اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال درمورد dipswitch

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال درمورد dipswitch

سلام
    میخواستم ببینم چطور میشه مداری شامل دیپ سویچ بست به طوری که وقتی کلید دیپ سویچ در حالت ON باشه به ما Vcc را بده و وقتی در حالت off باشه، زمین (GND) را بده.
    این نکته را توجه کنید که وقتی دیپ سویچ off هست، باید زمین را به ما میده نه که مدار را باز کنه!!!

پاسخ : سوال درمورد dipswitch

اگه میخوای اصولی باشه و هیچ مشکل و اتصالی بوجود نیاد باید از رله استفاده کنی و با سویچ ولتاژ بویین رله رو قطع و وصل کنی
    اگه فقط باید با دیپ باشه خروجی دیپ رو پول دون کن و اونسرش رو بده به vcc
    البته با این روش نمیشه مداری رو تغذیه کرد
    به نظر من از رله استفاده گن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی علی پور ریکنده
      اگه میخوای اصولی باشه و هیچ مشکل و اتصالی بوجود نیاد باید از رله استفاده کنی و با سویچ ولتاژ بویین رله رو قطع و وصل کنی
      اگه فقط باید با دیپ باشه خروجی دیپ رو پول دون کن و اونسرش رو بده به vcc
      البته با این روش نمیشه مداری رو تغذیه کرد
      به نظر من از رله استفاده گن
      اوه... نه در این حد...!!!
      من رله نمیدونم چیه
      این سوال مربوط به آزمایشگاه منطقی هست! چنین چیزی را باید با تراشه های ساده یا نهایتا مقاومت، خازن و سلف پیاده سازی کنم.

دیدگاه

میتونید از یکی از سه مدار زیر استفاده کنید
        فایل های پیوست شده

دیدگاه

میتونید از یکی از سه مدار زیر استفاده کنید
          مدار اول که رله داره (قرار شد از رله استفاده نکنیم)
          در مدار دوم ( همون که یک دیود داره) وقتی که سویچ on باشه، VCC و زمین اتصال کوتاه میشن و دیگه هیچ جریانی به بار نمیرسه
          مدار سوم (شامل مقاومت) هم در صورت off بودن سویچ، زمین را همراه را یک مقاومت به ما میده.
          هیچ کدوم از این مدارها مدار مورد نظر نیست

دیدگاه

اگه برای مدار منطقی میخای همون مدار شامل مقاومت رو ببند چونکه تو مدار منطقی معمولا جریان زیادی کشیده نمیشه و فقط سطح ولتاژ مهمه

دیدگاه

خوب عزیز من باید با توجه به مدارت استفاده کنی!
              باید ببینی سیگنال هست یا تغذیه
              چند ولت چند امپر ...
              تازه نمیخوای از رله استفاده کنی!
              ولی من یکم فکر کردم یه راه ساده تر به نظرم رسید!

فایل های پیوست شده

دیدگاه

فقط تو این مدار باید تغذیه بالای 5 ولت باشه

دیدگاه

سلام

شاید اینم بشه:

یه گیت not میذاری تو خروجی دیپ سوئیچ به ورودی دیپ هم vcc رو وصل میکنی، وقتی دیپ رو حالت on باشه که توی خروجی گیت 0 داریم و وقتی در حالت off باشه هم توی مدار منطقی معنیش 0 بودنه که بوسیله گیت not تبدیل میشه به 1، اگه اشتباه میکنم دوستان اصلاحش کنن، موفق باشید

دیدگاه

اگه مدار منطقی باشه که همون روش پول دون کم حجم تر و مطمئن تر هست
                    ولی رله بهترین روش هست و در مرحله دوم اوپ امپ هست که هم میتونه به صضورت منطقی و هم به صورت تغذیه استفاده بشه

دیدگاه

ولی رله بهترین روش هست و در مرحله دوم اوپ امپ هست که هم میتونه به صضورت منطقی و هم به صورت تغذیه استفاده بشه
                      توی آز مدار منطقی شما مجاز به استفاده از رله نیستید، در اینجا هدف بهترین روش نیست، هدف استفاده از المان هایی است که واسمون مجازه(گیت و مقاومت) و نهایتاً گرفتن جوابه، همین.
                      توی آز منطقی خبری از رله نیست، ایشالا میری دانشگاه میبینی :mrgreen:

موفق باشی

دیدگاه

خواستم جوابی ندم ولی باز گفتم بهتره سوء تفاهم ها رو رفع کنم :NO:
                        نوشته اصلی توسط آریانژاد
                        توی آز مدار منطقی شما مجاز به استفاده از رله نیستید، در اینجا هدف بهترین روش نیست، هدف استفاده از المان هایی است که واسمون مجازه(گیت و مقاومت) و نهایتاً گرفتن جوابه، همین.
                        توی آز منطقی خبری از رله نیست، ایشالا میری دانشگاه میبینی :mrgreen:

موفق باشی
                        من نگفتم توی مدار منطقی رله بهترین روش هست
                        گفتم رله بهترین روشه چون هیچ افت ولتاژ یا فرکانسی نخواهیم داشت
                        دوما چون ایشون میخواد با دیپ قطع و وصل کنه مشکل سرعت سویچ و عمر قطعه هم نخواهیم داشت
                        کمی در خواندن جملات تامل کنید و قبل از ارسال یه بار مضمون ارسالی خودتون رو هم بسنجید
                        با تشکر
                        موفق باشید

دیدگاه

قضیه میدونی مثل چیه؟

مثل اینه که یه نفر بگه من پول ندارم lcd بخرم، میخوام ولی بهترین تلویزیونی که میشه رو بخرم، ما هی بگیم ولی lcd بهترها!!

اون دوستی که اول این سوال رو مطرح کرد و شما گفتی از رله استفاده کن توی جوابتون چی گفتن؟

نوشته اصلی توسط singleboy
                          اوه... نه در این حد...!!!
                          من رله نمیدونم چیه

این سوال مربوط به آزمایشگاه منطقی هست! چنین چیزی را باید با تراشه های ساده یا نهایتا مقاومت، خازن و سلف پیاده سازی کنم.
                          مدار اول که رله داره (قرار شد از رله استفاده نکنیم)
                          حالا هی شما بگو رله و پ امپ بهتره، اصلاً قبول که بهتره ولی این بهتره فعلاً بدرد ما نمیخوره چون نمیشه ازش استفاده کرد.

مرحله دوم اوپ امپ هست که هم میتونه به صضورت منطقی و هم به صورت تغذیه استفاده بشه
                          مثل اینکه اون منطقی که شما میدونی با اون چیزی که تو دانشگاهها میگن فرق میکنه!! منطقی یعنی فقط گیت یعنی 0 و 1
                          پ امپ یه المان مجاز واسه آزمایشگاه منطقی نیست، و در آزمایشگاه الکترونیک2 مجازه

موفق باشید

دیدگاه

سلام بر همگی
                            آقای اریا نژاد درست فرمودند، از پ امپ هم نمیشه استفاده کرد.
                            ولی در مورد این آزمایش وقتی از استاد راهنمایی خواستیم گفت از مدارهای RLC (شامل سلف، خازن و مقاومت) کمک بگیرید.
                            میدونم با پ امپ و ترانزیستور و رله میشه، ولی باید ساده تر از این حرفها طراحی بشه.

درضمن،
                            اگه برای مدار منطقی میخای همون مدار شامل مقاومت رو ببند چونکه تو مدار منطقی معمولا جریان زیادی کشیده نمیشه و فقط سطح ولتاژ مهمه
                            اون مداری هم که شامل مقاومت هست، در صورت قطع بودن کلید ولتاژ صفر (زمین) را به ما نمیده و اشتباهه.

دیدگاه

سلام
                              پاسخ مورد نظر همون مدار شامل مقاومت بود. تو انجمن های خارجی هم این را تایید کردن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X