اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال درباره مداری که آقای فردی گذاشتن (منبع تغذیه با 13001)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال درباره مداری که آقای فردی گذاشتن (منبع تغذیه با 13001)

سلام راستش من روی آی سی FSD200 کمی کار کردم و روی TNY هم بعد از عید به امید خدا کار میکنم راستش یک مدار آقای فردی گذاشته بودن که من اینجا دوباره شکل مدار رو میذارم که در تاپیک منبع تغذیه سوئیچینگ هم صفحه 34 موجود است.
    [
    خب من این منبع تغذیه رو بستم البته با کمی تغییرات چون دقیقا قطعات رو تو خونه نداشتم تغییرات به این صورته که ترانزیستور 13001 با 13003 و مقاومت 510 کیلو به 560 کیلو و 510 اهم به 470 اهم تغییر پیدا کرده و زنرهم 12 ولت گذاشتم البته C1 و R3 و دیود 4007 زیرش رو هم نذاشتم که فکر نکنم نگذاشتن این سه مورد آخری برای تست کردن مشکلی پیش بیاره مشکل اینجاست که خروجی حتی به نیم وات هم نمیرسه من حداقل 3 وات خروجی میخوام چکار کنم که خروجیم بیشتر بشه؟
    1- با اضافه کردن تعداد دور اولیه؟ یا ثانویه زیرش که به کلکتور وصله؟یا ثانویه ای که به 5819 میره؟
    2- اصلا میشه خروجی این مدار را به 3 وات رسوند؟
    با تشکر
    ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

پاسخ : سوال درباره مداری که آقای فردی گذاشتن (منبع تغذیه با 13001)

سلام کارهایی که تا الان کردم اینه که مقدار R4 رو کمی کم کردم حدود 360 کیلو ام و ثانویه که به 5819 وصله رو هم بیشتر پیچیدم حدود 36 دور و زنر رو هم 15 ولت گذاشتم توان خروجی خیلی بیشتر شد و حدود 3 برابر شد ولی هنوز کل توان خروجی به 1 وات نرسیده چکار کنم که به 3 وات خروجی برسم؟ اولیه رو کمتر بپیچم بهتر میشه یا نه؟

دیدگاه

سلام اولیه رو کمتر کردم و از حدود 170 به حدود 150 دور رسوندم توان خروجی کمی کمتر شد پس ایندفعه تعداد دور اولیه رو زیاد میکنم و همینجا نتیجه رو میگم به امید خدا در ضمن گپ رو هم که بیشتر میکنم توان خروجی کمتر میشه

دیدگاه

سلام ممنون منم پیگیر هستم چه میکنید

دیدگاه

من چند روزه سرم شلوغه و برای چند روز آینده هم شلوغ خواهد بود، برای همین فعلا بطور دقیق نمیتونم کمکت کنم.
          ولی برای اینکه یه قوت قلبی بهت داده باشم، من دقیقا با همین ترکیب و ترانزیستور 13005 و هسته EE16x18 توانی معادل 12 وات از همین مدار ساده گرفته ام.
          یکی دو ماهه یه چراغ مطالعه با 12 تا power LED برای خودم درست کرده ام، که با همین مدار تغذیه اش کردم و نور بسیار کافی و دلنشینی برای مطالعه دارم. بر خلاف ظاهر ساده اش، راندمان هم بالاست.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط feredi
            من چند روزه سرم شلوغه و برای چند روز آینده هم شلوغ خواهد بود، برای همین فعلا بطور دقیق نمیتونم کمکت کنم.
            ولی برای اینکه یه قوت قلبی بهت داده باشم، من دقیقا با همین ترکیب و ترانزیستور 13005 و هسته EE16x18 توانی معادل 12 وات از همین مدار ساده گرفته ام.
            یکی دو ماهه یه چراغ مطالعه با 12 تا power LED برای خودم درست کرده ام، که با همین مدار تغذیه اش کردم و نور بسیار کافی و دلنشینی برای مطالعه دارم. بر خلاف ظاهر ساده اش، راندمان هم بالاست.
            سلام ممنون ولی من که حتی به یک وات هم نرسیدم در خروجی اساتید دیگه راهنمایی میکنن؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ms2000
              سلام اولیه رو کمتر کردم و از حدود 170 به حدود 150 دور رسوندم توان خروجی کمی کمتر شد پس ایندفعه تعداد دور اولیه رو زیاد میکنم و همینجا نتیجه رو میگم به امید خدا در ضمن گپ رو هم که بیشتر میکنم توان خروجی کمتر میشه
              سلام اولیه رو سیم پیچش رو بیشتر کردم و بجای حدود 170دور به 330 دور رسوندم نتیجه این شد که ترانزیستور و زنر و دیود 4148 همه سوختن

دیدگاه

سلام با اضافه کردن مقداری به ثانویه که به 5819 وصله و اضافه کردن مقدار زنر کمی توانم بیشتر شد الان در خروجی حدود 1 و نیم وات یا کمی کمتر دارم ولی مشکل بعدی اینه که در لحظه اول این توان رو دارم و بلافاصله توان افت پیدا میکنه و به صفر میرسه اساتید راهنمایی میکنن؟

دیدگاه

سلام دایی
                  من هنوزم اصرار دارم این مدار غیر استاندارده و ارزش نداره وقت روش بزاری.
                  مداراتی که با آی سی های استاندارد هستند اقلا قابل پیش بینی اند و با کمی مطالعه میشه روشون مسلط شد!
                  با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

خازن 4.7 نانو فاراد که سر راه بیسه رو به 470 نانو و مقاومت 510 اهم رو هم به 47 اهم تغییر بده ببین چطور می شه . با همین مدار می شه تا 40 وات توان هم بگرفت.

چرا از همون FSD200 استفاده نمی کنی ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Persian.Bright
                      خازن 4.7 نانو فاراد که سر راه بیسه رو به 470 نانو و مقاومت 510 اهم رو هم به 47 اهم تغییر بده ببین چطور می شه . با همین مدار می شه تا 40 وات توان هم بگرفت.

چرا از همون FSD200 استفاده نمی کنی ؟
                      خازن 4.7 نانو رو با 33 نانو که موجود داشتم عوض کردم نتیجه فیوزی که ابتدای دستگاه گذاشتم سوخت و ترانزیستور و چند قسمت دیگه هم سوخت
                      البته من با نقشه ای دیگه دارم میرم و خازن رو در اون نقشه تغییر دادم نقشه که در در پاسخ 7 تاپیک زیر موجوده
                      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=34314.0
                      در مورد FSD200 موضوعش طولانیه اگه بشه تاپیکی جدید باز میکنم و کلی توضیح براش میدم
                      راستی از دیروز تا حالا حدود 5 تا 13003 سوزوندم

دیدگاه

oo: نباید بسوزه c1و R3 و 4007 رو گذاشتی تو مدار ؟

البته این مدار اصلاحات زیادی لازم داره و من هم در اینجا به نرم افزار دسترسی ندارم .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Persian.Bright
                          oo: نباید بسوزه c1و R3 و 4007 رو گذاشتی تو مدار ؟

البته این مدار اصلاحات زیادی لازم داره و من هم در اینجا به نرم افزار دسترسی ندارم .
                          نه C1 و R3 و 4007 رو نگذاشتم. به چه نرم افزاری دسترسی ندارین؟ مگه اینم نرم افزار داره؟ میخوام خروجی 3 وات داشته باشم میشه مداری بدین یا مثلا توضیحی بدین چه کنم با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadmn
                            سلام دایی
                            من هنوزم اصرار دارم این مدار غیر استاندارده و ارزش نداره وقت روش بزاری.
                            مداراتی که با آی سی های استاندارد هستند اقلا قابل پیش بینی اند و با کمی مطالعه میشه روشون مسلط شد!
                            سلام استاد ممنون برای راهنماییتون کلا برای آزمایش کردن میخواستم و کسب تجربه نه برای تولید انبوه بازم ممنونم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ms2000
                              نه C1 و R3 و 4007 رو نگذاشتم. به چه نرم افزاری دسترسی ندارین؟ مگه اینم نرم افزار داره؟ میخوام خروجی 3 وات داشته باشم میشه مداری بدین یا مثلا توضیحی بدین چه کنم با تشکر
                              خب بخاطر همین که C1و R3 و 4007رو نگذاشتی سوخته . این ها اسنابرند و وجود شون تو منابع Flyback مهم و حیاتی است .اینهارو بذار و یک بار دیگه تست کن . وجود مقاومت 510 کیلو هم فقط برای Start Up یا شروع به کاره اما به این شکلی که قرار داده شده باعث ایجاد تلفات خطی در 13003 می شه و داغش می کنه .مقدارشو کم نکن همون 510 کیلو بگذار بمونه .
                              نه نرم افزار نداره منظورم دسترسی به نرم افزاریه که بشه شماتیک این مدارو به همرا اصلاحاتش کشید حالا هرچی . آخه مسافرتم .
                              نظر من اینه که از همون FSD200 یا TNY280 یا 74 استفاده کنی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X