اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تعداد ورودیهای شبکه عصبی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تعداد ورودیهای شبکه عصبی

سلام
    در یک مسئله تشخیص خودکار بیماری از روی تصاویر. بعد از اینکه مشخصات تصاویر استخراج شدند ، میخوام از شبکه عصبی استفاده کنم اما از اونجاییکه دوبیماری که قصد تمایز اونها از هم رو دارم خیلی به هم شبیه هستند طبیعتا نیاز به استخراج ویژگی با دقت بالایی هست. از طرفی وقتی ورودی شبکه عصبی رو به عنوان بردار P تعریف میکنیم. طبیعتا سایز بردار ورودی به نواعی تعیین کننده تعداد نرونهای لایه ورودی هست. مثلا اگه برای 100 تصویر بردار مشخصات 100*300 باشه و بردار تارگت هم 100*1 در اینصورت تعداد نرونهای لایه ورودی 300 خواهد بود. جالب اینجاست که من با این شرایط جواب خیلی خوبی میگیرم ولی میگن که تعداد نرونهای ورودیم بیش از اندازه زیاده.
    از طرفی چون شباهت تصاویر زیاد هست اگه ویژگیها رو کم کنم درصد تشخیص پایین میاد. حتی اگه برای تعیین تاثیرگذارترین ویژگی ها از PCA استفاده کنم هم باز درصد پایین میاد. میخوام بدونم واقعا این سایز بردار ورودی مشکل داره؟ از بین دوستان کسی میتونه در این زمینه کمکی کنه؟ ممنون میشم
    گویند که فریادرسی می آید...

پاسخ : تعداد ورودیهای شبکه عصبی

سلام.
    روش استخراج ویژگیتون خیلی خوب بوده که با 300 تا نورون ورودی جواب خوبی میگیرید.
    مسئله اینجاست که وقتی تعداد نورون ها زیاد میشه آموزش شبکه مشکل میشه و احتمال اینکه شبکه در مینیمم های محلی گیر بیفته بیشتر میشه ولی از نظر تئوری نه مشکلی نداره من در پروژه خود حداقل ورودی هام 256 تا بود و درصد بازشناسی ام 99.2 درصد بود در مسئله بازشناسی ارقام دستنوشته فارسی.
    موفق باشید.
    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
    هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
    چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

بعضی وقتها خیلی از ویژگی ها وابسته به هم و غیرضروری هستند. با استفاده از الگوریتم های selection یا score میشه موارد غیر ضروری رو حذف کرد.
      یکی از بهترین selector ها GA هست.
      It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

سلام
        من برای پروژه درسی نیاز به یک پروژه شبکه عصبی با کد متلب دارم شما می تونید کمک کنید؟
        ممنون میشم پاسخ دهید چون زمان زیادی برای ارائه ندارم.
        با تشکر

دیدگاه

سلام
          چه پروژه ای براتون تعریف شده؟
          و با کدوم یک از شبکه های عصبی میخاین انجام بدین؟
          Speech Enhancement

دیدگاه

سلام دوستان کسی میتونه در این زمینه کمکی بکنه که چجوری این مقاله رو پیاده سازی کنم واقعا ضروریه؟
            مقاله شبکه عصبی:
            Face detection in complicated backgrounds and different
            illumination conditions by using YCbCr color space and neural network
            لطفا کمک کنید control1360@yahoo.com

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X