اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

AVR Studio 5

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

AVR Studio 5

سلام.
    سایت اتمل ورژن جدید نرم افزار AVR Studio رو ارائه کرده.
    این ورژن با ورژن های قبلی تفاوت اساسی داره.
    نرم افزار به طور یکپارچه است و نیازی به نصب ARV GCC ندارد. همچنین از Visual Studio 2010 برای محیط کاری آن استفاده شده است. تمامی میکرو کنترلر های 8 و 32 بیتی AVR را ساپورت می کند.
    آنقدر جذاب است که وسوسه می شوید تا از کدویژن خداحافظی کنید !

http://www.atmel.com/microsite/avr_studio_5/default.asp?source=cms&icn=hmap1-AVR_STUDIO&ici=apr_2011

دانلود ( حجم : 522 مگابایت )
    http://www.atmel.com/forms/software_download.asp?category_id=163&family_i d=607&subfamily_id=2138&fn=dl_avrstudio5.0 .beta.exe

پاسخ : AVR Studio 5

جالبه

لیستی از کتابخونه هاش دارید؟

میخوام بدونم کتابخانه ی FF.h که مربوط به fat32 هست را پشتیبانی میکنه یا نه؟

ممنون

دیدگاه

این روش gcc نصب میشه
      که اونم کتابخونه هاش همه جا هست

دیدگاه

البته دوستان توجه داشته باشند که نسخه Beta میباشد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد مهری
          جالبه

لیستی از کتابخونه هاش دارید؟

میخوام بدونم کتابخانه ی FF.h که مربوط به fat32 هست را پشتیبانی میکنه یا نه؟

ممنون
          کامپایلرش AVRGCC است و از کتابخونه های اون میشه استفاده کرد.
          من هنوز باهاش پروژه ای انجام ندادم, اما یه جایی تو پوشه نصبش دیدم که فایل های کتابخونه avr-libc وجود داره.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط perfect
            البته دوستان توجه داشته باشند که نسخه Beta میباشد
            با توجه به اینکه از نرم افزارهایی مثل GCC و Visual Studio استفاده می کنه و اونها هم امتحانشون رو پس دادن فکر نمیکنم این مساله مشکلی ایجاد بکنه.
            به هر حال هر چی باشه باز هم از نسخه های کرک شده کامپایلر های دیگه مطمئن تر به نظر میاد.
            و مهمتر از همه این که توسط خود سازده سخت افزار داره ارائه میشه.

دیدگاه

این یه پوسته که روی gcc میاد !
              یعنی این بتا بودن فقط واسه امکانات خودشه ، نه کامپایل کردن برنامه.
              در کل خیلی خیلی جالب شده.
              من که دارم ازش استفاده می کنم و چند تا پروژه هم راه انداختم ، به مشکلی هم برخورد نکردم

دیدگاه

سلام.
                بعد از مدتی ارائه نسخه بتا شرکت اتمل نسخه پایدار AVR Studio 5 رو در وبسایت خود قرار داد. حجم نسخه فعلی 602 MB میباشد. بنده بعد از مدتی بالاخره این برنامه رو دانلود و نصب کردم. ولی بعد از نصب قصد کامپایل یک پروژه ساده رو داشتم که با خطای زیر روبرو شدم:
                10:13:41.074: [ERROR] Could not get software framework information from package 'com.atmel.avr.sf.source.zip'., System.Exception: Could not extract files from package 'C:\Program Files\Atmel\AVR Studio 5.0\softwareframework\Plugins\com.atmel.avr.sf.sou rce.zip'. The package 'C:\Program Files\Atmel\AVR Studio 5.0\softwareframework\Plugins\com.atmel.avr.sf.sou rce.zip' is not a valid zip archive. The package 'C:\Program Files\Atmel\AVR Studio 5.0\softwareframework\Plugins\com.atmel.avr.sf.sou rce.zip' is not a valid zip archive., MethodName: ExtractFiles, Stack Trace: at Atmel.VsIde.AvrStudio.AvrSoftwareFrameworkLibrary. PackageExtraction.ZipPackageExtractor.ExtractFiles (String packagePath, String[] filesToExtract, String targetBaseDirectory, ExtractionOption option)

این خطا به علت اشکالی در فایل com.atmel.avr.sf.source.zip است که باعث شده extrac نشه. این نکته رو هم اضافه کنم که فایل رو با نرم افزار مدیریت دانلود قدرتمند IDM دانلود کردم پس بعیده که در اثر دانلود ناقص این اشکال بوجود اومده باشه. البته برنامه رو یکبار repair هم کردم ولی درست نشد.
                آیا دوستان دیگه هم با این اشکال روبرو شدند؟ فکر میکنید سورس فایل روی سایت اشکال داره؟

دیدگاه

مطمئنا دوستانی که با نرم افزار AVR Studio 5 کار کرده باشند تفاوت اساسی که کرده را متوجه خواهند شد اما دقیقا چه تفاوتی کرده و چه قابلیتهایی به آن اضافه شده است؟
                  شاید در نگاه اول قابلیت کامل کردن کلمه توجه شما را جلب کند اما باید عرض کنم که این قابلیت در مقابل قابلیتهای دیگری که به آن اضافه شده است شاید چندان قابل ذکر نباشد.

مثل
                  اضافه کردن یک زبان جدید به نرم افزار
                  اضافه کردن بردهای مورد نظرتان (مثل کاری که Atmel کرده است)
                  اضافه کردن یک نرم افزار جدید مثلا طراحی فونت یا هر چیزهای دیگر
                  اضافه کردن Help به برنامه
                  در واقع این نرم افزار بستری را برای شما فراهم می کند که می توانید برای این نرم افزار برنامه بنویسید و از قابلیتهای آن استفاده کنید.
                  اما چطور AVR Studio یهو این همه قابلیت به آن اضافه شده است؟؟؟
                  باید به ریشه آن توجه کنید
                  شرکت ماکروسافت از سری Visual Studio 2008 به بعد قابلیت فوق العاده ای به این نرم افزار IDE خود اضافه کرده که به شما این امکان رو می دهد که برای خودتان یک IDE جدا گانه بسازید Microsoft Visual Studio Shell (isolated mode) و یا یک نرم افزار تابع برای آن بسازیدVisual Studio Shell (Integration mode) . البته این قابلیت بطور پیش فرض روی Visual Studio نصب نیست .
                  در واقع AVR Studio 5 یک نرم افزار ساخته شده از نوع Isolated mode می باشد. و این قابلیت کامل کردن یک کلمه نیز یک نرم افزار از نوع Integration mode می باشد که توسط Atmel خریداری شده است.(البته خود اتمل هم می توانست همچین برنامه ای مستقیم در برنامه اش اضافه کند اما انگار حال نداشته :biggrin
                  در واقع وقتی این IDE از نوع Isolated mode ساخته می شود شما با برنامه های از نوع Integration این توانایی را دارید که به متن برنامه یا Menu یا Tools bar دسترسی داشته باشید. و برنامه مورد نظر خود را بنویسید.
                  پس با نوشتن یک برنامه از نوع Integaration mode می توانید برنامه خود را درون AVR Studio 5 وارد کنید ، ضمنا خود Atmel نیز کتابخانه های استاندارد خودش و IAR را در اختیار کاربران قرار داده تا کسانی که مایل هستند بوسیله آنها برای این نرم افزار برنامه بنویسند. (http://atmel.com/asf)
                  تا کنون برای AVR فقط 2 تا برنامه نوشته شده است که یکی اضافه شدند زبان C++ به AVR Studio که توسط خود Atmel نوشته شده است و دیگری رو دقیقا نمی دونم به چه درد می خوره و توسط یک شرکت ثالث انجام شده است.
                  برای مشاهده لیست نرم افزارهای نصب شده روی AVR Studio یا بخواهید یک برنامه بروی آن نصب کنید از Extension Manager استفاده کنید.

دوستانی که مایل هستند خودشان اقدام به ساختن برنامه برای این نرم افزار(AVR Atudio 5) بکنند برای این کار نیاز به آشنایی با
                  زبان: VB.NET یا C#.NET و بهتر است WPF نیز وارد باشند
                  و نصب : Visual Studio SDK TOOLS ، Sell Visual Studio Integration ، Visual Studio SP1 و خود Visual Studioدارند
                  که همه را می توانید از سایت ماکروسافت دانلود کنید
                  در واقع در آینده شاهد ظهور برنامه های بیشتر و متنوع تری برای این نرم افزار خواهیم بود که رنگ بقیه کامپایلرها را کم رنگ و کمرنگ تر خواهند کرد
                  هیچ کس و هیچ چیز نمی تونه مانع رسیدنت به آرزوهات بشه مگر خودت

دیدگاه

سلام
                    من میخام avrstudio 5 کامل یاد بگیرم . اگه یه منبع خوب معرفی کنید ممنون میشم . در ضمن مهم نیست انگلیسی یا فارسی باشه. فقط میخام کامل باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط lamborginy
                      سلام
                      من میخام avrstudio 5 کامل یاد بگیرم . اگه یه منبع خوب معرفی کنید ممنون میشم . در ضمن مهم نیست انگلیسی یا فارسی باشه. فقط میخام کامل باشه
                      شما همین الان هم داخل منبع هستید
                      هر سوالی داشتید ، اول جستجو بکنید، اگر نبود بپرسید ، دوستان زیادی خوشحال میشند بهتون کمک کنند.

دیدگاه

سلام جناب منبع

من فقط در حال حاضر میخوام مثل نسخه 4 که :
                        tools\AVRProg
                        رو میزدم و با پروگرامر isp کار میکردم با این نسخه هم کار کنم .. شما بلدی؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alishekarriz
                          با پروگرامر isp کار میکردم با این نسخه هم کار کنم ..
                          تا آنجایی که من متوجه شدم و با توجه به PDF زیر این نسخه از AVR Studio فقط از پراگرامرهای زیر پشتیبانی می کند
                          http://www.atmel.com/dyn/resources/p...lease_note.pdf
                          AVR ONE!, JTAGICE mkII, JTAGICE3, STK500, STK600, QT600, AVRISP mkII, AVR Dragon
                          برای پرگرامر کردن روی Tools -> AVR Programmer کلیک کنید و زمانی که یکی از پرگرامرها به دستگاه متصل باشد خود نرم افزار آن شناسایی کرده و در لیست پرگرامرها قرار می دهد
                          چون مدل ISP فقط نسخه2 را پشتیبانی می کند بنابر این می تواند از نرم افزارهای دیگر برای این کار استفاده کرده و آن را نصب کرده سپس آدرس آن را در برنامه وارد کنید که برای این کار می توانید از Tools->External Tools استفاده کنید. تا بتوانید از داخل برنامه آن را فراخوانی کنید
                          هیچ کس و هیچ چیز نمی تونه مانع رسیدنت به آرزوهات بشه مگر خودت

دیدگاه

خبر بسیار جالبی بود ممنون.
                            من سالها قبل به صورت حرفه ای از ویژوال استودیو استفاده می کردم . تا سال 85 که به ناچار و به دلیل مشکلاتی دنیای برنامه نویسی PC را رها کردم. و این یکی دو سال کمی در زمینه برنامه نویسی میکرو کار می کنم همیشه برام سوال بوده که چرا محیط های برنامه نویسی میکرو ها اینقدر ابتدایی ، ضعیف و مشکل داره و حداقل 15 سال از برنامه نویسی PC عقب تره . بدون شک دلیل اینهمه پیشرفت در سیستم های نرم افزاری PC وجود محیط بسیار قدرتمند و دوستانه ویژوال استودیو بود . حالا با این کار فوق العاده اتمل اطمینان دارم در مدت کوتاهی سیستمهای میکرو و نحوه برنامه نویسی و حتی شبیه سازی اون متحول می شه . فقط امیدوارم زودتر نسخه اصلیش آماده بشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali2914
                              خبر بسیار جالبی بود ممنون.
                              من سالها قبل به صورت حرفه ای از ویژوال استودیو استفاده می کردم . تا سال 85 که به ناچار و به دلیل مشکلاتی دنیای برنامه نویسی PC را رها کردم. و این یکی دو سال کمی در زمینه برنامه نویسی میکرو کار می کنم همیشه برام سوال بوده که چرا محیط های برنامه نویسی میکرو ها اینقدر ابتدایی ، ضعیف و مشکل داره و حداقل 15 سال از برنامه نویسی PC عقب تره . بدون شک دلیل اینهمه پیشرفت در سیستم های نرم افزاری PC وجود محیط بسیار قدرتمند و دوستانه ویژوال استودیو بود . حالا با این کار فوق العاده اتمل اطمینان دارم در مدت کوتاهی سیستمهای میکرو و نحوه برنامه نویسی و حتی شبیه سازی اون متحول می شه . فقط امیدوارم زودتر نسخه اصلیش آماده بشه.
                              فکر کنم آماده شده باشه من هم باید نسخه اصلیش رو داشته باشم
                              راستی اینقدر جالبه که میخوام IAR رو ول کنم بیام سراغ این برای XMEGA کد بنویسم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X