اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست راهنمایی در مورد gordak 952

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست راهنمایی در مورد gordak 952

سلام
    من یه مشکلی برام پیش اومده :cry2: توی دفتر چه راهنما یه چیزایی در مورد پیچ پمپ که زیر دستگاه هست نوشته باید باز بشه
    من نگاه کردم 3 تا پیچ هست که از نظر ظاهری با بقیه فرق میکنه و ظاهرا اونا هستند
    ولی الان دقیقا نمیدونم چیکار کنم! بازشون کنم ببندمشون سفتشون کنم؟؟؟ oo:
    و در ضمن دو تا کلید پاور رو دستگاه هست که یکی بزرگ تره و یکی کوچیک تره هر کدوم مال چیه؟
    با تشکر :nerd:

پاسخ : درخواست راهنمایی در مورد gordak 952

ببینید اینطوریه دستگاهتون؟

اصولا یکی از کلیدها مال هویه قلمی باید باشه و دومی مال پمپ هوا! امیدوارم درست یادم مونده باشه چون خیلی وقت پیش کار کردم!
    It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

دقیقا
      فقط اون B نداره!
      در مورد پیچ نظری ندارید؟! میشه یه عکس از زیر دستگاه بزارید
      با تشکر

دیدگاه

من خودم ندارم عکسشو از اینترنت گرفتم در مورد پیچ هم اطلاعی ندارم! متاسفم!

دیدگاه

دوستان هیچ کس اطلاعی نداره؟

دیدگاه

اگه میتونی عکس زیر دستگاه و قسمتی از دفترچه که راجع بهش توضیح داده رو بذار!

دیدگاه

اقا حل شد!
              زیر دستگاه سه تا پیچ سفید یا .. هست که کلا داد میزنه از پیچ های بدنه نیست چون اونا همه رنگشون سیاه هست و ...
              اونا رو باید حتما حتما در بیارید کامل و موقع جابجایی دستگاه دوباره ببندید
              با تشکر

دیدگاه

سلام دایی علی
                این هویه رو چند خریدی؟ لحیم کاری با هوای داغش چطوره.
                آخه من دودلم که weller بگیرم یا این چینی ها رو!!!
                نمی تونم سرعت لحیم کاری باهوای داغ چقدر با هویه معمولی فرق داره؟
                مثلا من با هویه معمولی یه ATmega48 نوع SMDآ‌رو که 32 پایه داره توی کمتر از 1 دقیقه لحیم می کنم و نمی دونم آیا باهوای داغ سرعت لحیم کاری بیشتر میشه؟
                با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadmn
                  سلام دایی علی
                  این هویه رو چند خریدی؟ لحیم کاری با هوای داغش چطوره.
                  آخه من دودلم که weller بگیرم یا این چینی ها رو!!!
                  نمی تونم سرعت لحیم کاری باهوای داغ چقدر با هویه معمولی فرق داره؟
                  مثلا من با هویه معمولی یه ATmega48 نوع SMD‌رو که 32 پایه داره توی کمتر از 1 دقیقه لحیم می کنم و نمی دونم آیا باهوای داغ سرعت لحیم کاری بیشتر میشه؟
                  سلام خدمت استاد عزیز
                  در مورد قیمت نمی دونم علی آقا چند خریده ولی تو چین تقریبا 60 دلاره.در هر حال جنس چینی هست برای شروع خوبه و معمولا تو کارهای قابل ریسک میشه از جنس های چینی استفاده کرد.
                  در مورد سرعت هم برای افراد و کاربرد های مختلف فرق میکنه ولی اینو می تونم بگم که وقتی پکیج آی سی lpfp بشه در نتیجه فاصله پایه ها کمتر میشه و اگه تعداد پایه ها هم بیشتر بشه شما با استفاده از این روش می تونید مطمئن بشید لحیم کاریتون تضمینی و تمیز خواهد بود. باید بگم من با یک هویه معمولی 60 وات آی سی 100 پایه lqfp رو لحیم کردم و تا چند روز کابوس میدیدم!!!
                  خوبی استفاده از hotair و خمیر قلع اینه که موقع حرارت دادن به خاطر فلاکس پایه ها اتصال کوتاه نمی شن!
                  قبلا شاید دیده باشید ولی تو تاپیک زیر فیلمهای واضحی برای روش hotair هست.
                  http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=41326.0

دیدگاه

دمت گرم دایی
                    اون تاپیکتو کامل خونده بودم. واقعا سنگ تموم گذاشتی و همه رو شرمنده کردی.
                    اما هنوز کسی مقایسه دقیقی بین هویه معمولی و Hot airآ‌ ننوشته بود.
                    خیلی ها رو توی سایت دیدم که Hot air خریدن ولی ازش استفاده نمی کنن. نمی دونم علتش چیه؟
                    کیفیت Hot air شون پایینه؟ یا سرعت کار باهاش کمه؟ یا ممکنه قطعه رو راحتتر از هویه معمولی بسوزونه؟
                    تابحال نشده قطعه ای رو با هویه معمولی لحیم کنم و خراب از آب دربیاد حتی آی سی مثل FT232RL که پایه هاش بسیار نزدیکه به همه.
                    و اگه Hot air سریع باشه اما مطمئن نباشه پس نمی تونه جای هویه معمولی رو بگیره.
                    نکته دیگه اینه که کیفیت این چینیا چه فرقی با هویه معروفی مثل weller داره.
                    سرتو درد آوردم اما یه سوال خنده دار هم دارم:
                    کدوم یک از لینک های زیر خمیر قلعه:
                    http://www.plaza.ir/Solder_Paste-2709.aspx
                    http://www.plaza.ir/Yaxun_YX_223_Flux_Pulp-64.aspx
                    http://www.plaza.ir/Solder_Water_Fluxy_-53.aspx
                    http://www.plaza.ir/Pulp_templet_PPD-2811.aspx
                    به نظرم چندان اسماش درست نیست!!!

دیدگاه

سلام خدومت دایی جان عزیز
                      دایی این لینک هایی که دادی هیچ کدوم خمیر قلع نیست!
                      در مورد قیمت من 75 گرفتم
                      در مورد کیفیت هم یه عیبی هویه smd همراش داره اونم اینکه سر های مختلف رو نداره و فقط نوک تیز همراه دستگاه بود
                      در مورد هات ایرش هم یه بدی که خیلی هم بزرگ هست! اینه که کنترل دماش به صورت هوش مند نیست! یعنی وقتی دما رو روی یه مقداری تنظیم میکنید اگه فشار هوا رو کم و زیاد کنید دما به شدت تغییر میکنه و باید دوباره تنظیمش کرد
                      البته من یه اولین بار که داشتم استفاده میکردم نمیدونستم و فشار رو کم کردم و دما رو بردم بالا تا زود گرم شه! دیدم داره دود میکنه!
                      ---------------------------
                      جدا همه ی این مسائل یا باید خمیر قلع سرنگی بگیرید یا یه سرنگ مناسب براش پیدا کنید که بزرگ ترین معضل هست چون مورد اول که تقریبا پیدا نمیشه تو ایران دومی هم که باز به خوبی نوع اصلیش کار نمیکنه و وقتی نتونید درست خمیر رو روی پدها بزارید دیگه هات ایر فایده ای نداره و ...

و در کل اگه میخواید بگیرین یه مدل درست و حسابی بگیرین! من که پشیمونم اینو گرفتم! دارین میگرین یه مدل بگیرین که قلع کش برقی هم داشته باشه که کار رو 50% راحت تر میکنه
                      با تشکر

دیدگاه

شما با تجربه تر از من هستید و می دونید که هیچ وقت نمیشه به جنس چینی اعتماد کرد . در هر موردی چین لوازم ارزون و بی کیفیت درست میکنه!
                        قضیه سوختن هم کم پیش میاد که اونم وقتی پیش میاد که بار اول باشه که کار میکنید.
                        این سایت هم همه اسمهارو غلط نوشته میتونید تو google قسمت image کلمه solder paste رو سرچ کنید تا عکس های دقیقش رو ببینید.
                        به نظر من کار با هات ایر خیلی خوبه البته برای مواقعی که ارزشش رو داره مثلا برای قطعات smd درشت چه آی سی و چه قطعات دیگر استفاده از هویه قلمی خیلی بهتره ولی وقتی فاصله ها اونقدر کوچکه که سر هویه جواب نمیده خمیر لحیم و هوای گرم یه موهبته!
                        میتونید از آقای بلورچیان بپرسید اگه اشتباه نکنم ایشون تجربه خیلی زیادی تو استفاده از این دستگاه دارند!

دیدگاه

دمت گرم دایی علی
                          سالاری دایی رضا
                          خیلی از پرسش هام حل شد.
                          این سایت هم با اسامی غلط خیلی گیجم کرد.
                          هویه هم همون weller می گیرم.
                          فقط می مونه پیدا کردن خمیر قلع که دایی علی میگه جنس خوبش پیدا نمیشه و مالیدنش روی پدها سخته؟!

دیدگاه

خواهش میکنم این نظر لطفتونه !
                            شما میتونید خمیر قلع رو از بازار بگیرید که معمولا توی ظرفای گرد مثل واکس هست و بعد خودتون داخل یه چیزی مثل سرنگ بریزید یا به قول دوستان تو سرنگهای خالی شده فلاکس جامد استفاده کنید . کلا هر چیزی که بتونید باهاش تزریق کنید و تا حد امکان ریز باشه یعنی تقریبا در حد ضخامت پد ها.
                            من دیدم بعضی ها با چوب کبریت میمالند رو برد که مطمئنا کار سختیه.
                            ولی خوب همیشه این شمایید که تعیین می کنید کارتون چقدر سخت یا راحت باشه! مثلا برای لخت کردن سیم راههای مختلفی هست که هر کس به میزان خلاقیت یا راحتیش از اون استفاده می کنه مثلا : سیم چین ، انبر دستی ، شعله ، دندون ، ناخن ، ناخن گیر ، چاقو ، سیم لخت کن چینی ، سیم لخت کن آلمانی و ...
                            اینا هم قیمتشون فرق میکنه هم نتیجه شون ولی در نهایت شمایید که تصمیم می گیرید!!!
                            به نظر من خوبه که با چند تا از فروشنده ها هم صحبت کنید. درسته که در 60% موارد ... می گن ولی تو حرفاشون اطلاعات خیلی خوبی هم پیدا میشه!!!

دیدگاه

من این رو دارم
                              به نظرم خیلی هم خوب است
                              قیمت هم حدود 60 گرفتم
                              یه چند وقتی هم دارم
                              یکی از رفیق های دیگم هم خریده
                              کلا به قیمتش به نظرم میارزه
                              هویه معمولیش حرف نداره همیشه هم اگه روشن باشه هیچیش نمیشه سرشم خیلی خوبه و خوبی دیگم که داره اگه قطعاتش خراب شد میتونی به راحتی عوض کنی
                              مثلا این هویه معمولیش 6 7 قیمتشه
                              البته با مدل های دیگم کار کردم ولی در این رنج قیمت ، فعلا بهترینه به نطرم
                              یک مدل تو یه شرکت هست مال آلمانه که محشره حدود 250 قیمت داره ، خاصی مدلشو برات میفرستم
                              { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X