اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال های مربوط به هدربرد های ARM

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال های مربوط به هدربرد های ARM

با سلام

من یک سوال در مورد هدر برد AT91SAM7X256 Header Board داشتم و اگر دوستان هم سوالی در مورد این هدر برد ها دارند لطفا توی همین تاپیک مطرح کنند

پروگرامر SAM-BA که پورت خروجی USB آن روی برد موجود است ، نرم افزاری هم وجود دارد که از طریق این پروگرامر بتواند تمامی فایل های Hex رو روی میکرو پروگرام کند؟

با سپاس
    http://vz.iminent.com/vz/39a77668-19...h-fishing.giff

پاسخ : سوال های مربوط به هدربرد های ARM

پروگرامر SAM-BA که پورت خروجی USB آن روی برد موجود است ، نرم افزاری هم وجود دارد که از طریق این پروگرامر بتواند تمامی فایل های Hex رو روی میکرو پروگرام کند؟

چرا که نیست؟

نرم افزار Sam PRog
    از اینجا دانلود کنید (پائین صفحه آدرس داده)

http://eshop.eca.ir/product_info.php?cPath=28&products_id=601

موفق باشید

دیدگاه

سلام
      من کتاب "مرجع کامل میکروکنترلر های ARM سری AT91" دارم که تمام مثال هایی که توش نوشته برای AT91SAM7S64 هست ولی من تو بازار هدر برد این آیسی رو قیمت کردم 20.000 تومن ولی AT91SAM7X256 رو قیمت کردم 25.000 تومن و تو کتاب من فرق خاص اینارو ننوشته و فقط فهمیدم که AT91SAM7S64 یک پورت و 64 کیلو حافظه فلش و AT91SAM7X256 دوپورت و 256 کیلو حافظه فلش داره.
      اگه ممکنه یه راهنمای در مورد این 2تا بدید که کدوم بهتره؟ چرا؟ و اینکه کد نویسی توشون چه مقدار با کتاب من فرق داره(کامپایلر: IAR). ممنوم
      ;()((void (*)(void))0x0000))

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SAJAD-G
        سلام
        من کتاب "مرجع کامل میکروکنترلر های ARM سری AT91" دارم که تمام مثال هایی که توش نوشته برای AT91SAM7S64 هست ولی من تو بازار هدر برد این آیسی رو قیمت کردم 20.000 تومن ولی AT91SAM7X256 رو قیمت کردم 25.000 تومن و تو کتاب من فرق خاص اینارو ننوشته و فقط فهمیدم که AT91SAM7S64 یک پورت و 64 کیلو حافظه فلش و AT91SAM7X256 دوپورت و 256 کیلو حافظه فلش داره.
        اگه ممکنه یه راهنمای در مورد این 2تا بدید که کدوم بهتره؟ چرا؟ و اینکه کد نویسی توشون چه مقدار با کتاب من فرق داره(کامپایلر: IAR). ممنوم
        سلام
        اول از همه زیاد فرقی بین 7S,7X نیست فقط 7X دو پورت دارد و CAN,Ethernet هم دارد که 7S ندارد. بقیه قسمت ها تقریبا مشابه می باشد فقط در برخی موارد اختلاف کوچکی دارند مثلا USB در 7S دارای 4 اندپوینت می باشد اما 7X دارای 6 اندپوینت می باشد. اما در کل زیاد فرقی بین آنها نمی باشد در قسمت های مشابه و شما برنامه ای را که برای 7S نوشتید را به راحتی می توانید برای 7X تغییر دهید.
        حالا برای برنامه نویسی برای 7X با توجه به کتاب اول از همه پروژه ای که تعریف می کنید برای 7X تعریف کنید یعنی هر جا 7S است را شما 7X در نظر بگیرید.
        اما در خود برنامه نویسی تفاوت هایی که وجود دارد.
        1- جدول صفحه 118 شناسه دستگاه های جانبی را مشاهده کنید این جدول برای 7S می باشد برای 7X باید از جدول صفحه 517 استفاده کنید که اگر ملاحظه کنید زیاد فرقی ندارد و فقط PIOB,CAN,Ethernet اضافه شده است و سایر قسمت ها مشابه می باشد.
        2- جدول صفحه 130 حالت های A,B پین های ورودی و خروجی موازی را مشاهده کنید این جدول برای 7S می باشد برای 7X باید حتما از جدول صفحات 519و520 استفاده کنید.
        فرق دیگری فعلا در برنامه نویسی به چشمم نمی خورد که بگویم. راستی برای اینکه میکرو وارد مد SAM-BA بشود حواست باشد که در 7X از پایه Erase استفاده می شود.

دیدگاه

سلام سوال بنده ان است که آیا برد شما از اسیلاتور داخلی استفاده می کند یا خارجی ؟
          اگر از خارجی استفاده می کند چرا با پروگرامر SUM-BA نمی توان نوع اسیلاتور را ByPass قرار داد و برنامه خطا میدهد که این نوع میکرو فقط از کریستال 18432000هرتزی میتواند استفاده کند آیا شما برای ادامه اطمینان دارید؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X