اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در فارسی نویسی در پروتئوس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در فارسی نویسی در پروتئوس

سلام.می خواستم بدونم چطور می توان در پروتئوس در محیط شماتیک فارسی نوشت.مثلا من می خواهم در مورد پروژه ام یک توضیحی به فارسی در بالای مدارم بدهم.من که هر کاری کردم نشد.و از یک جمله نصفش را درست می نوشت و بقیه را یا علامت سوال می گذاشت یا نقطه.از دو سه تا فارسی نویس مثل نسخه 3 مریم یا شتاب فارسی نگار هم استفاده کردم اما هیچ فایده ای نداشت.
    کسی از دوستان تا به حال این کار را انجام داده؟
    ممنون می شوم اگر زودتر کار من را راه بیندازید.
    ضمنا پروتئوس 7.1 را گرفتم اما بازم مشکلم حل نشد.

پاسخ : مشکل در فارسی نویسی در پروتئوس

یه جور دیگه مشکل رو حل کن:
    برو تو paint یا Photoshop متن مورد نظرتو تایپ کن و بعد اونو با فرمت bmp که پیش فرض خود paint هم هست ذخیره کن
    و بعد تو proteus برو به File/Import Bitmap و فایلت رو باز کن و هر جا خواستی بذار و حالشو ببر. :icon_razz:
    اگر انسان از همه خطر ها پرهيز کند ، هرگز راه به جائي نخواهد برد...

دیدگاه

سلام.
      دوست عزیز دست راست یه گزینه هست به نام Text Script این گزینه رو انتخاب کنید و روی صفحه یه جایی کلیک کنید(همون جا متن باید باشه) و در پنجره باز شده، در قسمت Script متن مورد نظرتون رو وارد کنید . فلن متن تونو فقط وارد کنید. بعدش برید قسمت Style و اونجا تیک گزینه های FONT و Height رو بردارید و تنظیمات دلخواه خودتون را اعمال کنید. اگر فونتاتون کامل باشه و تنظیکات قسمت Langauge در Control Panel هم درست باشه، مشکلی نخواهید داشت و باید درست تایپ کنه. اگر نشد، بگین تنظیمات کنترل پنل رو اول چک کنیم.
      BNTSTBNT

دیدگاه

من که اصلا نمیتونم فارسی تایپ کنم چه برسه به اینکه تنظیماتشو عوض کنم.
        آقا یاشار اگه میشه تنظیماتشو تو خود ویندوز و فونت مورد نیازش رو هم بگین.

دیدگاه

سلام. فونت های فارسی که باید پیدا کنید تا از لحاظ زیبایی هم دلخواهتون باشه ولی برخی فونت ها مثل Tahoma از اول رو ویندوز هست. نکته ای کهباید چک کنید اینکه در قسمت کنترل پنل، به قسمت language And regional... برید . در پنجره باز شده به قسمت advanced برید. حالا اون قسمت باید داشته باشین FARSI. به همین سادگی. اگر فارسی رو اونجا فعال کنید مشکلتون حل میشه. فعال کنید که یعنی اون قسمت رو FARSI تنظیم کنید.
          BNTSTBNT

دیدگاه

ممنون.
            فارسی رو مینویسه ولی یه مشکل دیگه داره.تمام ویندوز فارسی شده.اعداد رو فارسی تایپ میکنه و...
            که مهم نیست.

دیدگاه

سلام
              تو همون قسمت زبان ها در کنترل پنل کلید custom رو بزن و در قسمت Digit Sub گزینه ی context رو که انتخاب کن! این گزینه به صورت خودکار هرجا لازم باشه اعداد رو فارسی میزنه!

دیدگاه

من نمی خوام فارسی باشه.من فقط می خواستم تو پروتیوس بتونم فارسی بنویسم.الان مثلا تو codevision وقتی برنامه رو compile میکنم درصد استفاده فلش رو به صورت فارسی مینویسه که
                من نمی خوام اینجوری باشه.و موارد دیگه که اعداد رو فارسی مینویسه.با اینکه تنظیمات رو هم برگردوندم به حالت اول بازم همین مشکل رو دارم. :cry:

دیدگاه

سلام
                  اگه ویندوز در حالت فارسی باشه (یعنی همون تب اول رو فارسی کنی) بعضی از برنامه ها و حتی سایت ها بر اساس اون کار می کنن. مثلاً اگه همه ی کوکی ها رو پاک کنی بعد تو گوگل بری، گوگل در حالت فارسی بالا می یاد. اما اگه از تب سوم فقط کیبرد فارسی اضافه کنی و در تب اول زبان رو انگلیسی بذاری دیگه این حالت پیش نمی یاد.
                  (اگه مشکل رو دقیق تر بگی راحت تر می تونم کمک کنم)

دیدگاه

آقا ممنون مشکل همین بود که گفتین

دیدگاه

سلام، می تونی یه کار راحت تر بکنی:
                      اینکه وقتی می خوای چیزی و بنویسی از توی toolbar گزینه 2D Graphics Text Mode رو انتخابی کنی و جایش رو مشخص کنی، بعد یه پنجره باز می شه که متن رو توش می نویسی اونجا توی قسمت Font Attributes، توی گزینه فونت فیس (Font face) ، هر فونتی که روی کامپیوترت که مورد نظرت هست رو انتخاب می کنی و بعد Ok رو میزنی.
                      به همین راحتی!
                      فقط تأکید می کنم، فقط فونت هایی که روی کامپیوترت نصب شده و می شه با اونها فارسی بنویسی رو باید انتخاب کنی و اگه غیر از این باشه، هرچی فارسی می نویسی اینجور میشه «؟؟؟؟؟».
                      جدیدترین ویرایش توسط mohsaleh83; ۰۹:۳۶ ۱۳۹۸/۰۴/۰۲.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X