اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد پورت های 3 و 4 lpc2378

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در مورد پورت های 3 و 4 lpc2378

سلام به همگی . من نمی تونم برای پورت 3 و 4 میکرو lpc2378 یه چشمک زن طراحی کنم فکر می کنم باید این دو پورت یه تفاوتی با پورتهای 0 و 1 و 2 داشته باشند .

اینم اضافه کنم که من با دو پورت 3و4 مثل دیگر پورت ها برنامه نوشتم و تو دیباگر وشبیه سازی کیل درست جواب می داد اما در عمل نه .

مثلا یکی از پایه ها یا همش 3.3 ولت هست حتی یکیشم بود که 0.6 ولت داشت .
    ممنون می شم در این مورد من رو راهنمایی کنید .

پاسخ : راهنمایی در مورد پورت های 3 و 4 lpc2378

سلام

دقیقا یادم نیست ولی فکر کنم همین دو تا پورت قابلیت FAST رو نداشت!

خدای نکرده که با FIO بهشون دستور نمیدی؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد مهری
      سلام

دقیقا یادم نیست ولی فکر کنم همین دو تا پورت قابلیت FAST رو نداشت!

خدای نکرده که با FIO بهشون دستور نمیدی؟
      :biggrin: چرا با FIO بهشون دستور دادم . خیلی سوتی دادم ؟؟؟؟

ولی سوال اینه چرا که تو شبیه سازی درست کار می کرد ؟؟؟

جواب : (همین الان دوباره تست کردم) نه تو شبیه سازی هم درست کار نمی کرده تو گیج می زدی oo: oo:

در مورد قابلیت fast هم چرا همه ی پورت ها این قابلیت رو دارند ولی پورت 0 و 1 علاوه بر اون قابلیت slow رو هم دارند .

دیدگاه

مشکل حل شد .

برای پورت 3 برای پین های 0 تا 7 حتما باید PINSEL6=0x00; در برنامه آورده شود و برای پین های 23 تا 26 این کار لازم نیست .
        (مانند پورت های 0 و 1 و 2 که لازم نبود PINSEL رو در برنامه بیاریم .)

برای پورت 4 برای پین های 0 تا 15 حتما باید PINSEL8=0x00; در برنامه آورده شود و برای پینهای 24 و 25 و 30 و 31 حتما باید PINSEL9=0x00; در برنامه آورده شود و برای دو پین 28 و 29 این کار لازم نیست .

دیدگاه

سلام به همه..!
          اقا من تازه کار با lpc2378 رو شروع کردم. :nerd:.. این پورتاشو حسابی قاتی کردم....اگه کسی میدونه به سوالای من جواب بده...ممنونم..!
          1_ چرا تو همه سایت ها رجیستر یه پورت رو مثلا برای تعیین ورودی و خروجی IOXDIR مینویسن در حالی که KEIL برای این حالت ارور میده و اینجوری قبول میکنه: IODIRX
          2_ آیا در حالت دسترسی عادی به پورت ها هم میشه اونارو به قسمتهای کوچکتر تقسیم کرد (مثلا هر پورت رو به 4 تا 8 بیتی تقسیم کرد) :angry:
          3_ این ایسی چندتا پورت داره...(اگه 5 تاست چطوری 144 پایه داره یعنی همه ی پورتاش 32 بیتی نیستن؟)؟

دیدگاه

به نام خدا سلام عزیزم
            1-برای حل اینن مشکل شما میتونی فایل "LPC23XX.H" تغییر بده البته من اینکا رو اصلا پیشنهاد نمیکنم این فقط یک اسم که #define شده واگرنه مهم ادرسی هست که به اون اشاره میکنه
            2-آره همچین امکانی هست توی فایل "LPC23XX.H" را نگاه کن با مثلا رجیستر های FIO0DIR0 و... شما میتونی به دصورت 8 بیتی جدا به پورت دسترسی داشته باشی از خط 229 تا 407 همین فایل رو نگاه کن متوه میشی توضیحاتش رو هم بالاش زده تا اونجائی که یادمه داخل USERMANUAL هم توضیح داده
            3-چرا 32 بیتی هست ولی پایه برای خروجی کم داشته اون خروی هاش بیرون ظاهر نمیشه تقریبا مثل میکروکنترلر PIC
            امیدوارم مشکلت حل شده باشه...
            آيا كسى كه وعده نيكو به او داده‏ايم و او به آن خواهد رسيد، مانند كسى است كه از كالاى زندگى دنيا بهره‏مندش گردانيده‏ايم [ولى‏] او روز قيامت از [جمله‏] احضارشدگان [در آتش‏] است؟ (61)(سوره قصص)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط M.ABDOLLAHI
              به نام خدا سلام عزیزم
              1-برای حل اینن مشکل شما میتونی فایل "LPC23XX.H" تغییر بده البته من اینکا رو اصلا پیشنهاد نمیکنم این فقط یک اسم که #define شده واگرنه مهم ادرسی هست که به اون اشاره میکنه
              2-آره همچین امکانی هست توی فایل "LPC23XX.H" را نگاه کن با مثلا رجیستر های FIO0DIR0 و... شما میتونی به دصورت 8 بیتی جدا به پورت دسترسی داشته باشی از خط 229 تا 407 همین فایل رو نگاه کن متوه میشی توضیحاتش رو هم بالاش زده تا اونجائی که یادمه داخل USERMANUAL هم توضیح داده
              3-چرا 32 بیتی هست ولی پایه برای خروجی کم داشته اون خروی هاش بیرون ظاهر نمیشه تقریبا مثل میکروکنترلر PIC
              امیدوارم مشکلت حل شده باشه...
              اقا ممنونم......اون مورد آخر حسابی کمکم کرد.......بازم ممنون از راهنماییتون..! :job:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kenza1370
                1_ چرا تو همه سایت ها رجیستر یه پورت رو مثلا برای تعیین ورودی و خروجی IOXDIR مینویسن در حالی که KEIL برای این حالت ارور میده و اینجوری قبول میکنه: IODIRX
                ســــلـــام :mrgreen:
                به همه دوستان و اساتید عزیز
                آقا اینی که این طرف اسمش چیه کنزا گفته منم تست کردم جواب نمیده
                رفتم جایی که برنامم نصب شده اصلا کتابخانه lpc2378 نیست که تغییرش بدم.
                نکته 2 :
                هر چی هم کتابخانه از اینترنت می گیرم(که همش هم مال تروشه است) x را وسط گذاشته ولی تو برنامه نویسی keil قبول نمی کنه :cry: :angry:
                لطفا اگه کسی از اساتید چیزی می دونه کمک کنه :nerd:
                انشاالله یک در دنیا صد در آخرت ثواب ببرید
                پیشاپیش از کمک های شما دوستان و اساتید مراتب تشکر را دارم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد3000
                  ســــلـــام :mrgreen:
                  به همه دوستان و اساتید عزیز
                  آقا اینی که این طرف اسمش چیه کنزا گفته منم تست کردم جواب نمیده
                  رفتم جایی که برنامم نصب شده اصلا کتابخانه lpc2378 نیست که تغییرش بدم.
                  نکته 2 :
                  هر چی هم کتابخانه از اینترنت می گیرم(که همش هم مال تروشه است) x را وسط گذاشته ولی تو برنامه نویسی keil قبول نمی کنه :cry: :angry:
                  لطفا اگه کسی از اساتید چیزی می دونه کمک کنه :nerd:
                  انشاالله یک در دنیا صد در آخرت ثواب ببرید
                  پیشاپیش از کمک های شما دوستان و اساتید مراتب تشکر را دارم
                  دوست من اصلا کتابخونه ی lpc2378 نیست شما باید دنبال LPC23xxآ‌ باشید که آدرس محلش اینه C:\Keil\ARM\INC\Philips

دیدگاه

سلام...
                    دوست من کتابخونه درست....ولی همه که نمیرن کتابخونه رو تغییر بدن و بجای IOPINX بنویسن IOXPIN ....سوال من و این دوست عزیز این هست که چرا تو همه جا اینطوری مینویسن : IOXPIN
                    ولی keil اینو قبول نمیکنه و اینجوری قبول میکنه : IOPINX..... :redface:

البته این مشکل فقط در حالت SLOW پیش میاد و در حالت FAST دیگه اینطوری نیست..!! :cry2:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X