اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست ساده ترین شماتیک برای samba

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست ساده ترین شماتیک برای samba

سلام من هر چی سایت و سایت اتمل رو گشتم نتونستم شماتیک ساده واسه samba گیر بیارم
    ممنون میشم کسی ساده ترین مداری رو که جواب بده و طرز کارش رو توضیح بده
    با تشکر

پاسخ : درخواست ساده ترین شماتیک برای samba

نوشته اصلی توسط علی علی پور ریکنده
    سلام من هر چی سایت و سایت اتمل رو گشتم نتونستم شماتیک ساده واسه samba گیر بیارم
    ممنون میشم کسی ساده ترین مداری رو که جواب بده و طرز کارش رو توضیح بده
    با تشکر
    سلام
    مدار خاصی نداره فقط باید مدار راه اندازی USB یا DEBUG را برای میکرو ببندید و برای 7S از پایه های PA0,PA1,PA2,TST و برای 7X از پایه ERASE استفاده نمایید. برای وارد شدن میکرو به مد SAM-BA را در تایپیک زیر توضیح دادم.
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=47873.15

دیدگاه

من به کلی گیج شدم! چون تازه کار عملی با این میکرو ها رو شروع کردم (نه که تا حالا تئوری داشتم کار میکردم )
      من debug نمیخوام فقط یه شماتیک میخوام بتونم فلش و فیوز بیت ها رو پروگرم کنم از طریق برنامه samba
      اگه میشه یه شماتیک بدین plz
      اخه من شنیدم باید کریستال و بافر و کلی خازن و ... بزاریم! میشه روی برد برد بست؟
      با تشکر

دیدگاه

من به کلی گیج شدم! چون تازه کار عملی با این میکرو ها رو شروع کردم (نه که تا حالا تئوری داشتم کار میکردم )
        من debug نمیخوام فقط یه شماتیک میخوام بتونم فلش و فیوز بیت ها رو پروگرم کنم از طریق برنامه samba
        اگه میشه یه شماتیک بدین plz
        اخه من شنیدم باید کریستال و بافر و کلی خازن و ... بزاریم! میشه روی برد برد بست؟
        با تشکر
        پورت DEBUG فقط برای دیباگ کردن نمی باشد مثل یک پورت UART کار می کند و می شود میکرو رو هم از طریق همین پورت پروگرم کرد. درضمن میکروهای AT91 اصلا فیوز بیت مثل AVR نداره همه چیز رجیستری می باشد. روی برد برد هم نمی شود متاسفانه چون SMD می باشد مگر اینکه از این تبدیل های SMD به DIP استفاده کنید که من اصلا به شخصه بهتون پیشنهاد نمی کنم. استفاده از این هدر بردهای آماده برای اول کار بهترین گزینه از نظر وقت و هزینه می باشد. پیشنهاد من برای یاد گیری بهتر کتاب "مرجع کامل میکرو کنترلرهای ARM سری AT91" انتشارات نص می باشد. مدار زیر حداقل مدار برای راه اندازی میکرو می باشد. برای استفاده از SAM-BA باید حتما از کریستال 18.432 استفاده کرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد AT91
          پورت DEBUG فقط برای دیباگ کردن نمی باشد مثل یک پورت UART کار می کند و می شود میکرو رو هم از طریق همین پورت پروگرم کرد. درضمن میکروهای AT91 اصلا فیوز بیت مثل AVR نداره همه چیز رجیستری می باشد. روی برد برد هم نمی شود متاسفانه چون SMD می باشد مگر اینکه از این تبدیل های SMD به DIP استفاده کنید که من اصلا به شخصه بهتون پیشنهاد نمی کنم. استفاده از این هدر بردهای آماده برای اول کار بهترین گزینه از نظر وقت و هزینه می باشد. پیشنهاد من برای یاد گیری بهتر کتاب "مرجع کامل میکرو کنترلرهای ARM سری AT91" انتشارات نص می باشد. مدار زیر حداقل مدار برای راه اندازی میکرو می باشد. برای استفاده از SAM-BA باید حتما از کریستال 18.432 استفاده کرد.
          اره تبدیل زدم واسه برد برد
          ایا با همین شماتیک فقط ddp و ddm رو به d+ و d- پورت usb وصل کنم و تغذیه رو هم با یه رگلاتور 3.3 بگیرم از خود usb و یه جامپر یا کلید هم واسه پایه اریز بزارم حله؟ برای ddp و ddm تقسیم مقاومتی بزارم یا این دو پاییه هم جزو پایه های i/o محسوب میشن و تا 5.5 ولت رو تحمل میکنند؟
          با تشکر فراوان

دیدگاه

راستی میکرومsam7x هست پس نیازی به اون پایه tst هم نیست دیگه؟ پول دونش کنم کلا؟
            و ایا پایه nrst پایه ریست میکرو هست یا کلا همه چیزش رو پاک میکنه؟

دیدگاه

اره تبدیل زدم واسه برد برد
              ایا با همین شماتیک فقط ddp و ddm رو به d+ و d- پورت usb وصل کنم و تغذیه رو هم با یه رگلاتور 3.3 بگیرم از خود usb و یه جامپر یا کلید هم واسه پایه اریز بزارم حله؟ برای ddp و ddm تقسیم مقاومتی بزارم یا این دو پاییه هم جزو پایه های i/o محسوب میشن و تا 5.5 ولت رو تحمل میکنند؟
              با تشکر فراوان
              تغذیه را به یک ولتاژ 3.3 ولت وصل کن. نه برای راه اندازی USB2.0 می توانی از مدار زیر استفاده کنید.

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : درخواست ساده ترین شماتیک برای samba

راستی میکرومsam7x هست پس نیازی به اون پایه tst هم نیست دیگه؟ پول دونش کنم کلا؟
                و ایا پایه nrst پایه ریست میکرو هست یا کلا همه چیزش رو پاک میکنه؟
                نه این شماتیک برای 7S هستش، در 7x به پایه TST هم نیازی نیست pulldown کنید. پایه nrst پایه ریست خارجی میکرو می باشد. اگر از jtag هم استفاده نمی کنید پایه jtagsel را به زمین وصل کنید در ضمن بهتره پایه tck را هم pullup کنید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X