اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در رابطه با علت کمی جریان خروجی پین های mega32

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در رابطه با علت کمی جریان خروجی پین های mega32

سلام به همه عزیزان
    یه مشکل واسه من پیش اومده و اونم این که جریان خروجی پین های میکرو atmega32 حدودا 5 میلی آمپر شده !!!
    برنامه هیچ مشکلی نداره ،‌کاملا اجرا میشه ، ولی نمی دونم چرا خروجی پین ها 5میل هستش
    ولتاژ هیچ موردی نداره درسته تقریبا 5 ولت هستش ولی جریان نه
    اصولا باید 20 میلی باشه ولی نمی دونم چرا 5میل شده!!!
    نمی دونم از فیوز بیت ها هستش یا چی!
    لازم به ذکره که این مشکل رو از وقتی که دارم که با مولتی AVR پروگرم سایت دارم میکرو هامو پروگرم می کنم
    هر چیزیزو که فکرشو بکنین عوض کردم از میکرو گرفته (4تا) تا سیم های مدار دونه به دونه (پاور ، برد بودر ، سیم ،‌کابل و و و و ) تنها چیزی که مونده پروگرمر هستش!! فکر نکنم از اون باشه ولی احتمال می دم که شاید فیور بیت خاصی رو پروگرم می کنه که این برنامه پیش اومده!(البته کل تنظیمات رو هم پیش فرض می کنم ولی باز این مشکل رو دارم ،‌منظورم اینه که شاید خود برنامه به صورت خاصی چیزی یه فیوز بیت رو تنظیم میکنه!!! حتی دستی هم فیوز بیت ها رو تنظیم می کنم باز این مشکل رو دارم، نمی دونم (همین برنامه ایرانی خود سایت که رو پروگرمرش گذاشته))
    نمی دونم
    اینم بگم که حتی یه برنامه ساده نوشتم که مثلا فلان پین رو فقط ست کنه ، یه برنامه 5 سطری ساده ،‌و حتی یه برنامه فلاشر پیوسته هم نوشتم ولی تو همه پین ها همون مشکل هستش ، برنامه کار میکنه ولی جریان کمه!!!
    اصولا خروجی میکرو باید یک LED معمولی رو راحت درایو کنه ، برنامه کار می کنه ولی نور LED در حد صفره ، نور خیلی خیلی خیلی ضعیفی ایجاد میشه شاید بشه گفت نورش حدوداً 5% باشه !!!

دوستان کسی علت اینو میدونه که از چیه!!!؟؟؟؟

ممنون.

پاسخ : کمک در رابطه با علت کمی جریان خروجی پین های mega32

با درود
    اگه از سخت افزارت مطمئن هستی ، نرم افزارتو بزار یه نگاهی بندازیم
    گاهی اوقات چیزای ساده رو آدم از قلم میندازه

دیدگاه

با درود . . .
      اگه همه چیزو امتحان کردی و جواب نگرفتی پس حتما از پروگرمره(که اونم بعید میدونم)
      با یه پروگرمر دیگه برنامتو بریز رو آی سی اگه درست کار کرد اونوقت به پروگرمر مشکوک شو.
      درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
      بدرود . . .

دیدگاه

پورت ها را خروجی تعریف کردید؟
        برنامتون رو بذارید راحت تر میشه کمک کرد
        The harder I work, the luckier I get

دیدگاه

جریان هیچ ربطی به خود میکرو نداره جانم. مقدار جریان به مداری که بهش وصله ارتباط داره. اگه جریان خروجیت کمه اشکال از مداره. چون میکرو هر چی جریان ازش کشیده بشه میده، تا جایی که بسوزه!

اگه LED خوب روشن نمیشه، LED رو با یه باتری موبایل تست کن ببین خراب نباشه، اگه مدارت هم مک جریان میکشه ببین کجاش اشکال داره. در هر صورت به میکرو و نوع پروگرمر ارتباطی نداره.
          دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

پورت رو خروجی تعریف کردی؟

دیدگاه

پاسخ : کمک در رابطه با علت کمی جریان خروجی پی&#1606

نوشته اصلی توسط سرباز مملکت
              با درود . . .
              اگه همه چیزو امتحان کردی و جواب نگرفتی پس حتما از پروگرمره(که اونم بعید میدونم)
              با یه پروگرمر دیگه برنامتو بریز رو آی سی اگه درست کار کرد اونوقت به پروگرمر مشکوک شو.
              در مورد برنامه که فرمودین یه برنامه ساده با کدویژن برای تست گذاشتم دیگه برنامه از این ساده تر نمی شه

#include <mega32.h>
              #include <delay.h>

main()
              {
              while(1){/*loop forever*/
              PORTA.0=1;
              delay_ms(250);
              PORTA.0=0;
              delay_ms(250);
              }
              }

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ATA_Elc
                در مورد برنامه که فرمودین یه برنامه ساده با کدویژن برای تست گذاشتم دیگه برنامه از این ساده تر نمی شه
                #include <mega32.h>
                #include <delay.h>

main()
                {
                PORTD.6=1;
                }
                }

صد البته که در این برنامه جایی من نمی بینم که پورت به عنوان خروجی تعریف شده باشه!!!!!!!!
                دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد پور آزاد
                  جریان هیچ ربطی به خود میکرو نداره جانم. مقدار جریان به مداری که بهش وصله ارتباط داره. اگه جریان خروجیت کمه اشکال از مداره. چون میکرو هر چی جریان ازش کشیده بشه میده، تا جایی که بسوزه!

اگه LED خوب روشن نمیشه، LED رو با یه باتری موبایل تست کن ببین خراب نباشه، اگه مدارت هم مک جریان میکشه ببین کجاش اشکال داره. در هر صورت به میکرو و نوع پروگرمر ارتباطی نداره.

دوست عزیز کل مدار رو پیدا کردم
                  LED رو هم مجزا تست کردم ،آ‌حتی عوض کردم ،آ‌ مجزا کار می کنه ولی میکرو نمی تونه درایوش کنه و علتش کمی جریان میکرو هستش
                  اصولا باید 20 میلی آمپر باشه ولی نمی دونم چرا شده 5 میلی امپر و کمتر
                  و در مورد سوختن میکرو هم که فرمودین اونم موقع کلا دیگه برنامه اجرا نمی شه که ! ولی برنامه مشکلی نداره ،آ‌برنامه کملا اجرا میشه هر چی که بنویسی لود و اجرا میشه ولی جریان مشکل ساز شده و این مشکل رو از وقتی دارم که این پروگرمر جدید سایت رو دارم استفاده می کنم

اینم اضافه کنم که خود برنامه با LED نیست یه چیز دسگشت وقتی جواب نگرفتم دونه دونه برگشتم غقب تا مشکل رو پیدا کنم که دست آخر دیدم مشکل از جریانه که نمی دونم چرا این مشکل پیش اومده!!

یه تست با یه پروگرمر قدیمی می خوام بزنم بعد یه برنامه تابلو روان ساده با LCD می خوام تست کنم ببینم چه مرگشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ATA_Elc

دوست عزیز کل مدار رو پیدا کردم
                    LED رو هم مجزا تست کردم ،آ‌حتی عوض کردم ،آ‌ مجزا کار می کنه ولی میکرو نمی تونه درایوش کنه و علتش کمی جریان میکرو هستش
                    اصولا باید 20 میلی آمپر باشه ولی نمی دونم چرا شده 5 میلی امپر و کمتر
                    و در مورد سوختن میکرو هم که فرمودین اونم موقع کلا دیگه برنامه اجرا نمی شه که ! ولی برنامه مشکلی نداره ،آ‌برنامه کملا اجرا میشه هر چی که بنویسی لود و اجرا میشه ولی جریان مشکل ساز شده و این مشکل رو از وقتی دارم که این پروگرمر جدید سایت رو دارم استفاده می کنم

اینم اضافه کنم که خود برنامه با LED نیست یه چیز دسگشت وقتی جواب نگرفتم دونه دونه برگشتم غقب تا مشکل رو پیدا کنم که دست آخر دیدم مشکل از جریانه که نمی دونم چرا این مشکل پیش اومده!!

یه تست با یه پروگرمر قدیمی می خوام بزنم بعد یه برنامه تابلو روان ساده با LCD می خوام تست کنم ببینم چه مرگشه

در هر صورت این نکته رو حتماً توجه کن که جریان دادنی نیست، کشیدنیه. یعنی هر چی مدار جریان بخواد، میکرو هم میده. اما این برنامه که نوشتی ایراد داره.

دیدگاه

شایدم میکرو تون داره هی ریست میکنه! پایه هاش شده باشه منبع تغذیه سویچینگ! هی قطع هی وصل!

دیدگاه

با سلام شما
                        بعد از تعریف تابع main رجیستر DDRA رو برابر 255 قرار بده. (ِِDDRA=255) حروف بزرگ
                        این هم بگم که این رجیستر برای تعریف ورودی یا خروجی بودن پورت است .

دیدگاه

با اجازه دوستان منم یه سوال دارم
                          کسی میتونه به طور اصولی توضیح بده برای تعریف ورودی و خروجی و .... نحوه مقدار دهی ddr چجوری هست؟

دیدگاه

با سلام
                            ddr یه رجیستره که هر کدو م از بیت هاش یک باشه اون بیت تو پورت خروجی می شه و هر کدوم صفر باشه اون بیت ورودی تعریف می شه مثلا اگه داشته باشیم DDRA=00001111B چهار بیت بالا تو porta ورودی و چهار بیت پایین تو پورت a خروجی تعریف میشه.

دیدگاه

پاسخ : کمک در رابطه با علت کمی جریان خروجی پی&#1606

1- در مورد این که یکی از دوستان فرمودند که جریان کشیدینیه بله حق با شماست : و میکرو حداکثر 20 میلی می تونه جریان رو به صورت نرمال بده و بیتشر از اون جریان بکشی میسوزه
                              ولی دوست من قبلا هم عرض کردم فوقش 5 میلی " میده " !!!
                              با وصل یه LED حتی نمی تونه اونو روشن کنه!

در مورد منبع تغذیه که یکی از دوستان فرم.دن : دوست عزیز منبع سوئیچ رو جتی عوض کردم ، بازم نشد ، بازم شک کردم یکی خودم دستی ساختم تست کردم ولی بازم نشد

در کورد برنامه اینو بگم کخ برنامه با Cod vision هستش هاااا !!!!

که اینجا بازم براتون سند می کنم

#include <mega32.h>
                              #include <delay.h>

main()
                              {
                              PORTA.0=1;
                              delay_ms(250);
                              PORTA.0=0;
                              delay_ms(250);
                              }
                              }

اگه دوستان میگن که برنامه ایراد داره

لطفا یکی یه برنامه ساده و کامل فقط برای درایو یه دونه LED تو هر پینی فرق نداره ، ارسال کنه ، تحت cod vision یا هر زبان دیگه فرقی نداره !
                              فقط برای تست می خوام
                              چون دیگه واقعا قاط زدم 2 روزه اعصابمو بهم ریخته !
                              ایم پروگرمر جدید اعصاب واسه ما نذاشت
                              http://eshop.eca.ir/product_reviews_info.php?products_id=489&revie ws_id=96&osCsid=3bd6d8a276a7841496649eb673e80d ef

ممنون همکاری دوستان

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X