اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دی سی به ای سی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دی سی به ای سی

میخاستم مداری طراحی کنم که 9ولت دی سی رو به ولت 2000 با آی سی 555وفرکانس 1500وتوان 2 وات تبدیل کنه راهنمایی می کنید؟

پاسخ : دی سی به ای سی

نوشته اصلی توسط paramis
    میخاستم مداری طراحی کنم که 9ولت دی سی رو به ولت 2000 با آی سی 555وفرکانس 1500وتوان 2 وات تبدیل کنه راهنمایی می کنید؟
    میخوای شوکر درست کنی؟

دیدگاه

شوکر؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ولتاژ شوکرها زیاد میشه مثلا 30000
      نه شوکر نمیخام

دیدگاه

چرا کسی کمکم نمیکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :cry:

دیدگاه

فکر کنم این بدردت بخوره ولی همه مطالب رو بخون، چون باید مدار رو تغییر بدی یه کم

http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...67812#msg67812

دیدگاه

سلام-این شوکرهست چون شکر9ولت را باید به1000ولت یا بیشتر تبدیل کنه!البته بسته به کاربرد ان بایدگفت که چیه!
            تبدیل DCبه ACکارساده ای نیست برای مثال درولتاژهای بالا ودرسیستم برق اضطراری ازسیستمUPSاستفاده میشه که منبع ان تشکیل شده ازچند باطری12ولتی هست+تجهیزات رایانه ای.
            حالا من دیدم 9ولت DCتبدیل به 1000ولت بشه درعناصر الکترونیک صنعتی ولی اینکه DCرا بخوایم بهACتبدیل بشه...نه
            برای اینکه خروجی هم بیشتر باشه باید این رو درنظر گرفت که هیچگاهP1=P2نیست وهموارهP1>P2می باشد.
            میشه این کار راکرد ولی باید این و بدونی که فقط وفقط به صورت لحظه ای میشه این کاررا کرد.یعنی پالسی باشه که شما با فشار دادن یک شستی ودریک لحظه کوچیک چیزی حدود 2KVازخروجی خواهید داشت.2ترانزیستورراباید به صورتی بست که بهره انها بالابره بعد ازخروجی دوترانزیستور که درواقع یکی هست به یک ترانس الکترونیکی کوچیک میدیم - جهت بالابردن ولتاژ چندسری دیود با خازن که طرز قرر گرفتنشون به راحتی نیست قرار میدی ویه سر ترانس را به انها میدی تا ولتاژتقویت بشه خوب میدونیم که دراینجاجریان ما خیلی کمه درحد میلی امپرکه باید ان را هم افزایش بدیم.طبق قنون اهم میشه ازکتابهای الکترونیک استفاده کرد...
            طراحی مدارش سخته!
            در اين دنيا فقط محال،محال است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X