اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انتخاب رشته، برق و مخابرات یا مکانیک

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

انتخاب رشته، برق و مخابرات یا مکانیک

سلام دوستان
    مکانیک یا برق و مخابرات.
    من پسری هستم که امسال می خوام برا ی دانشگاه انتخاب رشته کنم.
    به میکرو کنترولر های AVR نسبتاً مسلط ام ( از بیرون هم پروجه های رباتیک و برنامه نویسی می گیرم) و در کل به مباحث الکترونیک بسیار علاقه مندم.
    از طرفی به مکانیک هم بسیار علاقه دارم و حدوداً تا دوسال پیش روی هوا پیماهای بدون سرنشین کار می کردم ( به نظرم می رسه که یکی از عواملی هم که من را به طرف الکترونیک کشاند همین بود. برای سیستم های کنترول لازم بود.)
    در حال حاضر هم هم روی پروجه های مکانیک و هم روی پروجه های الکترونیک ( و بیسیم کار می کنم. خدا بخواهد می خوام ARM را هم شروع کنم ).

الآن موقع انتخاب رشته است. نظر شما را می خواستم بدانم.
    از بین این دو رشته، به نظر شما کدام را انتخاب کنم.

لطفاً از برای هر کدام این رشته ها، شرایط رشته و فراز و نشیب ها را توضیح دهید.
    ( بازار کار، ادامه ی تحصیل، بورسیه،....) .

باتشکرفراوان از همه ی همراهان

پاسخ : انتخاب رشته، برق و مخابرات یا مکانیک

به نظر من برو دنبال علاقت
    چون تا چند سال دیگه وضع مملکت و بازار معلوم نیست اونم ایران که ...
    شاید موفق باشی شایدم نه ولی دیگه غصه نمیخوری که چرا نرفتی دنبال رشته مورد علاقت

دیدگاه

به نظر من بهترین وضعیت برای ادامه تحصیل شما رشته هایی مثل هوا فضا، اویونیک یا مکاترونیکه. اینها رشته هایی هستن که مخلوطی از بهترین موارد برق و مکانیک هستن. اما همشون مال مقطع ارشد هستن و من شنیدم یه سری جاهای خاص کارشناسی هم آوردن.

اما این رشته ها رو عموماً بچه های مکانیک بهتر میرن. چون درسای مکانیکی توش خیلی مهمن.

معمولاً بچه های برق و مکانیک درسای خودشون رو خوب می خونن، اما تو درسای گرایش دیگه لنگ می زنن. اما یه رشته ای به اسم رباتیک هستن که سرفصلای درسیش ترکیبی از مکانیک و برقه. اما دانشگاه خوبی آن چنان تو ایران نداره.

خلاصه، ببین به کدوم یکی بیشتر علاقه داری. برق یا مکانیک. هر کدومش رو بخونی موفقی. برای ارشد هم فقط باید برای اون رشته ها که گفتم یه چندتا درس رو بخونی. اما می تونی تو دوره کارشناسی دیدت رو نسبت به همه چی عوض کنی. من که بخاطر علاقه خودم، برق رو با هیچ چی عوض نمی کنم. اونم فقط الکترونیک و مخابرات.
      دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

به نظرم برا کارشناسی بهتره الکترونیک بخونی
        هركجا هستم باشم / آسمان مال من است....

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X