اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نصب اف اف (دربازکن - آیفون)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نصب اف اف (دربازکن - آیفون)

سلام سال نو مبارکــــــــــــــــــــــ
    من اف اف خونمون رو که خراب شده بود از دیوار جدا کردم دیدم 6تا سیم از دیوار اومده بیرون. حالا می خواستم یک اف اف جدید نصب کنم که این اف اف جدید پشتش چهار تا حرف A B C D وجود داره که از هر کدوم 2تا سیم اومده بیرون که میشه 8تا. اول میخواستم ببینم این اف اف مناسب کار من هست؟ یا اینکه باید برم یک اف اف 6 سیمه بگیرم؟
    سیم هایی که از دیوار اومده بیرون قاعدتا باید ولتاژ 12 ولت داشته باشند. چطوری این ولتاژ بدست میاد؟ ترانس رو کجا کار کذاشتند؟ تو دیوار؟ اصلا واقعا 12 ولت هستش؟ 220 ولت یه وقت نباشه؟ 2 تا از سیم ها رو که میزنم به هم یه جرقه میزنه و در باز میشه. یه سوال دیگه هم اینکه چون این سیم هایی که از دیوار اومده بیرون اسم گذاری نشدند من نمیدونم کدوم رو باید به کدوم سیم از اف اف بزنم اگه غلط بزنم آیا ممکنه اف اف بسوزه؟
    HELLO WORLD

پاسخ : نصب اف اف (دربازکن - آیفون)

سلام

شما نمیتونی یه مدل گوشی دیگه رو جایگزین گوشی فعلی بکنی، اگه پنل دم در رو نگاه بکنی و همینطور داخل گوشی رو میبنی که دوتا برد الکترونیکی داره که مربوط میشه به مدار مکالمه و زنگ که در مدل های مختلف متفاوته پس نمیشه که مدل گوشی و پنل با هم تفاوت داشت باشه.

ترمینال پشت گوشی 6 سیمه است(من تا حالا 8 سیمه ندیدم)

سه تا سیم اول مربوط میشه به صدای رفت و برگشت(A,B,C)
    بعدی مربوط به زنگه(D)
    دو تای دیگه هم مربوط به در بازکنه که به هم میزنی در رو باز میکنه(F,E)

برقش هم 12 ولت AC هست، یه 12 ولت DC هم به پنل رفت و داخل واحد نمیاد، یه ترانس (معمولاً تو حیاط یا پارکینگ) هست که اینا رو تامین میکنه.

موفق باشی

دیدگاه

ممنون دوست عزیز بابت توضیح کاملتون.
      حالا 2تا سوال دارم:
      خب اگه یکی همون نوع گوشی رو نتونه پیدا کنه (به علت قدیمی بودن) باید بیخیال دربازکن بشه؟ مگه چه اشکالی پیش میاد اگه از یک نوع دیگه باشه درحالی که همون ترمینال های 6تایی رو داره؟
      راستش من هنوزم اف افی برای اونجا نصب نکردم چون فعلا یک جای دیگه ساکنم. اون اف افی هم که ازش 8تا سیم اومده بود بیرون فکر کنم خراب بود درواقع پایه های A B C D رو فقط داشت که از هر کدوم 2تا سیم اومده بود بیرون. و E F رو نداشت.
      و سوال دومم اینکه از اونجایی که اون 6رشته سیمی که از دیوار اومده بیرون شماره گذاری نشده من چه جوری باید بفهمم که کدوم سیم رو به کدوم ترمینال اف اف بزنم؟ فقط سیم های مربوط به E , F رو به علت بازکردن در تونستم پیدا کنم بقیه رو باید با آزمون و خطا پیدا کنم؟ فکر کنم بشه 4 فاکتوریل حالت یعنی 24 حالت رو من باید امتحان کنم!! حالا تو این حین اگه سیم ها رو جابجا وصل کنم امکان اینکه اف اف بسوزه آیا هست؟
      HELLO WORLD

دیدگاه

اگه ساختمان یک طبقه است که برو دم در از پشت پنل مشخص میشه که کدوم سیم به چه ترمینالی وصله، اگه هم نه که کارت راحت تره برو از پشت واحد پایین یا بالا رنگ بندی a.b,c رو یادداشت کن و یه سیم باقی مونده هم همون d هست.

نوشته اصلی توسط elec-boy

خب اگه یکی همون نوع گوشی رو نتونه پیدا کنه (به علت قدیمی بودن) باید بیخیال دربازکن بشه؟
        باید کل گوشی ها و پنل عوض بشه

حالا مشکل چی هست اصلاً؟

دیدگاه

با پوزش میان بحثتون! :smile:
          کسی میدونه ، اصلا چرا به آیفون میگند اف اف ؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط feredi
            با پوزش میان بحثتون! :smile:
            کسی میدونه ، اصلا چرا به آیفون میگند اف اف ؟؟؟
            فک کنم اف اف مارک قدیمی باشه که به اشتباه جا افتاده
            مثل بعضی که هنوز بجای پودر رختشویی می کن "فاب " در صورتی که فاب مارک یه نوع پودر رختشویی بوده
            البته سندی برای حرفهام ندارم

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سعید باقرانی
              فک کنم اف اف مارک قدیمی باشه که به اشتباه جا افتاده
              من هم حدسم همین بود.
              پس بهتر نیست، ما ها که یه حداقل سوادی داریم، از این اشتباهها نکنیم؟
              بابا دوره قجر نیست که! عصر اتم و فضا هم داره کهنه میشه! آخه پس کی . . .

دیدگاه

جناب آریانژاد عزیز واقعا ازتون ممنونم خونه 2طبقه هستش همین کاری که گفتید باید بکنم باید برم گوشی طبقه دیگه رو بردارم ببینم ترتیب سیم ها چجوریه.

نوشته اصلی توسط feredi
                بابا دوره قجر نیست که! عصر اتم و فضا هم داره کهنه میشه! آخه پس کی . . .
                ممنون فردی جان بابت یادآوریت نمی دونستم چه دوره ایه. من معمولا برای پارتمان از واژه آیفون استفاده می کنم برای خونه از اف اف. نمیدونم چرا از بچگی عادت کردم :rolleyes: درضمن من قبلا برای اینکه برچسب قجری و ... بهم نچسبه تو عنوان تاپیکم تو پرانتز یه چیزایی نوشتم خوندی؟ درضمن فقط ما قجریا نیستیم که از این واژه استفاده میکنیم یک کتاب دارم که از سری کتابای سیم لاکی فارسه چاپ اولش سال 87 بوده من چاپ چهارمش رو دارم سال 88 از اف اف استفاده کرده. اینم عکسش :
                http://yeki1.persiangig.com/image/FF1.JPG
                http://yeki1.persiangig.com/image/FF2.JPG
                آخه پس کی . . .!!!
                خواهش میکنم دیگه این بحث رو ادامه ندید اگه واقعا بیشتر میخواید بدونید زحمت بکشید یک تاپیک بزنید با این عنوان: "آیفون یا اف اف کدام امروزی تر است کدام قجری تر"
                HELLO WORLD

دیدگاه

خواهش میکنم، ولی نگفتین مشکل چی بود اصلاً از اول که گوشی رو باز کردین؟ اگه فقط قسمت دربازکن مشکل داشت که با همون گوشی قدیمیه هم کارت راه می افته.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط آریانژاد
                    خواهش میکنم، ولی نگفتین مشکل چی بود اصلاً از اول که گوشی رو باز کردین؟ اگه فقط قسمت دربازکن مشکل داشت که با همون گوشی قدیمیه هم کارت راه می افته.
                    نه مشکل از دربازکن نیست طبقه دیگه مشکلی نداره. مشکل اینجاست که صدا رو ضعیف انتقال میده و صدای دریافتی هم خیلی ضعیف هستش. شاید اگه میکروفن و بلندگوش رو عوض کنم درست بشه. تو وصایلم نداشتم منم دیگه حوصله نداشتم بخرم همون اف اف 8تایی رو تو خرت و پرتام پیدا کردم که داستان اونم منتفیه. 2تا کار دیگه بیشتر نمیتونم بکنم یا برم همون اف اف قدیمیش رو بهش وصل کنم و بی خیال صداش بشم یا اینکه برم یه مدل مثل خودش پیدا کنم. راستی چرا بعد از مدتی این صدای بلندگو ها کم میشه؟ یه ارگ هم داشتم همین مشکل رو پیدا کرده
                    HELLO WORLD

دیدگاه

سلام من هر چه گشتم قسمتی که بتونم جواب سوال در قسمت های مختلف انجمن پیدا کنم موفق نشدم لذا سوالم را اینجا مطرح میکنم .ایفون صوتی منزل ما که دو طبقه میباشد مدتی است نه زنگ میزنه نه در را باز میکنه لطفا اگر کسی میدونه راهنماییم کنه : :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir-2002
                        ایفون صوتی منزل ما که دو طبقه میباشد مدتی است نه زنگ میزنه نه در را باز میکنه
                        اینطور که معلومه قسمت تغذیه از کار افتاده.
                        باید ببینی روی برد ، اون 12 ولت رو داری یا نه. برای شروع از پانل توی کوچه شروع کن. ببین LED روشن هست یا نه.
                        اگه LED روشن نبود ، پانل رو باز کن و قسمت ورودی برق 12 ولت رو با ولتمتر کنترل کن. اگه ولتاژی نداشتی ، ایراد از ترانس هست.
                        برای راهنمایی بهتر ، باید اطلاعات دقیقتر بدی.

دیدگاه

با تشکر از پاسخ سریع شما .لازم بذکر است که ledبرق داره و صدا هم دارم چه از بیرون به درون چه از درون به بیرون فقط زنگ نمیزنه ودر را باز نمیکنه :bye :bye

دیدگاه

پس توی مسیر برق 12v AC قطعی داری.

دیدگاه

سلام . اف اف ما صدا رو بیرون میبره و در رو باز میکنه ولی زنگ نمیزنه و صدا از بیرون رو انتقال نمیده . باید چیکار کنم ؟؟؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X