اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تجربیات و نکاتی که هنگام کاز با این سری به دست می آوریم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تجربیات و نکاتی که هنگام کاز با این سری به دست می آوریم

سلام
    این تاپیک رو ایجاد کردم برای اینکه نکات و تجربیاتی که در حین کار به دست می آوریم رو این جا بنویسیم تا بقیه هم بتونند از اون استفاده کنند

من خودم با 7X256 کار می کنم و کامپایلر IAR 6

نکاتی که خودم به ذهنم میرسه رو اول بگم

-- داخل دیتاشیت برای کار با Pull up رجیستر های PIO_PUER و PIO_PUDR و PIO_PUSR گفته شده وقتی می خواهید داخل کامپایلر از این رجیستر ها استفاده کنید یک حرف 'P' به اول آن باید اضافه کنید (این مثل یک استثنا می مونه برای بقیه رجیستر های PIO این طور نیست)

یعنی به این صورت ازشون استفاده کنید :
    *AT91c_PIOx_PPUER
    *AT91c_PIOx_PPUDR
    *AT91c_PIOx_PPUSR

نکته مهم دیگه این است که مقدار رجیستر ها در حالت پیش فرض و یا بعد از ریست شدن میکرو دقت باید کرد (که در دیتا شیت ذکر شده)
    مثلا WatchDog میکرو به صورت پیشفرض یا بعد از ریست شدن میکرو فعال است و باید آنرا در صورت لزوم غیر فعال کرد
    و یا در حالت پیش فرض PullUp تمام پایه ها فعال است (بعد از ریست هم فعال میگردند )

حالا یه سوال خودم دارم
    من دارم با j-link کار می کنم ، راه حلی نیست که بشه فقط فایل باینری و یا هگز ایجاد شده رو مستقیما در خود برنامه داخل میکرو بارگزاری کرد بدون استفاده از دیباگینگ؟
    فقط "Download and Debug " در دسترس است
    من فقط "Download" می خواهم که یک گزینه داخل منو Project است به نام Download ، ولی غیر فعاله ، کسی راه حلی سراغ نداره؟

{ خلاف قوانین - پاک شد }

پاسخ : تجربیات و نکاتی که هنگام کاز با این سری به دست می آوریم

نوشته اصلی توسط Mohpooria
    من دارم با j-link کار می کنم ، راه حلی نیست که بشه فقط فایل باینری و یا هگز ایجاد شده رو مستقیما در خود برنامه داخل میکرو بارگزاری کرد بدون استفاده از دیباگینگ؟
    فقط "Download and Debug " در دسترس است
    من فقط "Download" می خواهم که یک گزینه داخل منو Project است به نام Download ، ولی غیر فعاله ، کسی راه حلی سراغ نداره؟
    با استفاده از J-Flash ARM می تونید این کار رو انجام بدید.
    There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

من می خواهم داخل خود IDE پرگرام کنم ، اونم با استفاده از Shortcut Key ولی نمیشه ، و یا من نمی تونم پیدا کنم .
      یکم سخته :biggrin: ولی مثل اینکه فعلا چاره ای نیست و باید با همین ساخت ( )

یه سوال دیگه دارم اینه که آیا فایل خروجی در دو مد Debug و Release یا هم فرق می کنند؟ من تا این جا فرق خاصی ندیدم ، هنگامی که داخل میکرو پرگرام می کنم.
      { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

اقا من یه سوال دارم! من کمپایلر کیل 4.2 رو دانلود کردم و کرک رو هم به سختی پیدا کردم
        یه سری کتاب خونه کلاس بود که کپی کردم و یه کیجن هم داره ولی هم cid میخواد برای ساخد کد هم هرچی تو کیل میگردم جایی برای گرفتن cid و یا وارد کردن سریال نامبر پیدا نمیکنم!؟ کجا باید برم؟؟
        با تشکر

دیدگاه

پاسخ : تجربیات و نکاتی که هنگام کاز با این سر&#1610

سلام
          طبق تجربه سری 7x خیلی سگجونه! :biggrin:
          هزار جور بلا به سرش اوردم هیچیش نشده!
          1- یروز میکرو را سر و ته(اشتباهی) رو برد لحیم کردم برد رو روشن کردم که پروگرام کنم ، sam-ba همش ارور میداد کامپیوتر میگفت !usb device not recognized بعد از 1 ساعت تازه فهمیدم اشتباهی لحیم کردم بعد از دمونتاژ و مونتاژ دوباره، میکرو با کمال تعجب به خوبی کار کرد! :redface:

2- یروز هم رگولاتور رو اشتباه زده بودم که اونم درست کردم و دیدم میکرو مثل بنز کار کرد!

3- یروز دیگه هم داشتم میکرو رو لحیم کردم یادم رفت برد رو تمیز کنم ! فلاکسمم ازین آشغالیا بود...، برد رو روشن کردم دیدم پروگرام نمیشه ، برد رو خاموش کردم دوباره روشن کردم ، درست نشد ! یدفه زنگ اف اف خونه به صدا درومد (پستچی بود!) برد رو روشن گزاشتم و ولش کردم و این همه پله اومدم پایین که درو وا کنم و...(آخه اف اف مون خرابه و در رو واز نمیکنه) ............ بعدش وقتی که اومدم تو ، دیدم بوی سوختنی(بدجور!!!) داره میاد اومدم تو اتاقم دیدم قسمتی که میکرو رو برد لحیم شده بود سیاه و خاکستر شده و داره دود میکنه! !تازه فهمیدم برد رو نشستم! پیش خودم گفتم ای وای! فک کنم دیگه سوخت! ،ورش داشتم که بندازمش دور، داشتم به سمت سطل آشغال میرفتم یهو خساست منو گرفت و یدفه به سرم زد که بیام یه آزمایشی بکنم شاید کارکرد! آخه تا الان بلا زیاد به سر این سری اوردم و جون سالم به در بردن و حیفه بندازمش دور و یکی دیگه بخرم! :mrgreen:
          دواره همون برد رو چاپ کردم و همون میکرو رو لحیم و...کردم، ایندفه تینر هم زدم تا تمیز بشه!
          باورتون نمیشه!(خود منم باورم نمیشه!) کامپیوتر شناخت! oo: پروگرام هم شد! oo: oo: مثل بنز هم کار کرد! oo: :eek: :wow:

البته بلا های دیگری از جمله جریان کشی بیش از حد از یک پین و حرارت زیاد و... سرش آوردم و جون سالم بدر برده...
          1 در دنیا 100 در آخرت (درس و مشق فعالیتمو تو انجمن کم کرده)
          من آنچه شرط بلاغست با تو میآ‌گویم. تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال. سعدی
          !Electronic On! Programming On
          هوشمندانه سوال بپرسیم!
          http://ir02x6.persiangig.com/logo/eca/tanks_01.png

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X