اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در استفاده از flash magic

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در استفاده از flash magic

سلام به همگی دوستان . عیدتون مبارک :applause:

من یه بورد برای خودم زدم و قصد دارم که از flash magic برای پروگرم کردن lpc2378 استفاده کنم چرا که دسترسی به پورت موازی ندارم .
    اما هنوز نتونستم برنامه ای روش بریزم . مشکل اینه که برنامه هر وقت که دلش می خواد سخت افزار رو میشناسه .واضحتر بگم وقتی از برنامه گزینه ی read device signature رو میزنم اگه بعد چند ساعت سخت افزار رو به پاور وصل نکرده باشم میکرو را میشناسه البته اگه بازم شانس بیارم اما حدودا دوبار که این گزینه رو میزنم مثلا دفعه ی سوم دیگه همین شناسایی هم صورت نمی گیره چه برسه به پروگرم کردن آیسی و هر دفعه هم یه پیغام اروری می ده . می خواستم ببینم دوستان نظری ندارند بدند اینم اضافه کنم که من از max3232sce با خازن های 10uf 16v استفاده کردم در مدار(بر خلاف تصویرزیر که 1uf هست) .

اینم تصویر از مدار و اینکه من جامپرهای rst و isp رو قرار می دم و جامپر int0 رو نمی ذارم . یه چیزی همون طوری که از تصویر زیر مشخه من پس از جامپر isp رو به p2.10 وصل کردم درصورتی که تو مجله pmm به پایه ی p0.14 وصل شده . اینجا که مشکلی رخ نداده که ؟؟

پاسخ : مشکل در استفاده از flash magic

سلام
    شاید به خاطر ظرفیت خازن ها باشه
    داخل دیتا شیت Max3232 نوشته خازن 0.1 میکروفاراد
    من هم برای بورد خودم از خازن 0.1 استفاده کردم
    شما زندگي مي کنيد من بازي ميکنم، زندگي شما را; زندگي بازي خدا و يک عروسکِ گِلي ست

دیدگاه

خیلی وقتها ممکنه مشکل از پایه EINT0 باشه. برای امتحان از این پایه استفاده نکنین و اونو در حالت مورد نیاز برای پروگرام کردن بذارین (ولش نکنین) ببینین مشکلتون حل میشه؟ یک سری هم به شماتیک های mcb2300 بزنین.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza_agha
        خیلی وقتها ممکنه مشکل از پایه EINT0 باشه. برای امتحان از این پایه استفاده نکنین و اونو در حالت مورد نیاز برای پروگرام کردن بذارین (ولش نکنین) ببینین مشکلتون حل میشه؟ یک سری هم به شماتیک های mcb2300 بزنین.
        دقیقا از شماتیک mcb2300 استفاده کزدم

دیدگاه

سلام . من فعلا بورد رو گذاشتم کنار خیلی ضدحال خوردم . حالا یه چیزی اومد تو ذهنم من هنوز روغن لحیم روی بورد رو تمیز نکردم و بعضی جاها روغن یکم زیاده . ممکنه مشکل من ناشی از روغن لحیم باشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

دیدگاه

سلام . دیروز با کراهت و ناامیدی :cry:رفتم الکل خریدم و باهاش بورد رو شستم بعدشم کابل پورت سریال رو که با کابل فلت درست کرده بودم کوتاه ترش کردم امروز دوباره یه تستی کردم در کمال ناباوری دیدم که آیسی به خوبی پروگرام شد :wow:

حالا دیگه نمی دونم که مشکل از کابل بود یا از روغن لحیم .

حالا هم می خوام برم یه چشمک زن بطراحم (استارت رو بزنیم دیگه ) امیدوارم که دیگه مشکلی نباشه

دیدگاه

من هم همین مشکل رو دارم
              با این تفاوت که حتی یکبار هم وصل نمیشه
              اول با 2378 شروع کردم که اصلا کار نکرد یه مدار شبیه همینو برای 2364 ساختم که بازم اصلا کار نمی کنه و اصلا flash magic نمیشناسه

مطمئن باش برد مشکلی نداره
              باید دنبال مشکل از راه های دیگه بود

دیدگاه

منم همین مشکلو دارم و خطای Unable to communicate رو میده :sad:
                همه کارا رو هم کردم ، مدارم تمیزه ، Max3232 درسته ، فقط تنظیمات دقیق Flasg Magic رو نمیدونم توی Advanced Options که باید چی باشن
                بنظرتون چیکارش کنم؟!
                درایور شبکه و nRF24L01
                کاتالوگ محصولات
                کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
                شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
                فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X