اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یه آمپلی فایر 24 ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یه آمپلی فایر 24 ولت

سلام.
    من یه آمپلیفایر ترانزیستوری میخوام که با ولتاژ 12 ولت متقارن یا 24 ولت معمولی (فرقی نمیکنه ) 20-30 وات جواب بده. منبع تغذیه ام 2 تا باطری 12 ولت
    آی سی به دردم نمیخوره .
    کسی میتونه کمکم کنه؟؟؟؟
    خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

پاسخ : یه آمپلی فایر 24 ولت

ای بابا .یعنی یه مسلمون که بتونه جواب من رو بده پیدا نمیشه؟؟؟؟

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

مگه این آی سی ها برای راحتی بشر اختراع نشده اند
      درضمن کاربرد مدارت چیه ( های فای یا خار و خور کردن )
      آی سی TDA 1562Q باتوان خروجی 60وات ( THD=0.4% ) را حتما امتحان کن اونم فقط با یدونه باتری (14 ولتی)
      { نمونه صوفی گری در الکترونیک }
      [move]

URMO LAKE IS [s]THIRSTY[/s] DEAD
      [/move]

دیدگاه

در تکمیل پست قبلیم اینم بگم که یک آی سی محاله بتونه قدرت و کیفیت مدارات گسسته را بده
        [move]

[/move]

دیدگاه

قربونت شکلت تو که خودت جواب خودت رو دادی
          میشه گفت یه آمپلی حرفه ای میخوام.
          برای voice هم میخوام نه برای موزیک. ساده تر بگم واسه مداحی.
          علت استفاده از باطری هم اینه که سیستم پرتابل هستش.البته از نوع پر قدرتش.

دیدگاه

کمککککککککککککککک

دیدگاه

:cry: :cry: :cry: :cry:

دیدگاه

:applause: :applause:
                [move]

[/move]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ashk
                  سلام.
                  من یه آمپلیفایر ترانزیستوری میخوام که با ولتاژ 12 ولت متقارن یا 24 ولت معمولی (فرقی نمیکنه ) 20-30 وات جواب بده. منبع تغذیه ام 2 تا باطری 12 ولت
                  آی سی به دردم نمیخوره .
                  کسی میتونه کمکم کنه؟؟؟؟
                  استاد چرا ارز tda2030a استفاده نمیکنید
                  مدار باحالی داره حدود 30 وات و +-12 ولت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط said3
                    استاد چرا ارز tda2030a استفاده نمیکنید
                    مدار باحالی داره حدود 30 وات و +-12 ولت
                    آخه قربونت برم یه نگاه به تاریخ پست بنداز 2007 !! الان دیگه استاد اشک خودش IC میسازه !! :nice:
                    وقتی تو نیستی
                    نه هست های ما چونانکه بایدند
                    نه باید ها...
                    هر روز بی تو http://www.up98.org/upload/server1/0...158wwayrz3.jpg
                    روز مباداســـت !

دیدگاه

عیب نداره. الانم اگه باشه لازم دارم. اون موقع پیدا نشد منم رفتم سراغ سوئیچینگ. اونم هنوز درست جواب نداده.
                      چون برای آمپدانس 16 اهم میخوام باید ترانزیستوری باشه.

دیدگاه

سلام
                        خب یه منبع سوییچینگ ساده اضافه کنید واسه افزایش ولتاژ ، بعدشو که دیگه خودتون استادید.
                        اگه مدار سوییچینگ هم سراغ ندارید ، بگید قرار بدم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ashk

چون برای آمپدانس 16 اهم میخوام باید ترانزیستوری باشه.
                          استاد اشک با یک آمپلی 24 ولت 3 آمپر ترانزیستوری هم میشه بلندگوی 12 اینچ رو درایو کرد؟

دیدگاه

شدنش که میشه. با یه 1557 هم درایو میشه ولی....
                            کیفیت صدا خیلی افت میکنه. همه اینها به آمپلیفایر بستگی داره. خیلی مدارات هستند که با 24 ولت هم کار میکنند ولی روی این ولتاژ کیفیت خیلی پایینی دارند. نمونه اش مدار 50 وات آقای بخت آور.اون مدار در ولتاژ 70 ولت به اوج صدای خودش میرسه و کیفیت خوبی هم داره. در حالی که خودشون هم 35 ولت رو پیشنهاد کردند. چون رو 35 ولت مدار حرارت خیلی کمی داره برای مبتدی ها بهتره. با 24 هم کار میکنه ولی اصلاً جالب نیست. من دنبال مداری بودم که به شیوه خاصی طراحی شده باشه. مثل آزیر پلیس. با 12 ولت کار میکنه ولی صدای قوی داره . یه همچین چیزی ولی با کیفیت بالاتر لازم داشتم. البته اگه باشه هنوزم میخوام.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ashk
                              .....
                              من دنبال مداری بودم که به شیوه خاصی طراحی شده باشه. مثل آزیر پلیس. با 12 ولت کار میکنه ولی صدای قوی داره . یه همچین چیزی ولی با کیفیت بالاتر لازم داشتم. البته اگه باشه هنوزم میخوام.
                              سلاملکم استاد جون :
                              اون مداره بوووددد :mrgreen: یکم دیگه تغییرش دادم :rolleyes: و این نقشه از 10 تا 30 ولت خوب جواب میده ( طرح اصلی رو مبنای 22 ولت گرفتم واسه باتری 24 ولت )
                              باید بریج کنید تا :
                              روی بار 16 اهمی 25 وات پیک و 8 اهم 50 وات پیک و 4 اهم 100 وات پیک (واحدی که شرکتها مینویسن یعنی قدرتش 4 برابر TDA1557 هست). البته کلا 3 تا باند 16 اهم خوب جواب میده.

این مدار و امتحان کنید و نتیجه رو بگید باید راضی تون کنه. واسه بریج هم خازن خروجی نباید باشه.
                              ضمنا جریان مصرفی حداکثر یک آمپر هست ( 16 اهم حداکثر قدرت - پیک 1.4 آمپر )
                              نقشه :

فقط یه نکته بعد از ساخت ولتاژ دوسر مقاومت 10 اهم ترانزیستور پایین BC639 باید حدود 30 میلی تا 100 میلی ولت باشه. اگه کمتر بود مقاومت 22k رو کمتر کنید مثلا 15k و اگه بیشتر بود 22k رو زیاد کنید 33k . مقدار 60 میلی ولت نرماله.
                              دو تا دیود ضربه گیر برای خروجی بزارین بهتره تو نقشه یادم رفت بزارم .
                              میتونید بجای TIP 41 , 42 از BD140,139 استفاده کنید. فقط ترانزیستورای 3055 هیت سینک کوچکی میخوان. خازن 220nF خروجی هم 100nF پولیستر باشه بهتره.
                              وقتی تو نیستی
                              نه هست های ما چونانکه بایدند
                              نه باید ها...
                              هر روز بی تو http://www.up98.org/upload/server1/0...158wwayrz3.jpg
                              روز مباداســـت !

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X