اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در برنامه پروتئوس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در برنامه پروتئوس

با سلام خدمت دوستان عزیز
    یه مدار ساده رو توی پروتئوس کشیدم ولی جواب نمیده.
    فایل برنامه کدویژن و فال پروتئوس رو میذارم اگه یه نگاهی بندازید بی نهایت ممنون میشم.
    ماجرا از این قراره که می خوام اگه ورودی ADC میکرو بیشتر از 4 ولت بود پورت b.0 , b.2 رو یک کنه و اگه ورودی کمتر از 4 ولت بود پورت b.4 ,b.6 رو یک کنه.که ان پورت ها برای راه اندازی رله از طریق ترانزیستوره.ولی رله ها فعال نمیشه.وقتی مدار رو می بندم میکرو پرت و پلا جواب میده توی پروتئوس هم کشیدم ولی جواب نمیده

فایل برنامه پروتئوس(حجم 40 کیلوبایت)

http://up.iranblog.com/images/4j2ol0v1p2gpiqmt6zdn.rar

فایل برنامه کدویژن(حجم 41 کیلوبایت)

http://up.iranblog.com/images/heqb9z23uyqqyj50iwyb.rar
    برای اینکه چیزی رو بدست بیاری که قبلا وجود نداشته باید کسی بشی که قبلا نبوده...

پاسخ : مشکل در برنامه پروتئوس

سلام
    دوست عزیز در نگاه اول نکته قابل توجه عدم اتصال رابط < > یه پایه ها میباشد و فقط روی هم گذاشتی .
    2- رابط مورد نظر هم اشتباه انتخاب کردی .
    3-تمام رابط های بکار رفته +5 و GND باشند ودرست هستند و باید دیگر رابط ها را با رابط input & output جابجا کنی.
    این ها رو انجام بده و نتیجه رو مطرج کن.
    موفق باشی

فایل های پیوست شده
    هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

سلام
      یک دنیا ممنون از راهنماییون اتصالات همش غلط بود درستش کردم اما بازم رله ها راه نمیفتن.حتی بدون رابط وقتی با سیم مستقیم هم وصل کردم باز رله جواب نداد.
      منبع ولتاژ 3.5 هم هر جوری وصل می کنم باز برق توش نیست ولی 5 ولتیه که بالاشه و مثل همونه وصله.
      اینم فایل اصلاح شده است:(حجم 21 کیلو)

http://up.iranblog.com/images/457z95fqu4uhnq0g73hy.rar
      عکس مدارم رو میذارم اگه کسی خواست راهنمایی کنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط torpheh
        سلام
        یک دنیا ممنون از راهنماییون اتصالات همش غلط بود درستش کردم اما بازم رله ها راه نمیفتن.حتی بدون رابط وقتی با سیم مستقیم هم وصل کردم باز رله جواب نداد.
        منبع ولتاژ 3.5 هم هر جوری وصل می کنم باز برق توش نیست ولی 5 ولتیه که بالاشه و مثل همونه وصله.
        سلام
        1-رله هات دی اکتیو هستند.
        2-ولتاژ آنها بیشتر از 5 ولت است.

A-از رله اکتیو به نام RELAY استفاده کن.
        B-بعد از انتخاب رله ولناژ آن را به 5+ تغییر بده.

موفق باشید
        فایل های پیوست شده
        هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

سلام
          ممنونم از توجهتون.
          من ورژن پروتئوسم 6.9 هست و توی کتابخونه اش همچین رله ای پیدا نکردم.یعنی وقتی تایپ می کنم RELAY بین رله ها همشون دورشون بسته است(داخل مستطیل) و وقتی هم تایپ می کنم ACTIVE بیت المان ها رله پیدا نمی کنم :sad:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط torpheh
            من ورژن پروتئوسم 6.9 هست و توی کتابخونه اش همچین رله ای پیدا نکردم.یعنی وقتی تایپ می کنم RELAY بین رله ها همشون دورشون بسته است(داخل مستطیل) و وقتی هم تایپ می کنم ACTIVE بیت المان ها رله پیدا نمی کنم :sad:
            سلام
            ورِِژن من 7.7 است و خیلی راضی هستم ازش و از دیگر ورژن هاش بهتر است و ارور های علکی هم کمتر میده.
            دوست عزیز بهتر بود که سوالتون رو در این تایپیک مطرح میکردین که برای دیگر کاربران هم بهتر قابل دیدن می بود.
            راستی میتونی در همون تایپیک ودر پاسخ شماره 6 ورژن 7.7 رو دانلود کنی
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=45678.0

راستی تو ورژن 6 خودت بدون اینکه اسمی تایپ کنی تو کتاب خونه قطعات دنبال رله بگرد.
            وقتی پیدا کردی تو اون قسمت دنبال یک رله بدون قاب بگرد. حتما پیدا میکنی
            شرمنده که نتونستم کمک دقیق تری بکنم :rolleyes:

\|/_\/_

دیدگاه

سلام مهندس
              یه مشکل جدید برام پیش اومده
              با کدویژن این برنامه رو نوشتم:
              while (1)
              {
              // Place your code here
              if(read_adc(0)>800)
              {
              PORTB.0 = 1;
              PORTB.1 = 1;
              PORTB.2 = 0;
              PORTB.3 = 0;

}
              else
              {
              PORTB.0 = 0;
              PORTB.1 = 0;
              PORTB.2 = 1;
              PORTB.3 = 1;
              }
              };
              }

اما توی پروتئوس وقتی که شرطif تغیر میکنه اون دوتا پرت رو یک می کنه اما پرت های قبلی هم یک می مونند و صفر نمیشن در صورتی که توی برنامه باید دوتا از پرت ها صفر باشن.اما عجیب اینجاس که وقتی پرت های میکرو به چیزی توی مدار وصل نیست درست عمل می کنه و موقع تغییر شرط دو تا پرت قبلی رو صفر می کنه اما وقتی به مدار وصله اگه یک بشن یک می مونند.مدارم هم اگه یادت باشه چیز خاصی نبود اتصال به رله از طریق ترانزیستور بود!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X