اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال درباره سنسور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال درباره سنسور

با سلام خدمت همه
    بنده هیچ اطلاعاتی درباره برق و الکترونیک ندارم در واقع رشته تحصیلی ام چیز دیگری است فقط به دلیل علاقهقصد انجام کاری رو دارم که سوالات زیادی به وجود آمده اما در حال حاضر یک سوال اصلی دارم :
    پرینتر جوهر افشانی رو باز کردم . یک سنسور وجود داره که تشخیص میده کاغذ وارد شده یا نه هنگام دستور پرینت اگر فیدر کاغذ خالی باشه دوبار امتحان میکنه و بعد چراغ قرمز میشه. با پیچ گوشتی( بعد از دستور پرینت ) اهرم متصل به اون سنسور رو بالا دادم ( در واقع کار کاغذ رو کردم ) که پرینتر شروع به کار کرد .
    سوال اینکه چه طور میتونم مدار ساده ای رو بسازم که با یه دکمه مثلا ,مدار رو اصطلاحا گول بزنه ( تریک کنه)؟ از تمام دوستانی که خیلی ساده توضیح میدن تا بنده هم متوجه بشم ممنونم.
    عکس اون سنسور رو خواهم گذاشت ا

پاسخ : سوال درباره سنسور

سوال اصلی تر که یادم رفت
    این سوالمو کجای انجمن بپرسم تا زودتر به جواب برسم؟
    باتشکر

دیدگاه

با سلام دوست عزیز
      میشه 1کم بیشتر توضیح بدین؟!!!
      هدف از گول زدن پرینتر چیه؟
      این کار یاعث آسیب رسیدن به پرینتر میشه!!!
      Regards,
      Foad.R

دیدگاه

عزیز اون سنسور نیست بلکه میکرو سویچه
        شما بازش کن یه عکس از خودش بزار + اینکه ببین چند تا سیم بهش وصله
        اگه 2 تا بود اون دو تا سیم رو بده به یک کلید 2 حالته(on off) و با زدن اون کلید پرینتر فکر میکنه کاغذ هست
        احتملا شما میخوای روی یه چیز بزرگ تر چاپ کنی ؟

دیدگاه

با تشکر
          نه دوتا سیم نیست. سه تا است. با توجه به عملکردی که داره اسم میکرو سوئیچ ( با اینکه نمیدونم چیه!) بیشتر بهش میاد. تا دیروقت داشتم بررسی میکردم . یه اهرم کوچک هنگام ورود کاغذ بالا میره که هیچ ارتباط الکترونیکی نداره و فقط بین دو تا پایه قرار میگیره. تو شکل بیشتر معلومه.
          از دوستانی که همفکری میکنن صمیمانه ممنونم.

دیدگاه

به نظر میاد یه اپتو کانتر باشه
            از پایه هاش در حالت وصل و قطع ولتاژ بگیر بزار ببینیم چه خبره
            راستی عکس میگرفتی پرینتر خاموش بود؟
            در حالتی که میخواد پرینت بگیره یه عکس بگیر تا اگه واقعا اپتو کانتر باشه بشه دید نور مادون قرمز رو البته با یه زاویه ای بگیر که اون سطح بالا یی و پایینی داخلیش معلوم باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی علی پور ریکنده
              به نظر میاد یه اپتو کانتر باشه
              از پایه هاش در حالت وصل و قطع ولتاژ بگیر بزار ببینیم چه خبره
              راستی عکس میگرفتی پرینتر خاموش بود؟
              در حالتی که میخواد پرینت بگیره یه عکس بگیر تا اگه واقعا اپتو کانتر باشه بشه دید نور مادون قرمز رو البته با یه زاویه ای بگیر که اون سطح بالا یی و پایینی داخلیش معلوم باشه
              پرینتر که خاموش بود. در همه حالت دیدمش نور مادون قرمزی وجود نداره ( من ندیدم. اصلا مگه میشه با چشم غیر مسلح دیدش!)
              این کاری هم که گفتی من بلد نیستم . اول که گفتم اصلا چیزی درباره الکترونیک و ... نمیدونم...

دیدگاه

این طوری پیش بریم خیلی طول میکشه به جواب برسم. من یه کم خیلی خیلی عجله دارم . در واقع وقت ندارم . میشه لطف کنن دوستان راهنمایی کنن این سوالو جاهای دیگر هم بپرسم بهتره یا نه ؟ اصلا این جا پرسیدن این سوال درست بوده یا تو تالار دیگه باید میپرسیدم؟!

دیدگاه

با سرچ عکس گوگل متوجه شدم اپتوکانتر نیست ( به احتمال قوی) . خیلی ساده است کارش اون اهرم ( قسمت 1 ) در حالت عادی عقب ایستاده یعنی کاغذی در کار نیست وقتی کاغذ از فیدر به قسمت رولهای هدایت کننده میرسه اون اهرم پلاستیکی که هیچ ارتباط الکترونیکی با بقیه قسمتها نداره جلوتر میاد و دقیقا بین u قرار میگیره یعنی کاغذ وارد شده و مراحل بعدی. عملکرد بسیار ساده ایه و مطمئنا تریک (Trick) کردنش بسیار ساده تر فقط چون واقعا هیچ اطلاعاتی در این باره ندارم اینجا مطرح کردم تا به جواب برسم اگر خدا بخواهد.
                  مجددا از دوستان تشکر میکنم.

دیدگاه

خوب عزیز دل! با دوربین میشه نور مادون قرمز رو دید!
                    دوما میشه بپرسم شما چجوری نتیجه گرفتی اپتوکانتر نیست؟ وقتی هیچ ارتباط مستقیمی وجود نداره با اون اهرم به احتمال 99.999% اپتو کانتر هست اون
                    سوما! شما برو یه ولت متر بگیر! بدون ابزار اولیه که نمیشه!
                    دو تا از سیم مطمئنا تغذیه هستند
                    با توجه به ارایش مدار ( که مشخص نیست!) سیم سومی (اولا تریگ نه تریک دوما شما تو این حالت نباید تریگ کنی بلکه باید ست یا ریست کنی) باید یا به سیم زمین یا به سیم مثبت تغذیه متصل بشه ( حتما سیم چین تهیه کنید لازمتون میشه!)
                    در نتیجه وقتی شما ندونید کدوم سیم ها تغذیه هستند و کدوم سیم دیتا ممکنه اتصال کوتاه در مدار بوجود بیارید و پرینتر شما مرحوم بشه!
                    تازه همه اینا در این صورت خواهد بود که این اپتو کانتر از پرتکل خاصی استفاده نکنه!

دیدگاه

باشه میرم یه ولت متر میخرم. و امتحانش میکنم.راستی ریست نمیخوام بکنم ! در واقع فکر کنم یه مدار دیگه هم میخواد که وقتی چک میکنه همون جوابی رو که اگر کاغذ باشه بهش بده . این حرفا به زبون الکترونیک نمیدونم چی میشه!

دیدگاه

تریگ یعنی یه لحظه تحریک کردن که میتونه به صورت RISE یه FAll باشه یعنی بالا رونده و پایین رونده
                        ست و ریست یعنی ولتاژ منطقی به صورت پایدار تغییر کنه (همون 0 و 1)
                        شما یه ولتاژ بگیر ببینیم چه میشه کرد
                        باید یه کلید تبدیل بگیری سیم دیتا رو بدی به سر مشترکش و تغذیه رو به یه سر غیر مشترک و زمین رو هم به یه سر غیر مشترک دیگه بدی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی علی پور ریکنده
                          تریگ یعنی یه لحظه تحریک کردن که میتونه به صورت RISE یه FAll باشه یعنی بالا رونده و پایین رونده
                          ست و ریست یعنی ولتاژ منطقی به صورت پایدار تغییر کنه (همون 0 و 1)
                          شما یه ولتاژ بگیر ببینیم چه میشه کرد
                          باید یه کلید تبدیل بگیری سیم دیتا رو بدی به سر مشترکش و تغذیه رو به یه سر غیر مشترک و زمین رو هم به یه سر غیر مشترک دیگه بدی
                          با این حساب کار زیادی نداریم. با لحیم کاری و این چیزای ساده آشنایی مختصری دارم.
                          انشاءالله راه افتاد بتونیم از خجالتتون در بیاییم. ولت متر خوب برای من ( خیلی حرفه ای نیستم) چی خوبه. فردا دارم میرم بازار. از کجا بخرمش هم بگی بد نیست. میدون امام باید برم دیگه یا این پاساژای خیابون جمهوری؟

دیدگاه

من که شهرستانیم ولی کلا نصف بازار الکترونیک ایران توی جمهوری هست!
                            اگه میخوای فقط برای این کار بخری DEC-838 خوبه 3 تومن هم قیمتش بیشتر نیست
                            ولی اگه میخوای بعدا هم بدردت بخوره و کارای حرفه ای تری رو انجام بدی به نظرم DEC330FC بگیر قیمتش 14 تومنه ولی خوب می ارزه! من یه مدت داشتمش 2 سالی که واسم کار کرد ( اخرش رفتم یاهاش جریان 60 آمپر اندازه بگیرم بیچاره دود کرد!) یه بار هم باتریش رو عوض نکردم
                            البته یه راه ساده تر هم واسه این کارا بود که نمیدونم چرا نرفتی دنبالش! میگرفتی این اهرم رو میچسبوندی و کلا پرینتر رو دائم الخر میکردی دیگه!؟

دیدگاه

دست شما درد نکنه ! یعنی به ذهن خودما نرسید از این کارا؟؟!
                              وقتی اهرم بالاست یعنی کاغذ روی رول قرار داره پس باید موتور در حال چرخش باشه : یا پرینت صورت میگیره یا اینقدر ادامه میده تا کاغذ خارج شه ( اهرم بیاد پایین ) بعد 5 ثانیه هم اگه اهرم پایین نیاد چراغ قرمز!!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X