اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

رگلاتور داغ میکنه !!!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

رگلاتور داغ میکنه !!!

سلام دوستان . من دارم ربات مسیریاب طراحی می کنم که برای vcc از رگلاتور 7805 استفاده کردم . باتری من 12 ولته و این 12 ولت که میدم به رگلاتور تا 5 ولت بدم آیسی ها و ... رگلاتور این کارو بخوبی انجام میده اما 10 ثانیه نشده خیلی داغ میکنه . من باید چیکار کنم ؟ من رشته ام کامپیوتره و از این چیزا سر در نمیارم .چرا داغ میکنه ؟ کمک کنید ممنون میشم .

پاسخ : رگلاتور داغ میکنه !!!

اگه یه سرچ تو انجمن بزنی کلی مطلب پیدا میکنی
    یکشم اینه:
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=43245.0
    هركجا هستم باشم / آسمان مال من است....

دیدگاه

چطور میتونم دوتا رگلاتورو به هم سری کنم ؟ آخه جایی نوشته بود واسه رفع این مشکل میشه سری کرد.

رگلاتوری که ورودیش 12 باشه و خروجیش 5 ولت چیه ؟ آخه 7805 ورودیش 8 میگن باید باشه فوقش 10 وگرنه داغ میکنه.

دیدگاه

خب یه کاری کن
        دو تا رگلاتورو با هم سری کن
        یه 7809 رو با یه 7805 سری کن
        اینچوری میتونی ورودی 12 ولت و خروجی 5 ولت داشته باشی
        12 ولتو به ورودی 7809 میدی خروجیشم به ورودی 7805 خروجی ام میشه همون خروجیه 7805
        هركجا هستم باشم / آسمان مال من است....

دیدگاه

کاری که بعضی ترانس فروشی ها میان انجام میدن اینه که قبل از رگولاتور چند تا دیود می ذارن تا هر کدوم 0.6 ولت ، کم کنه مثلا با 6 تا دیود ولتاژ ورودی رگولاتور میشه 8.4 ولت که این باعث میشه کمتر گرم بشه
          Don't hesitate to ask any question ..

دیدگاه

دوست عزیز گاهی ممکنه خود رگولاتور مشکل داشته باشه و داغ کنه ،داغ شدنش غیرطبیعی نیست البته باید از هیت سینگ استفاده کنی ولی وقتی 10 ثانیه ای جوش میاره یا خرابه یا جریان زیادی مدارت می کشه.
            اگه مطمئنی سالمه سری کردن 2تا رگولاتور فکر خوبیه
            راستی هم تو خروجی هم ورودی خازن مقدار بالا یادت نره :biggrin:

دیدگاه

سلام برای من دوبار این مشکل پیش اومد.
              یه بار جای ورودی و خروجی رو اشتباه بسته بودم. یه بارم یه جای مدار اتصالی داشت و جریان میدزدید که باعث داغ شدن 7805 می کرد.
              ولی 12V واسه 7805 زیاده 9V ایده آله اگرم نشد همون راهی که دوستان گفتن مناسبه. یعنی سری کردن 7809 با 7805.

دیدگاه

درود
                حداقل ولتاژ ورودی 7805 ، 7 ولت و حداکثر ولتاژ ورودی 20 ولت می تواند باشد
                حداکثر جریان خروجی 500 میلی امپر
                در روزگاري كه لبخند آدم ها بخاطر شكست توست برخيز تا بگريزند. كورش كبير
                شاد بودن، تنها انتقامي است که ميتوان از زندگي گرفت. ارنستو چه گوارا

دیدگاه

انقدر سریع گرم شدن رگولاتور مطمئن باش به خاطر یه اتصالی توی مدارته. درسته 12 ولت یه کم زیاده و ممکنه داغ کنه، اما نباید انقدر سریع داغ بشه. شما حتماً مدارت رو دوباره چک کن. مخصوصاً وقتی داری روی هزار سوراخ می بندی احتمال اینکه یه جایی مثبت و منفی به هم وصل شده باشه زیاده.
                  دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X