اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کلیدی که بکمک الکترونیک بطور فیزیکی جلوعقب بشه ( حدود دو سانت)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کلیدی که بکمک الکترونیک بطور فیزیکی جلوعقب بشه ( حدود دو سانت)

سلام
    من برای یه پروژه به یه قطعه نیاز دارم که یه چیزی شبیه یه ضامن رو بتونم کنترل کنم که با میکرو جلو و عقب ببرمش، فرض کنید یه مستطیل کوچیک آهنی (3 سانت) رو با صفر و یک جلو عقب ببرم. بطوری که با دادن صفر اون مستطیل آهنی حرکت نکنه اما با دادن یک به اندازه دو سانتی حرکت کنه. تو ثانیه هم حدود 10 بار بشه این کار رو کرد، یه چی تو مایه های ساختمون داخلی شیرهای برقی.....
    یه سوال دیگه magnet switch همونه که من می خوام یا نه؟؟

پاسخ : کلیدی که بکمک الکترونیک بطور فیزیکی جلوعقب بشه ( حدود دو سانت)

چیزای زیادی وجود داره !
    ساده ترینش همین دربازکن برقی و ....
    ولی مشکلی که این وسط هست ، اون کاریه که شما می خوای ! چیزی که تو ثانیه 10 بار عقب جلو بکنه فکر کنم سخت گیر بیاد :-?

دیدگاه

من آمار شیر برقی ساخت همه شرکتای دنیا رو گرفتم این سرعت با مکانیزم اونا چیز زیادی نیست تازه سویچ شیر برقی تو محیط سیال آب داره سرعت بیشتر از اینها رو جواب می ده ........ تازه کار من تو محیط سیال هواست باید راحت تر باشه ...........

دیدگاه

اگه میشه یکم بیشتر توضیح بده که میخوای چیکار کنی
        شاید مثلا بشه با بویین انجامش داد

دیدگاه

ببین فرض کن یه باریکه آب داره می ریزه حالا من می خوام یه راه انحرافی برای آب داشته باشم که با میکرو کنترل میشه یعنی برای اینکه آب وارد راه انحرافی بشه من باید دریچه راه انحرافی رو ببرم زبر باریکه آب تا آب بجای رفتن مسیر قبلی بریزه تو راه انحرافی...........
          پس من می خوام دریچه را انحرافی رو یه سانتیمتری باریکه جاسازی کنم و یه چیزی که من لازم دارم اینه که بتونم به کمکش با میکرو این دریچه را یه سانت جابجا کنم تا بره زیر باریکه آب...................پس یه چیزی احتیاج دارم که بصورت الکترونیکی حدود دو سانت جابجا بشه و جابجاییش با میکرو کنترل بشه

دیدگاه

من بودم از شیر برقی استفاده میکردم!
            ولی در کل راحترین راه استفاده از بویین هست که اول باید ببینی چقدر نیرو میخوای و ..

دیدگاه

be nazare man bayad a bubin estefade ****!....kar madare dakheli rele ham tagrinan moshabehe ine ke migi ...
              va chera az hamun shir barqi estefade nemi****??

دیدگاه

وزن چیزی که قراره رو بوبین سوار شه حداکثر 50 گرم........... بوبین اگه بوبین باشه باید این وزن رو جواب بده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamed20200
                  be nazare man bayad a bubin estefade ****!....kar madare dakheli rele ham tagrinan moshabehe ine ke migi ...
                  va chera az hamun shir barqi estefade nemi****??
                  دوست عزیز لطفا فارسی بنویسید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط h.sarikhani88
                    وزن چیزی که قراره رو بوبین سوار شه حداکثر 50 گرم........... بوبین اگه بوبین باشه باید این وزن رو جواب بده
                    من دقیقا منظور شما رو نفهمیدم هنوز
                    فقط باید اون 50 گرم جابجا بشه؟ یا یه لوله x کیلویی به اون متصله ؟
                    اگه اون 50 گرم هست که کارتون راحت هست
                    کافیه یه هسته بگیرید و دورش سیم بپیچید و محاسبات خاصی هم نمیخواد
                    از ولتاژ بالای 12 استفاده کنید
                    و اون قطعه رو بین دو تا بویین قرار بدید

دیدگاه

منظورم همون 50 گرم بود................
                      با یه بوبین می شه؟؟؟
                      قیمت این بوبین با این سرعتی که من ازش انتظار دارم چقدره حدوداً؟؟؟؟

دیدگاه

سلام. اگه منظورتو درست فهمیده باشم میتونی از یک موتور استفاده کنی که شفت این موتور به یک پیچ بلند کوپل شده باشه و یک بدنه که داخلش رزوه شده باشه و روی این پیچ بتونه جلو عقب بره . و میتونی با میکرو به موتور فرمان بدی و بدنه رو جلو عقب ببری.
                        "در عجبم از مردمي که خود زير شلاق ظلم و ستم زندگي مي کنند و بر حسيني مي گريند که آزادنه زيست" شريعتي
                        در جهان روشنايي هايي وجوددارد كه در عميق ترين ظلمات نهانند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط tictactoe
                          سلام. اگه منظورتو درست فهمیده باشم میتونی از یک موتور استفاده کنی که شفت این موتور به یک پیچ بلند کوپل شده باشه و یک بدنه که داخلش رزوه شده باشه و روی این پیچ بتونه جلو عقب بره . و میتونی با میکرو به موتور فرمان بدی و بدنه رو جلو عقب ببری.
                          حرف شما درسته در صورتی که سرعت پایین باشه اما من به سرعت خیلی بالا ( 10 بار در ثانیه) نیاز دارم با دقت بالا که کار با پیچ و رزوه نمی تونه جواب بده......... فک کنم استفاده از بوبین یا خود شیر برقی بهترین باشه اما شیر برقی هم گرونه پس همون بوبین باید بکار بیاد

دیدگاه

سلام یه نفرو میشناسم که چند وقت پیش اونم دنبال همین موضوع بود
                            نمیدونم موفق شد یا نه ولی با آرمیچر به یه نتایجی رسیده
                            اگه خواستی میتونی از اونم بپرسی البته نمیدونم چقد کارت شبیه به اون باشه
                            ولی ضرر نداره
                            behzadmsalehi@yahoo.comهم آدرس میلشه!

دیدگاه

سلام
                              عزیزم با این سرعتی که شما لازم داری ( اگه برای کنترل مثلا آب میخواهی )
                              شیر های دو سر مگنت هست که میتونی استفاده کنی ( تویه نویسنده های آب ازشون استفاده میشه )

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X