اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برنامه ها و مدارات طراحی شده بر مبنای هدر برد AT91SAM7S (سری S)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برنامه ها و مدارات طراحی شده بر مبنای هدر برد AT91SAM7S (سری S)

برنامه ها و مدارات طراحی شده بر مبنای هدر برد AT91SAM7S (سری S) در این تاپیک قرار خواهند گرفت.
    در صورتی که شما هم برنامه یا مداری بر مبنای این برد طراحی کرده اید، با ارسال آن در جهت کمک به آموزش دوستان اقدام نمایید.
    فایل شماتیک به ضمیمه ارسال شده است.
    فایل شماتیک و راهنما نیز اضافه شد

http://eshop.eca.ir/product_info.php?cPath=28&products_id=519
    فایل های پیوست شده

پاسخ : برنامه ها و مدارات طراحی شده بر مبنای هدر برد AT91SAM7S (سری S)

برنامه تست شماره 1
    عنوان : چشمک زن شماره 1
    کامپایلر : Keil
    عملکرد : 32 LED به پورت A میکرو AT91SAM7S64 متصل شده و توسط نرم افزار زیر LED ها به ترتیب و یک به یک شروع به روشن و خاموش شدن خواهند کرد. این نرم افزار جهت تست به صورت پیش فرض بر روی تمام بردها پروگرام شده است.
    فایل های پیوست شده

دیدگاه

برنامه چشمک زن
      کامپایلر: IAR
      عملکرد: پورت شماره 0 در هدر بورد AT91SAM7S64 با دوره تناوب 1 ثانیه چشمک خواهد زد. ضمناً فرکانس کاری 48 مگاهرتز است. البته باید این را هم عرض کنم که این برنامه رو جناب حامد AT91 نوشتن و من فقط ازشون سوال و جواب پرسیدم.

البته مطمئن نیستم که این دوتا فایل کافی باشه. اما فایل c و bin رو گذاشتم. که میشه راحت به پروژه add کرد. اگه بازم فایل لازمه بفرمائید.
      فایل های پیوست شده
      دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

برنامه تست Dot Matrix
        عملکرد به این صورت است که حرف A بر روی Dot Matrix اندازه 8*8 با سه رنگ سبز، قرمز و نارنجی در تناوب تقریباً 0.5 ثانیه نمایش داده می شود. مدل میکرو هم AT91SAM7S64 می باشد و فرکانس 48 مگاهرتز می باشد.
        این رو هم اضافه کنم که کنترل ردیف های افقی به 8 بیت اول پورت A، کنترل عمودی رنگ سبز به 8 بیت دوم، و کنترل عمودی رنگ قرمز به 8 بیت سوم وصل شده، که در مجموع 24 بیت اول پورت a مورد استفاده قرار گرفته. از PA0 تا PA23.
        فایل های پیوست شده
        دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

برنامه چشمک زن led ها و انتخاب سرعت توسط کلید های فشاری
          عملکرد: همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید LEDهای متصل به پایه های PA0,PA1,PA2,PA3 به صورت چرخشی روشن و خاموش می شوند با یک تاخیر از پیش تعریف شده. توسط کلید S0 می توان سرعت چرخش آنها را کاهش داد و توسط کلید S1 می توان سرعت چرخش آنها را افزایش داد. اگر سرعت چرخش بسیار زیاد شود شما همه LEDها را همزمان روشن می بینید همان خطای دید ایجاد می شود. (فرکانس کاری میکرو 48mhz می باشد.)
          فایل های پیوست شده

دیدگاه

دوستان یک فایل شماتیک جهت استفاده در نرم افزار Altium Designer در پست اول ضمیمه شده.
            لطفا سعی بشه در صورت امکان شماتیک با این کتابخونه کشیده بشه. (البته سعی خواهد شد که همه فایل ها بعد از مدتی بدین شکل دربیاند.)

متشکرم

دیدگاه

با سلام

من پروگرامر Wigller رو تهیه کردم ولی هنگامی که پورت خروجی رو به HeaderBoard و پورت LPT رو به رایانه متصل میکنم و نرم افزار H-JTAG رو باز میکنم نرم افزار پروگرامر رو نمیشناسد ، در قسمت Settings>USB/LPT Selection هم گزینه رو روی LPT قرار می دهم ولی با پیغام Unable To Load H-JTAG LPT Driver, Only USB Mode is Supported روبرو می شوم ، سیستم عامل من Windows7 64bit میباشد

با سپاس
              http://vz.iminent.com/vz/39a77668-19...h-fishing.giff

دیدگاه

من هم win7 32bit دارم و ویندوز برد رو به نام gps camera می شناسه. البته روی ویندوز xp مثل راهنما میشه و درست میشناسه. می خواستم بدونم راهی هست که مجبور نباشم xp نصب کنم؟ یا زاهی برای پروگرام کردن در 7 هست؟
                راستی برد رو که به usb وصل می کنم تمام پایه ها 1.5 ولت دارند. این درسته؟

دیدگاه

سلام بر اساتید
                  سال نو مبارک
                  اطلاعات ارائه شده بسیار مفید می باشد اما من به دلیل که فرصت درست کردن بورد نداشتم یک هدر بورد گرفتم ا :biggrin:ما زمانی که با sam-ba برنامه می ریزم تنها یکبار ارتباط سریال ازطریق usb برقرار می شه ! در اصل تنها می توانم یکبار پس از هر پاک کردن حافظه بین بوردو کامپیوتر ارتباط برقرار کنم که خوب تو اونیک مرتبه هم توسط sam-ba برنامه رو میریزم خوب بعدش دیگه حتی نمی شه اطلاعات حافظه رو هم خوند . از سری بعد که بورد رو متصل می کنم اخطار عدم شناسایی usb می ده!
                  اگر امکان داره دوستان برنامه ای رو بگذرند که ارتباط ازطریق usb برقرر شده باشه خیلی ساده فرضا یک عد به میکرو داده شه از طریق ترمیال سریال ویندوز و میکرو ضرب در 2 رو برگرداند
                  ممنون از راهنمایی و فعالیت مفیدتون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط moh_esmaily
                    سلام بر اساتید
                    سال نو مبارک
                    اطلاعات ارائه شده بسیار مفید می باشد اما من به دلیل که فرصت درست کردن بورد نداشتم یک هدر بورد گرفتم ا :biggrin:ما زمانی که با sam-ba برنامه می ریزم تنها یکبار ارتباط سریال ازطریق usb برقرار می شه ! در اصل تنها می توانم یکبار پس از هر پاک کردن حافظه بین بوردو کامپیوتر ارتباط برقرار کنم که خوب تو اونیک مرتبه هم توسط sam-ba برنامه رو میریزم خوب بعدش دیگه حتی نمی شه اطلاعات حافظه رو هم خوند . از سری بعد که بورد رو متصل می کنم اخطار عدم شناسایی usb می ده!
                    اگر امکان داره دوستان برنامه ای رو بگذرند که ارتباط ازطریق usb برقرر شده باشه خیلی ساده فرضا یک عد به میکرو داده شه از طریق ترمیال سریال ویندوز و میکرو ضرب در 2 رو برگرداند
                    ممنون از راهنمایی و فعالیت مفیدتون
                    دوست من اینی که شما میگید (یعنی ارتباط میکرو با کامپیوتر از طریق RS232) ارتباطی به USB نداره که...
                    اما اون مساله ای که می گید درسته؛ یعنی در کل کار با sam-ba یه مقدار وقت گیره. و بعد از هر بار پروگرم کردن باید یه بار sam-ba رو باز و بسته کنی.

دیدگاه

سلام
                      می خواستم بدونم برای پروگرم کردن هدر برد 7s از طریق J-TAG نیاز به مدار خارجی می باشد یا با اتصال مستقیم کابل واسط یه pc میشه اون رو پروگرم کرد ؟
                      با تشکر

دیدگاه

سلام
                        تفاوت برنامه نویسی این سری آیسی با شماره ی 256 در چیست؟
                        منظور من توابع استفاده شده در ابتدای برنامه است
                        Reveng will surely come... Your hard time are ahead
                        // - - - - - - - - - -
                        برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
                        // - - - - - - - - - -
                        اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
                        // - - - - - - - - - -

دیدگاه

نوشته اصلی توسط m.vatandoust
                          سلام
                          می خواستم بدونم برای پروگرم کردن هدر برد 7s از طریق J-TAG نیاز به مدار خارجی می باشد یا با اتصال مستقیم کابل واسط یه pc میشه اون رو پروگرم کرد ؟
                          با تشکر
                          oo:
                          روی هدر برد ایسی 74244 نداره . برای برنامه ریزی با jtag , مدار خارجی الزامی است

دیدگاه

کامپایلر : کامپایلر : Keil
                            بولارین فرقی ندی؟
                            ایندی منیم کامپایلرم Keilدی،ایستسم نمونه برنامه کی قویموسوز LEDلارا مورد کی کامپایلر: IAR کامپایل اولوبلار من نینیم؟یانی کیلنن بونون فرقی یوخ؟

دیدگاه

سلام دوستان
                              جون من یکی به من بگه کسی نیست دو تا برنامه جالب برای این برد بنویسه؟
                              اخه من گناه نکردم که از این برد خریدم :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
                              افکار آدمی آفریننده تمام اتفاقات زندگی او است.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X