اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط دو میکرو از طریق rs485 ؟

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارتباط دو میکرو از طریق rs485 ؟

با سلام ...
    من میدونم که با تراشه های واسطه میتوان بین دوتا میکرو ارتباط از این نوع را ایجاد کرد اما سوال من این است که
    آیا میتوان بین دو تا PIC مثلا 16F877A رو بدون واسطه ارتباط از نوع RS485 برقرار کنیم؟
    اگه بخواهم بهتر بگم: CCS C تابع های برای فرستادن و خواندن دیتا از طریق ارتباط RS485 داره یا نه؟
    ممنون میشم اگه کمکم کنید. :bye :rolleyes:

پاسخ : ارتباط دو میکرو از طریق rs485 ؟

سلام
    دوست عزیز اگز قرار باشه که دوتا میکرو به صورت rs485 با هم تبادل اطلاعات داشته باشن ، باید پروتکل سخت افزاری rs485 توسط هردو میکرو پشتیبانی شود . ولی در حال حاضر هیچ میکرو pic ای این پروتکل را بصورت سخت افزاری پشتیبانی نمی کند و این قضیه رو هیچ کامپایلری نمیتواند حل کند . و به همین دلیل شما نیاز به مبدل خواهید داشت تا پروتکل rs232 (که به صورت سخت افزاری توسط میکرو ها پشتیبانی می شود) را به پروتکل rs485 تبدیل کند .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد ایجی
      سلام
      . . .
      شما نیاز به مبدل خواهید داشت تا پروتکل rs232 (که به صورت سخت افزاری توسط میکرو ها پشتیبانی می شود) را به پروتکل rs485 تبدیل کند .
      سلام
      اگر ممکنه بفرمائید چطوری چون من هم همین مشکل را داشتم و دست آخر بیخیالش شدم

موفق باشید :smile:
      [left][move][b][color=green][size=11pt]ما می توانیم .
      ، همین ... *. * * *. * * * [color=re

دیدگاه

از adm487 برای 32 نود در باس مشترک و
        max485 برای 255 نود در باس مشترک استفاده کنید
        کار بسیار آسانی هست
        مقاومت باس هم در انتها باید 120 اهم بزارید
        معجزه پس از معجزه می آید و شگفتی ها از تجلی باز نمی مانند.

دیدگاه

جناب john lock دقیقا صحیح می فرمایند . آی سی های معرفی شده مبدل های پروتکل rs232 به rs485 می باشند که برای کار با آنها در کامپایلر ها شما به همان دستورات ارتباط سریال نیاز خواهید داشت . مثلا در کامپایلر ccs همان دستور printf و ...
          برای اطلاعات تکمیلی هم می توانید به دیتاشیت همان آی سی ها مراجعه فرمایید .

دیدگاه

با سلام ...
            خیلی ممنونم از کمکهاتون ولی یه سوال دیگه برام پیش آمده اون هم اینکه وقتی داشتم داخل help نرم افزار ccs c گشتی میزدم متوجه شدم که جایی از اون نوشته EX_RS485 برای اینکه بدونید کجا این رو نوشته میتونید همین عبارت رو داخل search نرم افزار ccs c بنویسید و نتیجه آن را مشاهد بفرمایید.
            البته فقط یک کلمه "EX_RS485.C" نوشته و یک خط درباره اش توضیح داده است.اگر تکلیف این رو هم برام مشخص کنید خیلی ممنون میشم. چون بد جوری فکرم رو اذیت میکنه!!
            مرسی
            :rolleyes: :bye

دیدگاه

این نام یک برنامه نمونه برای برقراری ارتباط rs485 است. که می توانید از پوشه examples آن را باز کنید...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X