اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اداپتور های سوئیچینگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اداپتور های سوئیچینگ

سلام
    من چند تا اداپتور سوئیچینگ دارم ولی (مثلا 9ولت 500 میلی امپر) میخوام بدونم که امکانش هست بدون مشقت زیاد!!! بشه اونو یک! امپرش کرد؟!!

پاسخ : اداپتور های سوئیچینگ

اینکه جواب نمیدین! یعنی ارزششو نداره یا اینکه نمیدونین؟! البته میدونم میدونین! فعلا منتظریم....

دیدگاه

سلام دایی جان
      متاسفانه با تغییرات جزئی مشکله جریان رو دوبرابر کنی.
      بنابراین یا باید یکی بسازی یا یکی بخری.
      البته اگه ولتاژ کمتری نیاز داشته باشی میشه جریان رو بالاتر برد. مثلا اگه ۵ ولت بخوای با آی سی LM34063 می تونی ۵ ولت ۰/۷۵ آمپر بگیری.
      با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

با این حساب ارزششو نداره!(فعلا)
        ولی یه سوال؟ من تا حالا هیچ منبع سویچینگی نساختم و اصلا با سیم و سیم پیچی کار نکردم! ولی خیلی دلم میخواد انجامش بدم! به نظرتون میتونم و اینکه به چه چیزایی نیاز دارم هم علمی هم عملی!؟

دیدگاه

شک نکن دایی جان
          کافیه TNY274 رو در همین انجمن جستجو کنی. هم PCB گذاشتم هم نحوه سیم پیچی.
          این روزا ساخت منبع سوئیچینگ سادهتر از منبع خطیه.
          البته قیمت آمادش هم خیلی کمه و عرفان الکترونیک توی امجد میفروشه.

دیدگاه

سلام دوست عزیز همونطور که دوست عزیز استاد احمد گفتن اگه تاپیک ها رو بخونی و کمی هم خودت زحمت بکشی خیلی سریع یاد میگیری و حتی میتونی آمپر های بالاتر از 1 رو در 12 ولت در خروجی داشته باشی سوئیچینگ های بالاتر از 1 آمپر به نظرم کمی گران باشن و ساختنشون به نظرم بهتر میصرفه. در مورد سوال اولت که گفتی که منبع تغذیه 9 ولت داری منم همین مشکل شما رو داشتم نزدیک به یکسال پیش میدونید اینطور بود ماجرا که یکی گفت من تعداد زیادی سوئیچینگ دارم که به قیمت ارزونی میفروشم منم یک نمونه اش رو گرفتم و تست کردم و دیدم که 12 ولت میده ولی حدود 100 میلی آمپر (دقیق یادم نیست فکر کنم نزدیک 60 میلی آمپر در دوازده ولت خروجی میداد) خلاصه منم کمی مدار رو تغییر دادم و PCB کمی تغییر کرد که پی سی بیه اولیه دیگه بدردم نمیخوردم ولی با تغییرات جزئی توان خروجی رو چند برابر کردم با راندمان خوب در مرحله اول به نظر من باید ببینی که مدارش چطوری و چقدر میشه روش مانور داد مثلا همین TNY274 از یک حدی یا یک حدی (به دیتاشیت مراجعه کنید) جواب میده پس اگه طراحش اونو برای مقدار کم خروجی طراحی کرده باشه میشه با تغییراتی توان خروجی رو به حداکثر رسوند
            ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

دستتون درد نکنه! همین الان سرچ کردم!هم از شما تشکر میکنم هم از آقای ahmadmn! راستش من تو این مورد نیازی (فعلا) به همچین منبعی (تغذیه یا اداپتور) ندارم! و فقط قصدم یادگیریه و بعدا شروع به ساخت منابع دیگه ایه که لازمش دارم! چون تو منابع تغذیه سویچینگ هم میتونی زیاد مانور بدی و هم با صرفه تر و هم اینکه خیلی مهمه کوچکتره!!! به عنوان مثال اون دستگاه جوش سوئیچینگی که دوستان میساختن خیلی برام جالب بود و دنبالش میکردم.با توجه به اینکه الان وقت دارم سعی خودمو میکنم!
              فقط یه سوال دیگه اینکه:
              اقای ahmadmn یه جایی گفته بودن مثلا وقتی میرن سیم بخرن از 3 سایز مختلف میگیرن و با موازی کردن اونا سایز های دیگه رو میسازن. من بعدا هر چی دنبالش (اون تاپیک و صفحه مد نظر) گشتم پیدا نکردم! اون 3 تا سایز چیا بودن؟

دیدگاه

من که الان یک سرچی کردم و این مورد که شما میگین رو نتونستم پیدا کنم ولی خب بستگی داره شما چه سایزی بخوای درست کنی کلا بیشتر مواقع برای جلوگیری (یا شاید هم کم کردن) اثر پوستی میان و از چند سیم بطور موازی استفاده میکنن و بعضی مواقع هم برای بدست آورن قطر بیشتر میان این کار رو میکنن ولی اینکه دقیقا بیاین و سه سایز خاصی باشه که فقط با اونها کار کنید من فکر نکنم اینطوری باشه چون خب در مدارهای مختلف فرق میکنه بازم استاد احمد امیدوارم بیان و نظر بدن با تشکر
                ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

سلام دایی های گلم
                  پیشنهاد من برای دو یا 3 سایز سیم بخاطر این بود که موجود کردن انواع سایزها گرون در میاد.
                  ممکنه با یه مغازه سیم پیچی آشنا بشید و هر سایزی که دلتون خواست ازش بمقدار کم بخرید.
                  در غیر این صورت من پیشنهاد کردم مثل خودم سایز 0.18 میلیمتر و 0.5 میلیمتر رو از هر کدوم یه قرقره کوچیک بخرید.
                  اولی برای اولیه بیشتر ترانس ها کافیه و دومی برای ثانویه.
                  اگه جریان بالاتر نیاز دارید می تونید فقط ثانویه رو دوبل یا سوبل یا چوبل 0.5 بپیچید و اولیه همون 0.18 تک کافیه.
                  خود من تابحال مشکلی نداشتم و حتی ترانسام اونقدر داغ نشدن که بشه گرماشو حس کرد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X