری کردم نشد xc3s400 رو باهاش پروگرام کنی. حتی از سازنده بورد هم پرسیدم اما نمیدونست چه جوری باید device جدید رو بهش اضافه کرد!
    چند مورد دیگه هم پیدا کردم اما هر کدوم یه مشکلی داشت(یا برنامه اش device مارو ساپورت نمیکرد یا یا فقط تحت لینوکس بود یا ...)
    دلیل اینکه از FT2232 میخواستم استفاده کنم این بود که یه بورد ساخته شده رو داشتم و میخواستم اول روی اون تست کنم بعد که مطمئن شدم مال خودمو بسازم اما مثل اینکه باید کلا بی خیال این چیپ بشم.

اینی که میگی خیلی جالبه اما مشکل اصلی بازم برنامه نویسیشه چیز زیادی از برنامه نویسی نمیدونم. این بوردی که داشتی با چه برنامه ای پروگرامش میکردی؟ اگه برنامه اش باشه و xc3s400 رو ساپورت کنه فکر کنم مشکل حل بشه. فقط بشه باهاش فایل .bit رو فرستاد! این برنامه bulk transfer رو هم پیدا نکردم.
    پروگرامرهای altera با xilinx تفاوت دارن، با اینکه به ظاهر هردوشون jtag هستن اما نمیدونم چرا انقدر متفاوتن. سایت FTDI یه ماژول پروگرامر برای altera برای فروش گذاشته اما برای xilinx نه. فکر کنم که چیپهاشون با xilinx سازگار نیستن.

راستی CY7C68013A توی ایران پیدا میشه؟ سایت جوان و آرا و پایا که میگن موجود ندارن، حالا یه بار باید خودم برم جمهوری آمار بگیرم.

خلاصه دمت گرم اگه با این چیپ کارم راه بیافته یه دنیا ممنونت میشم چون بدجوری کارم گیره.
    ممنون
    2012/07/12
    3
    0

سلام.
    به نتیجه رسیدید؟ من هم دنبال همین موضوع می گردم.
    اگر به نتیجه رسیدید لطفا منو هم در جریان قرار بدید. ممنون میشم.
    { خلاف قوانین - پاک شد }
    2008/01/18
    تهران
    506
    6

سلام
    کسی قبلا روی این بورد کار کرده؟

http://www.ztex.de/usb-fpga-1/usb-fpga-1.2.e.html

می خواهم مطمئن بشم که با استفاده از این بورد هم می تونم ارتباط USB داشته باشم هم XC3S400 رو از طریق پورت USB پروگرام کنم. شماتیک بورد رو از داخل همین سایت می شه دانلود کرد.
    آدمی از عالم خاکی نمی آید بدست

عالمی دیگر بباید ساخت و از نو آدمی
    پردازش تصویر با FPGA از صفر تا انتها
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=74299.0
    2008/08/31
    29
    0

دوستان این مشکلیرو ک دوستمون بهش اشاره کرد ومیشه با ترفندای برنامه نویسی برطرف کرد
    به ازای هر 511 بایت، کانترش دو تا می شماره و یک بایت از دست میده
    همه چيز – تمام غرور ها و انتظارات، تمام شکست ها و خجالت ها – با فرا رسيدن لحظه مرگ از بين خواهد رفت. به ياد داشتن مرگ باعث مي شود بدانم که چيزي براي از دست دادن ندارم. پس دليلي وجود ندارد که منتظر بمانم. (jobs)
    2007/03/15
    تبريز
    2,694
    133

ميشه بگين بردتون چيه و چند خريدين ؟
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12