اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اطلاعات دریافتی از پورت سریال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اطلاعات دریافتی از پورت سریال

یه سری عدد رو میآ‌خوام از پورت سریال بگیرم.ولی نمیآ‌دونم چه جوری باید تعداد بیت های دریافتی رو به صورت خودکار تنظیم کنم.

پاسخ : اطلاعات دریافتی از پورت سریال

نوشته اصلی توسط حمیدرضا رضائی
    یه سری عدد رو میآ‌خوام از پورت سریال بگیرم.ولی نمیآ‌دونم چه جوری باید تعداد بیت های دریافتی رو به صورت خودکار تنظیم کنم.
    تو تابع read erial یک ورودی عددی اینتیجر دارد که برای مشخص کردن تعداد بایت هایی که میبایست خوانده شود میباشد.
    بگذارعشق خاصیت تو باشد نه رابطه خاص تو باکسی
    موفقيت پيش رفتن است نه به نقطه ي پايان رسيدن
    نلسون ماندلا

دیدگاه

بله میآ‌دونم
      من یه برنامه نوشتم که یه سری عدد رو میآ‌فرسته رو پورت(از 1 تا 1000).مشکلی که هست اینه که اطلاعات دریافتی به هم ریزه.یعنی بافر دریافت پاک نمیآ‌شه و هربار اطلاعات دریافتی به اطلاعات قبلی اضافه میشه.
      ولی اگه به صورت دستی تعداد بایت های دریافتی رو تنظیم کنم مشکلی پیش نمیاد.من میآ‌خوام که این کار به صورت خودکار باشه.
      امیدوارم منظورم رو متوجه شده باشید(خودم که نفهمیدم چی گفتم!)

دیدگاه

بله میآ‌دونم
        من یه برنامه نوشتم که یه سری عدد رو میآ‌فرسته رو پورت(از 1 تا 1000).مشکلی که هست اینه که اطلاعات دریافتی به هم ریزه.یعنی بافر دریافت پاک نمیآ‌شه و هربار اطلاعات دریافتی به اطلاعات قبلی اضافه میشه.
        ولی اگه به صورت دستی تعداد بایت های دریافتی رو تنظیم کنم مشکلی پیش نمیاد.من میآ‌خوام که این کار به صورت خودکار باشه.
        امیدوارم منظورم رو متوجه شده باشید(خودم که نفهمیدم چی گفتم!)
        لطفا برنامتون رو بزارید؟/
        بگذارعشق خاصیت تو باشد نه رابطه خاص تو باکسی
        موفقيت پيش رفتن است نه به نقطه ي پايان رسيدن
        نلسون ماندلا

دیدگاه

مشکلم حل شد.
          توی فرستنده به اعدادم 10000 اضافه کردم و توی گیرنده از اعداد دریافتی 10000 کم کردم.(یعنی اعدادم رو به 5 رقمی تبدیل کردم)

دیدگاه

مشکلم حل شد.
            توی فرستنده به اعدادم 10000 اضافه کردم و توی گیرنده از اعداد دریافتی 10000 کم کردم.(یعنی اعدادم رو به 5 رقمی تبدیل کردم)
            ای وای من که متوجه نشدم
            استاد می شه اصلا از ابتدا توضیح بدی
            ممنون

دیدگاه

من یه سری عدد 1تا 4 رقمی داشتم.(از 1 تا 9999).از اونجایی که تعداد بایت ها(تعدد رقم عدد) دریافتی رو باید مشخص میآ‌کردم، توی فرستنده به اعدادم 10000 اضافه کردم که یه عدد 5 رقمی تولید بشه.(از 10001 تا 19999).
              پس در هر صورت تعداد بایت های دریافتی 5 میشه. حالا تو گیرنده از عدد دریافتی 10000 کم کردم که عدد موردنظرم به دست بیاد.

دیدگاه

سلام. بابا دم همتون گرم. این همه در مورد Labview صحبت شده بازم شما جواب های اشتباه میدین... :surprised:
                تو بخش پروتکل سریال یه تابع هست به نام Bytes at port . این تابع قبل از تابع read قرار میگیره و خرجیش یه عدد صحیح هستش که به ورودی byte count تابع read وصل میشه. با استفاده از این تابع مشکلتون حل میشه.

دیدگاه

من می خوام یک پروتوکل تعریف کنم ، یعنی به این شکل که ابتدا و انتهای اطلاعات ارسالی میکرو رو که همیشه ثابت هستن رو لب وبو بخونه ، اگه درست بود ، حالا اطلاعات ارسالی در بین ابتدا و انتهای اطلاعات رو بخونه و مثلا دماهای سنسور ها رو نمایش بده !

دیدگاه

کاری نداره. شما اول یه حرف یا کاراکتر میفرستی تو لب ویو ، بعد اونو تو لب ویو مقایسه میکنی ، اگه درست بود بایت های بعدی رو دریافت میکنی ، هر بار که دریافت میکنی عمل مقایسه رو هم انجام میدی ، اگه با بایت ارسالی به عنوان انتهای بسته برابر بود نمایش میدی. البته یکم کلی گفتم انشالله فردا شب مفصل تر میگم.

دیدگاه

اومدم اول aa رو میفرستم و بعد عدد رو ، با substring هم عددم رو جدا می کنم :agree:
                      ولی بعضی اوقات عددم 0 میشه ، اونم حتما از نذاشتن پروتکل هست !
                      اگر پروتکل رو بنویسم ، حتما درست میشه ، حالا چی جوری ؟ :cry2:

دیدگاه

نوشتمش ، اول یک کیس استراکچر ، رشته ورودی رو خوندم گفتم اگه اولشش AA بود ، در نتیجه کیس استراکچر عددم رو می خونه :wow:
                        حمید رضا جان دمت گرم که راهنماییم کردی :smile:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X