اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تغییر نوع میکرو در برنامه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تغییر نوع میکرو در برنامه

با سلام خدمت همه دوستان گرامی
    شاید بهتر باشه بگم همکاران گرامی
    چون من یک هفته است که کار با ARM رو شروع کرده ام

* شاید چند سال دیگه که این پست رو میخونم به حرف خودم خنده ام بگیره شاید هم حسرت چنین روز هایی رو بخورم شاید هم ....

دیگه بریم سر اصل مطلب

من با کامپایلر FlowCode و میکروی AT91sam7s64 برنامه نویسی میکنم ولی در لیست انتخابی این کامپایلر میکروکنترلر AT91sam7s64 موجود نمی باشد حالا میخواهم که فایل Hex یا Bin تولید شده توسط FlowCode را در کامپایلر دیگری مانند IAR یا Keil باز کرده و نوع میکروی آن را تغییر دهم لطفا من رو کمک و راهنمایی کنید

با سپاس
    http://vz.iminent.com/vz/39a77668-19...h-fishing.giff

پاسخ : تغییر نوع میکرو در برنامه

نوشته اصلی توسط Soodi

* شاید چند سال دیگه که این پست رو میخونم به حرف خودم خنده ام بگیره شاید هم حسرت چنین روز هایی رو بخورم شاید هم ....

دیگه بریم سر اصل مطلب

من با کامپایلر FlowCode و میکروی AT91sam7s64 برنامه نویسی میکنم ولی در لیست انتخابی این کامپایلر میکروکنترلر AT91sam7s64 موجود نمی باشد حالا میخواهم که فایل Hex یا Bin تولید شده توسط FlowCode را در کامپایلر دیگری مانند IAR یا Keil باز کرده و نوع میکروی آن را تغییر دهم لطفا من رو کمک و راهنمایی کنید

با سپاس
    با سلام
    تبریک میگم که با ARM شروع به کار کردید.
    شما وقتی پروژه را با Flowcode تعریف کردید چه میکرویی را اون اول انتخاب کردید؟

دیدگاه

فایل bin یا hex که دیگه فایل نهایی شدست، این برنامه ها نمی تونن اونها رو دیکد کنند. به نظرم بهتره شما بری خود این نرم افزارها رو یاد بگیری، یا اینکه ببینی میشه لایبرری flowCode رو پدیت کرد یا نه.
      دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Soodi

دیگه بریم سر اصل مطلب

با سپاس
        اقا مسعود بهتره نری سراغ فلو کود
        چون بهش عادت میکنی و دست رو میبنده
        من چند وقتیه که شروع کردم کار با ارم رو کمپایلر keil رو هم انتخاب کردم
        اولش از این همه کد در هم و ... وحشت داشتم ولی وقتی یه مقدار جلو رفتم دیدم همچین سخت هم نیست
        به نظر من اول تمام تاپیک های مهم این تالار رو بخون
        هیچ کتابی هم نمیخوای! فقط کافیه طبق آموزش های مجله های pmm بری جلو( البته زیاد به همشون توجه نکن! چون یه مقدار قدیمی شده این مجلات! مثلا من خودم بر خلاق توصیه مجله از بعضی هدر هایی که نوشته شده واسه استفاده خلق الله! استفاده نمیکنم و راحترم! ولی در کل ساده و روان میگه مطالب رو
        بعد هم که کمی جلو رفتی و... پروژه های جالبی توی مجله نویز هست که میتونی انجامش بدی
        من خودم تو avr اول رفتم سراغ بسکام ولی بعدا فهمیدم چقدر اشتباه کردم! من اگه جای تو باشم هیچ وقت سراغ فلو کد نمیرم
        با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد پور آزاد
          فایل bin یا hex که دیگه فایل نهایی شدست، این برنامه ها نمی تونن اونها رو دیکد کنند. به نظرم بهتره شما بری خود این نرم افزارها رو یاد بگیری، یا اینکه ببینی میشه لایبرری flowCode رو پدیت کرد یا نه.
          حامد جان فایل bin یا hex درسته فایل نهایی است اما شاید بشود یک کارایی باهاش انجام داد البته هنوز با ARM این کارو نکردم ولی قدیما یادم هست یک برنامه بود که فایل hex میکرو 8051 را بهش می دادیم اون دیکود می کرد و برنامه اسمبلی را به ما نمایش می داد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد AT91
            حامد جان فایل bin یا hex درسته فایل نهایی است اما شاید بشود یک کارایی باهاش انجام داد البته هنوز با ARM این کارو نکردم ولی قدیما یادم هست یک برنامه بود که فایل hex میکرو 8051 را بهش می دادیم اون دیکود می کرد و برنامه اسمبلی را به ما نمایش می داد.
            آره، اما این خیلی مورد خاصیه. مثلاً برای اینکه تبدیل درست انجام بشه باید حتماً نوع میکرو مشخص باشه تا بتونه از روی کد هگز متوجه بشه که دستورات چی هستن. و توی آرم هم چندین نوع معماری داریم که طبیعتاً آدرس دستوراتشون با هم فرق میکنه. منم اون نرم افزار 8051 رو دیدم، اما برای آرم ندیدم که میشه یه همچین کاری رو هم کرد. چون تنوع معماریش زیاده
            دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد پور آزاد
              آره، اما این خیلی مورد خاصیه. مثلاً برای اینکه تبدیل درست انجام بشه باید حتماً نوع میکرو مشخص باشه تا بتونه از روی کد هگز متوجه بشه که دستورات چی هستن. و توی آرم هم چندین نوع معماری داریم که طبیعتاً آدرس دستوراتشون با هم فرق میکنه. منم اون نرم افزار 8051 رو دیدم، اما برای آرم ندیدم که میشه یه همچین کاری رو هم کرد. چون تنوع معماریش زیاده
              مدل میکروکنترلر فکر نکنم مهم باشد چون اون می آید hex را به دستورات اسمبلی تبدیل می کند. مثلا وقتی در یک رجیستر PIO یک عددی نوشته بودیم در برنامه c آن به یک یا چند کد اسمبلی تبدیل می شود که در آن کد اسمبلی آدرس آن رجیستر در نظر گرفته می شود و با اسم رجیستر اصلا کاری ندارد. پس وقتی می خواهد hex را دیکود کند به راحتی می تواند این کار را بکند و به شرکت سازنده میکروکنترلر کاری ندارد اما نوع خود هسته ARM خیلی مهم است مخصوصا که در ARM هم دستورات ARM هست هم THUMB که فکر کنم یکم این دیکود کردن مشکل باشد. اما اگر مثلا این برنامه برای ARM9 نوشته شود به راحتی ARM7 را هم ساپورت می کند و در ARM9 چندین دستور به دستورات اسمبلی ARM اضافه شده و اصولا در ARM نسل های جدیدتر می توانند نسل های قدیمی تر را ساپورت کنند.

دیدگاه

مدل میکروکنترلر فکر نکنم مهم باشد چون اون می آید hex را به دستورات اسمبلی تبدیل می کند. مثلا وقتی در یک رجیستر PIO یک عددی نوشته بودیم در برنامه c آن به یک یا چند کد اسمبلی تبدیل می شود که در آن کد اسمبلی آدرس آن رجیستر در نظر گرفته می شود و با اسم رجیستر اصلا کاری ندارد. پس وقتی می خواهد hex را دیکود کند به راحتی می تواند این کار را بکند و به شرکت سازنده میکروکنترلر کاری ندارد اما نوع خود هسته ARM خیلی مهم است مخصوصا که در ARM هم دستورات ARM هست هم THUMB که فکر کنم یکم این دیکود کردن مشکل باشد. اما اگر مثلا این برنامه برای ARM9 نوشته شود به راحتی ARM7 را هم ساپورت می کند و در ARM9 چندین دستور به دستورات اسمبلی ARM اضافه شده و اصولا در ARM نسل های جدیدتر می توانند نسل های قدیمی تر را ساپورت کنند.
                حرفت تقریباً درسته، من زیاد در مورد معماری ARM اطلاعات ندارم، اما به یه مساله توجه نکردی. اون هم اینه که دستورات اسمبلی فقط رجیستر ها و جای اونها نیست، بلکه وقتی توی اسمبلی دستوری مثل MOVS رو تایپ می کنی، این توی حافظه دستورالعمل ها به آدرس خاصی اشاره میکنه که وقتی کد رو به هگز تبدیل میکنی به جای دستور، آدرسی از رجیستر دستورالعمل ها که عمل MOVS توش وجود داره نوشته میشه. که ماشین وقتی به اون خط رسید، به اون رجیستر میره و اون دستورالعمل رو اجرا میذاره.

من میگم ممکنه توی معماری های متفاوت (معماری، نه نوع و نسل میکرو) احتمال داره که این آدرس ها با هم متفاوت باشه.

دیدگاه

با سلام و تشکر از پاسختون

من کتاب "مرجع میکروکنترلر ARM" رو خریداری کردم که با کامپایلر IAR کار میکند و هدر برد موجود در فروشگاه سایت با میکروی ATsam7s64 رو نیز تهیه کردم

با سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Soodi
                    با سلام و تشکر از پاسختون

من کتاب "مرجع میکروکنترلر ARM" رو خریداری کردم که با کامپایلر IAR کار میکند و هدر برد موجود در فروشگاه سایت با میکروی ATsam7s64 رو نیز تهیه کردم

با سپاس
                    سلام
                    کتاب "مرجع کامل میکروکنترلرهای ARM سری AT91" انتشارات نص را گرفتی ؟
                    راستی این سوال را جواب ندادی ؟
                    با سلام
                    تبریک میگم که با ARM شروع به کار کردید.
                    شما وقتی پروژه را با Flowcode تعریف کردید چه میکرویی را اون اول انتخاب کردید؟

دیدگاه

با سلام

بله کتاب "مرجع میکروکنترلر های ARM" از انتشارات نص رو تهیه کردم

آیا شما کتاب یا مقاله یا مرجع دیگری برای آموزش ساده و روان ARM در نظر ندارید ؟

من در کامپایلر FlowCode نوع میکرو رو ATsam7s256 انتخاب کرده ام که من نیاز به انتخاب میکروکنترلر ATsam7s64 دارم که در کتاب مذکور نیز برای آموزش از این میکرو استفاده شده است

آیا کامپایلر Keil ساده و روانتر است یا IAR ؟

با سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Soodi
                        با سلام

بله کتاب "مرجع میکروکنترلر های ARM" از انتشارات نص رو تهیه کردم

آیا شما کتاب یا مقاله یا مرجع دیگری برای آموزش ساده و روان ARM در نظر ندارید ؟

من در کامپایلر FlowCode نوع میکرو رو ATsam7s256 انتخاب کرده ام که من نیاز به انتخاب میکروکنترلر ATsam7s64 دارم که در کتاب مذکور نیز برای آموزش از این میکرو استفاده شده است

آیا کامپایلر Keil ساده و روانتر است یا IAR ؟

با سپاس
                        سلام
                        نه، همین کتاب به نظرم کامل می باشد و مثال هم به اندازه کافی دارد. می خواستم ببینم همین کتاب هست که اگر خواستم چیزی بگم از اون کتاب آدرس شو براتون بگم :rolleyes:
                        در مورد Flowcode شما اگر نوع میکرو S256 انتخاب کرده اید مشکلی ندارد همون فایل خروجی bin را بر روی S64 پروگرام کن جواب می دهد و برنامه به درستی کار می کند.
                        keil راحتتره انگار اما IAR حرفه ای تره . اما با هر کدام اول شروع کنید به آن عادت می کنید و براتون راحت می شود. به نظرم با IAR شروع به کار کنید بهتره فصل 5 کتاب هم کامل نحوه کار با آن را توضیح داده است.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X