ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
    2011/03/26
    10
    0

درخواست نقشه

با سلام و ادب خدمت دوستان.
    من به يک مداري احتياج دارم که لزوما بايد با با طري کار کنه که وروديش وصل بشه به دو شاخه برق و وقتي که برق رفت از بلندگو يا همون خروجي صداي هشدار بده يا صدايي شنيده بشه که من متوجه بشم برق رفته (در يک جايي که اگه فورا بعد از برق رفتن به آن مکان که يه اتاق هست نرسي فاجعه به بار مياد)
    اگه ميشه مداري باشه که من بتونم 2 تا بلندگو بهش وصل کنم يکي براي هشدار داخل اتاق و يکي براي هشدار بيرون اتاق (2تا خروجي داشته باشه یا يه بلندگو ديگه رو با بلندگو اولم موازي کنم اگه ميشه ديگه نميخواد 2 خروجي باشه)
    من میتونم از مدار چراغ اضطراری که وقتی برق میره خودش روشن میشه استفاده کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟//
    اگر این مدار با تریاک هست که خیلی خوبه چون تو چراغ اضطراری هم از قطعه تریاک استفاده میشه.
    با تشکر
    به حق ساقی کوثر وجودتان بی بلا باشد.
    2008/01/31
    459
    3

پاسخ : درخواست نقشه

دوست من داخل چراغ اضطراري از ترياك استفاده نميكنند.اون كه شما ديده ايد يه ترانزيستور bjt قدرته.
    براي مشكل شما خيلي پيشنهاد ميشه داد. يك راهش همونه كه توي چراغ اضطراري استفاده ميشه. يه ترانزيستور قدرت بوسيله يه ترانزيستور معمولي درايو ميشه.كه اون ترانزيستور معمولي با برق شبكه خاموش نگه داشته ميشه. وقتي برق ميره اون ترانزيستور روشن شده و ترانزيستور قدرت رو بكار ميندازه.
    ولي من يه راه خيلي ساده و غير متعارف هم پيشنهاد ميدم. شما يه رله 220VAC تهيه كن، بوبينشو كه به برق شبكه وصل كني پلاتينهاش تغيير حالت ميده و وقتي هم برق بره پلاتينها دوباره به حالت اوليه برميگردند. شما ميتوني از اين تغيير حالت رله براي كارت استفاده بكني.
    براي اعلام هشدار هم ميتوني از بيزر هايي كه خودشون اسيلاتور دارند استفاده كني.تو بازار به قيمت زير هزار تومان هست و ميتوني همزمان هر چند تا كه دلت خواست بهش وصل كني.
    باز اگه مشكل داشتي بگو.
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2