اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آموزش پروژه سر متحرک ربات + برنامه کنترل از PC + سورس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آموزش پروژه سر متحرک ربات + برنامه کنترل از PC + سورس

بیکار نشسته بودم گفتم یک حرکتی انجام بدم که هم خدا رو خوش بیاد هم بندشو.
    دیدم یک وبکم بیکار دارم و دو تا استپر ، گفتم اینارو بچسبنم به هم شاید یک فرجی شد و یه کاری کرد.
    کل قضیه به این صورت هست که میخواستم یک چشم یا سر که در اکثر ربات ها که با پردازش تصویر کار میکنن کاربرد داره بسازم.
    که درش از ساده ترین قطعات مکانیکی استفاده شده،مطمئناً همه با استپر آشنایی دارند.
    اما متأسفانه یکی از استپر هام مشکل پیدا کرد و مجبور شدم فقط حرکات به سمت راست و چپ سر یا چش ربات رو بسازم.
    در ادامه یک تصویر ازش ضمیمه کردم.
    کد های میکرو هم به زبان بیسیک هست و از آیسی Atmega8 استفاده کردم.
    یک محیط گرفیکی نیز در محیط #C برای گنترل حرکت به چپ و راست و گرفتن تصویر و ارسال دستور به میکرو از طریق پورت سریال نوشتم،که اون هم ضمیمه شده.(برنامه نویسی از همه چی تو دنیا راحت تره ، حتی از نفس کشید.)
    اگه سوالی بود،یا دعای خیری ، لعنتی.... در همین تاپیک مطرح کنید لطفاً،باشد که مفید واقع شده باشم.

البته پروژه کاملی نیست،حاصل 3 ساعت کاره فقط.
    اگر مفید بود،کاملش میکنیم.

در ضمن،اگر نیازی به اسکیما مدار بود،بگید ،تا بکشم و ارسال کنم.
    در مورد برنامه #C هم ، برای ارسال دستور ها با ارسال مقدار "1" حرکت به راست و ارسال "0" حرکت به چپ انجام میشه.

امکان ضمیمه کردن تو این سایت رو پیدا نکردم،به همین خاطر لینک همین مطلب رو در ایران ویج گزاشتم :
    http://www.iranled.com/forum/Thread-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%87-%D8%B3%D8%B1-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%B1%DA%A9-%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%DA%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84-%D8%A7%D8%B2-PC-%D8%B3%D9%88%D8%B1%D8%B3?pid=150383#pid150383

پاسخ : آموزش پروژه سر متحرک ربات + برنامه کنترل از PC + سورس

اینو یکی پاک کنه

دیدگاه

پاسخ : آموزش پروژه سر متحرک ربات + برنامه کنترل از PC + سورس

سلام دوست عزیز
      ممنون که اطلاعاتت رو در اختیار بقیه قرار میدی :nice:
      خوبه کا کسی با 3 ساعت کار اینو بسازه >-
      من چندتا سوال داشتم :mrgreen: :redface:
      1- اگه بخوایم به 4 چهت بچرخه باید چکار کنیم؟
      2- لطف میکنی بگی سیم های پرت سریال رو به کدوم پایه های میکرو وصل کردی؟
      3- اگه میشه نقشه برد رو بزار
      باتشکر فراوان

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X